مقالات سبک زندگی

عاداتی که از جذابیت شما می‌کاهد

عاداتی که از جذابیت شما می‌کاهد

جاذبه هم یک هنر و هم یک علم است. محققان دریافته‌اند که برخی عادات سبک زندگی می‌تواند شما را جذاب‌تر نشان دهد و برخی از آنها برعکس ممکن است از جذابیت شما بکاهد.

برخی عادات سبک زندگی به طور مستقیم تاثیر غیرقابل توصیفی بر روی پوست می گذارند که شما را زیباتر یا جذابتر نشان می دهد و برخی دیگر تاثیری معکوس دارند. در این گزارش به چند عادت سبک زندگی که موجب کاهش جذابیت شما می شود، اشاره شده است تا با اجتناب از انجام آنها به جذابیت هر چه بیشتر خود بیافزایید.

 

به اندازه کافی نخوابیدن 

بر اساس یک مطالعه در سال ۲۰۱۷، داشتن تنها دو شب خواب ناکافی می تواند جذابیت فرد را کاهش دهد.  محققان از شرکت کنندگان در مطالعه خواستند تا به مجموعه ای از عکس های افراد بر اساس جذابیت آنها امتیاز دهند. سوژه های عکسی که کم خواب بودند نسبت به افرادی که هشت ساعت کامل خوابیده بودند، جذابیت کمتری داشتند.

یک چهره سالم و جذاب با درجه خاصی از قرمزی مشخص می شود که به نوبه خود نشان دهنده افزایش گشاد شدن عروق است. جریان خون به پوست به شدت با خواب تقویت می شود و این اتساع عروق ممکن است راهی برای بدن به منظور تسهیل توزیع عوامل دفاعی درونزا باشد. با کمبود خواب، جریان خون در پوست کاهش می‌یابد و به گفته ارزیابی‌کنندگان، چهره‌ها پس از نخوابیدن رنگ پریده‌تر به نظر می‌رسند. به همین دلیل کارشناسان توصیه می کنند که خواب را در اولویت قرار دهید و هر شب هفت تا نه ساعت خواب با کیفیت داشته باشید.

 

مصرف بیش از حد قند

تحقیقات نشان داده است که مصرف بیش از حد قند با پیر کردن فعال پوست، شما را پیرتر نشان دهد. این موضوع به این دلیل است که وقتی قند - گلوکز یا فروکتوز - مصرف می شود، بدن در واکنش، موادی به نام محصولات نهایی گلیکاسیون پیشرفته (AGEs) تولید می کند. این سموم به کلاژن و الاستین دو پروتئین موجود در پوست که پوست را حجیم و جوان نگه می‌دارند، آسیب می زند. که در نتیجه منجر به بروز چین و چروک، افتادگی، رنگ پوست ضعیف و لکه های پیری می شود.

استرس بیش از حد

نه تنها استرس مزمن باعث پیری زودرس افراد می شود، بلکه مطالعات نشان داده اند که هم مردان و هم زنانی که سطوح بالایی از هورمون استرس به نام کورتیزول دارند، جذابیت کمتری  برای جنس مخالف دارند. یکی از نویسندگان مطالعه ای در سال ۲۰۱۲ که در آن زنان به تصاویر مردان امتیاز می دادند، گفت: به نظر می‌رسد که زنان می‌توانند مردانی را که قوی‌ترین پاسخ ایمنی را دریافت می‌کنند، تشخیص دهند و آنها را جذاب‌ترین مردان می‌دانند. مطالعه جداگانه دیگری در سال ۲۰۱۳ که در آن مردان به تصاویر زنان امتیاز می دادند نیز نتایج یکسانی را نشان داد.

 

مصرف گوشت 

محققان در یک مطالعه که در اروپا انجام شد، متوجه شدند: مردانی که رژیم غذایی گیاهخواری داشتند از نظر زنان، مردانه‌تر و جذاب‌تر هستند. محققان در این مطالعه گروهی از مردان را که از رژیم های گیاهی یا گوشتی استفاده می کردند، جمع آوری کردند. به این مردان پدهای زیر بغل داده شد تا بوی بدنشان را جمع آوری کند و از زنان خواسته شد تا هر پد را بو کرده و از نظر جذابیت و مردانگی آن را ارزیابی کنند. گیاهخواران بالاترین امتیاز را کسب کردند./ ایرنا

مطالب مرتبط

تگ‌ها

مطالب پربیننده

پربیننده
آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه