اپلیکیشن CareZone: یار و همراه هوشمند شما در مصرف داروها

اپلیکیشن CareZone: یار و همراه هوشمند شما در مصرف داروها

چنان‌چه از آن جمله افراد هستید که داروها و مکمل‌های متعددی مصرف نموده یا به طور کلی در مصرف دارو کم‌حواس و بی‌دقت هستید، اپلیکیشنی هم‌چون CareZone می‌تواند برای شما بسیار مفید باشد. اگر تا به‌حال ناچار به مصرف داروهای متنوع و متعددی بوده باشید، می‌دانید که در کنار کار و گرفتاری‌های مختلف زندگی، ممکن است به راحتی در مواردی هم‌چون مصرف به‌موقع داروها، رعایت دقیق دوز مصرف، نحوه مصرف، توجه به تداخل‌های احتمالی داروها و حتی تهیه به‌موقع داروهای در حال اتمام دچار اشتباه یا فراموشی شوید. چنین اشتباهاتی در بهترین حالت موجب به تعویق افتادن بهبودی شما گردیده و در بدترین حالت می‌تواند خطرات مهم جانی برای شما به دنبال داشته باشد. از آن‌جا که امروزه اغلب افراد از گوشی‌های هوشمند استفاده نموده و آن‌ها را همه‌جا به همراه دارند، استفاده از یک اپلیکیشن کارآمد و مناسب برای مدیریت داروها می‌تواند راه‌کاری ساده و اثرگذار برای حل این‌گونه مشکلات باشد. CareZone یکی از بهترین گزینه‌های موجود در این زمینه بوده و با این هدف طراحی گردیده است تا تمامی نیازهای مرتبط با مصرف داروها، مکمل‌ها و دستورهای پزشک را پاسخ‌گو باشد. مهم‌ترین مزیت این اپلیکیشن هم همین جامعیت و کامل بودن آن است. CareZone فقط یک اپلیکیشن یادآوری‌کننده دارو نبوده، بلکه قادر است تا تمامی جنبه‌های پزشکی و دارویی بیمار را در یک سیستم یک‌پارچه تحت پوشش قرار دهد. از شناسایی و ثبت داروها گرفته تا مدیریت دوز مصرف، یادآوری تهیه دارو، ویزیت‌های دوره‌ای پزشک، اطلاعات تماس اضطراری، مستندات مهم و بسیاری موارد دیگر.


پس از دانلود و نصب اپلیکیشن، CareZone از شما می‌خواهد تا با پاسخگویی به چند سوال و ارائه برخی اطلاعات به آن امکان بدهید تا از وضعیت جسمی و پزشکی شما آگاه شود. در این مراحل اولیه هرچه اطلاعات کامل‌تر و دقیق‌تری به اپلیکیشن بدهید، کاربری و توانایی آن در کمک به شما بیش‌تر خواهد شد. ابتدا از شما سوال می‌شود که آیا از این اپلیکیشن برای کمک به خودتان استفاده می‌کنید یا قصد مدیریت سلامت یکی از اطرافیان را دارید. بر اساس پاسخی که در این مرحله می‌دهید ممکن است از شما خواسته شود سوالاتی در مورد خودتان یا فرد مورد نظر دیگر را پاسخ دهید. سپس لازم است داروها و مکمل‌هایی که در حال حاضر مصرف می‌شود را مشخص نمایید. برای این منظور می‌توانید با قرار دادن بطری یا بسته‌های دارویی در مقابل دوربین گوشی، به اپلیکیشن امکان اسکن کردن اطلاعات آن‌ها را بدهید. در این حالت از شما خواسته می‌شود تا 4 عکس پیاپی از چهار طرف بسته دارو بگیرید. البته این قابلیت در حالتی کاربرد دارد که شرکت داروساز از نام‌ها یا لیبل‌های استاندارد استفاده نموده و اطلاعات ثبت شده در تصویر واضح باشند. در مواردی که اپلیکیشن قادر به شناسایی دارو از طریق دوربین نباشد، می‌توان اطلاعات آن را به صورت دستی وارد نمود. هم‌چنین برخی شرکت‌های داخلی نام‌ متفاوتی و خاص خود را برای داروهای شناخته شده استفاده می‌نمایند. در این حالت شاید مجبور باشید نام اصلی دارو -- که اغلب به شکلی ریزتر در زیر نام اصلی یا اطراف آن درج شده است – را به صورت دستی درون اپلیکیشن وارد کنید.

علاوه بر اطلاعات شخصی و دارویی، موارد دیگری از جمله اطلاعات تماس اضطراری و اورژانسی، راه‌های ارتباط با پزشک، اطلاعات بیمه‌ای، شناسه ملی یا شماره گواهینامه خود را نیز می‌توانید در اختیار اپلیکیشن بگذارید تا در صورت نیاز و در موقعیت‌های اورژانسی مورد استفاده قرار گیرد. هم‌چنین درصورتی‌که قرارهای ویزیت پزشک، آزمایشگاه یا فیزیوتراپی خود را درون تقویم داخلی اپلیکیشن ثبت نمایید، آن‌ها را در زمان مقرر به شما یادآوری خواهد نمود. در منوی اپلیکیشن قسمتی با نام Trackers وجود دارد که به کاربر امکان می‌دهد تا با ثبت اطلاعاتی حیاتی هم‌چون فشار و قند خون، چارت‌ها و نمودارهایی از روند افزایش و کاهش این مولفه‌های سلامتی را در هفته‌ها و ماه‌های اخیر مشاهده نماید. پس از ثبت تمام این اطلاعات در CareZone، این امکان وجود دارد که آن‌ها را با اعضای خانواده یا دوستان خود به اشتراک بگذارید تا از شرایط شما آگاه شده و در مواقع مورد نیاز بتوانند با در اختیار داشتن اطلاعات کافی به شما کمک کنند.


به طور کلی این اپلیکیشن برای افرادی مبتلا به بیماری‌های سخت یا طولانی، بیمارانی با داروهای متعدد و اشخاصی که پرستاری از چنین افرادی را به عهده دارند، می‌تواند بسیار مفید باشد. البته برای این‌که اپلیکیشن کارایی خوبی داشته باشد لازم است اطلاعات کافی و کاملی در اختیار آن قرار داده شده و این اطلاعات به‌روز نگاه داشته شود. این کار به ویژه در روزها و هفته‌های ابتدایی ممکن است برای برخی افراد دشوار و خسته کننده باشد. اپلیکیشن CareZone برای دستگاه‌های مبتنی بر Android و iOS به صورت رایگان از Play Store و App Store قابل دریافت بوده و نیازی به پرداخت هزینه برای بهره‌گیری از امکانات درون اپلیکیشن وجود ندارد. اگرچه لازم به ذکر است که هنگام استفاده از این اپلیکیشن، CareZone با نمایش تبلیغات بارها شما را ترغیب می‌نماید تا از خدمات این شرکت در زمینه خریداری خودکار و تحویل دارو درب منزل بهره بگیرید. بنابراین چنان‌چه در کشوری زندگی می‌کنید که این خدمات در آن‌جا قابل ارائه باشد، اپلیکیشن قادر خواهد بود تا با تایید شما و بر اساس اطلاعاتی که قبلا وارد نموده‌اید، نیازهای دارویی شما را به صورت خودکار و در زمان‌های مقرر تهیه نموده و به صورت رایگان در منزل یا محل کار به شما تحویل دهد.

مطالب مرتبط

تگ‌ها

مطالب پربیننده

پربیننده
آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه