مقالات علمی و پژوهشی

ویروس کرونا؛ موضوع ۱۶۳ پایان نامه و پروپوزال در سال ۹۹

ویروس کرونا؛ موضوع ۱۶۳ پایان نامه و پروپوزال در سال ۹۹

ویروس کووید۱۹ در سال ۱۳۹۹ موضوع ۱۶۳ پایان نامه و پروپوزال شد که در پایگاه اطلاعات علمی ایران به ثبت رسیده است.

ویروس کووید۱۹ در سال ۱۳۹۹ موضوع ۱۶۳ پایان نامه و پروپوزال شد که در پایگاه اطلاعات علمی ایران به ثبت رسیده است.

بعد از سپری شدن ماه ها از آموزش های الکترونیکی دانشگاه ها به دلیل شیوع کرونا، این ویروس موضوع پایان نامه، رساله و پروپوزال برخی دانشجویان در آستانه دانش آموختگی برای بررسی ابعاد و آثار اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی آن در سطح جامعه شد.

از آنجا که دانشجویان بر اساس قانون پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی باید پروپوزال و پایان نامه های خود را در سامانه گنج(پایگاه اطلاعات علمی ایران) پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران(ایرانداک) بارگذاری کنند، تعدادی پایان نامه و رساله کارشناسی ارشد و دکتری و همچنین پروپوزال در این زمینه به ثبت رسیده است.

ثبت ۱۶۳ مدرک علمی در پایگاه گنج

بیشترین تعداد پایان نامه، رساله و پروپوزال در سال گذشته با موضوع ویروس کرونا ۱۶۳ مورد است که در سامانه گنج بارگذاری شده است. این تعداد شامل ۸۷ پیشنهاده یا پروپوزال و ۷۶ پارسای داخل کشور (پایان نامه و رساله) است. همچنین از تعداد ۱۶۳ مدرک علمی ثبت شده، ۱۴۷ پایان نامه در حوزه کارشناسی ارشد، ۱۰ پایان نامه در حوزه دکتری حرفه ای(عمومی)، چهار پایان نامه در حوزه دکتری تخصصی، یک پایان نامه در حوزه دکتری حرفه ای و یک پایان نامه در حوزه دستیاری تخصصی بالینی است.

عناوین مدارک علمی بارگذاری شده

با مرور پایگاه گنج ایرانداک، عناوین برخی از این مدارک علمی بارگذاری شده، ابعاد مختلف اثرگذاری این ویروس را بر سطح جامعه مورد مطالعه قرار داده است که در ادامه به برخی از این مدارک علمی اشاره می شود.

پروپوزال ها

بررسی میزان سواد علمی دانش آموختگان فیزیک درباره ویروس کرونا و بیماری کووید۱۹، روش انتشار کرونا ویروس در جامعه انسانی با استفاده از مدل های ریاضی، بررسی میزان اضطراب و افسردگی در دوران شیوع ویروس کرونا در بیماران باردار مراجعه کننده به کلینیک های مامایی بیمارستان، تاثیر ویروس کرونا بر قراردادها و تعهدات ناشی از آن، طراحی میکرو غشاء برای تشخیص ویروس کرونا، بررسی مقایسه تاثیر قرنطینه ناشی از پاندمی کرونا ویروس بر سلامت روان یا میانجی گری هیجان پذیری دانشجویان ازجمله عناوین پروپوزال ها در سال گذشته است.

همچنین بررسی مزایا و چالش های کار در شرایط کاهش حضور فیزیکی و دورکاری کارکنان، بررسی رابطه مهارت های مثبت اندیشی، تاب آوری و تعارضات زناشویی زوجین در دوران فاصله گذاری اجتماعی شیوع ویروس کرونا، بررسی فراوانی گروه خونی ABO با استعداد ابتلا به عفونت کووید ۱۹، بررسی چالش های آموزش مجازی در دوران کرونا در مدارس ابتدایی و تحلیل جرم شناختی آثار فراگیری ویروس کووید۱۹ به عنوان پروپوزال در این پایگاه علمی مشاهده می شود.

پایان نامه کارشناسی ارشد

تاثیر شیوع ویروس کرونا بر اجرای تعهدات پولی، بررسی تاثیر ویروس کرونا بر روی امید به زندگی با توجه به تفاوت های شخصیتی در دانش آموزان دختر دوره اول و دوم دبیرستان، تحلیل ساختاری خشونت علیه زنان با توجه به قرنطینه خانگی ناشی از ویروس کرونا در زنان)، مقایسه اضطراب اجتماعی، اضطراب ویروس کرونا، استرس ادراک شده و کیفیت زندگی در زنان مبتلا به بیماری آسم و زنان سالم، بررسی نقش خطوط هوایی ارزان قیمت بر گذر از بحران ویروس کرونا و بررسی سرمایه اجتماعی خانواده در دروان کرونا هم به عنوان نمونه پایان نامه های کارشناسی ارشد در سامانه گنج به ثبت رسیده است.

پروپوزال های دکتری

موضوعاتی هم مانند واکاوی نقش رسانه‌های اجتماعی بر تصمیمات خط‌مشی عمومی در مدیریت بحران کرونا در ایران با استفاده از تحلیل روایتی خط‌مشی به عنوان پروپوزال دکتری تخصصی) و بررسی ویروس covid۱۹ در اشک بیماران مبتلا به کرونا و شیوع علایم چشمی در بیماران در قالب پروپوزال دکتری عمومی از سوی دانشجویان دکتری به عنوان عنوان رساله دکتری در این سامانه بارگذاری شده است.

بر اساس تحلیل های به عمل آمده، ۸۶ مدرک علمی در رشته علوم انسانی، ۱۴ مدرک علمی در رشته روان شناسی، ۱۱ مدرک علمی در مدیریت، ۶ مدرک علمی در تربیت بدنی و علوم ورزشی، پنج مدرک علمی در زیست شناسی و چهار مدرک علمی در علوم تربیتی و بیشترین تعداد پایان نامه، ‌رساله و پروپوزال کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه های شهید بهشتی، علوم پزشکی آزاد اسلامی و پیام نور استان اصفهان، به ثبت رسیده است.

مطالب مرتبط

تگ‌ها

مطالب پربیننده

پربیننده
آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه