اپلیکیشن WebMD پاسخ‌گوی نیازهای متخصصین جامعه پزشکی

اپلیکیشن WebMD پاسخ‌گوی نیازهای متخصصین جامعه پزشکی

اپلیکیشن WebMD به صورت رایگان از طریق App Store ،Play Store و بسیاری دیگر از فروشگاه‌های اپلیکیشن در اختیار کاربران دستگاه‌های همراه قرار دارد. این اپلیکیشن تاکنون از نظر کاربران فروشگاه اپلیکیشن گوگل امتیاز 4.5 و از دید کاربران فروشگاه اپلکیشن اپل امتیاز 4.7 از 5 را دریافت نموده است.


Medscape اپلیکیشنی‌‌ جامع و بسیار محبوب برای پاسخ‌گویی به نیازهای متخصصین جامعه پزشکی به ویژه دانشجویان و پزشکان است. ظاهر رابط‌ کاربری آن شبیه WebMD است با این تفاوت که در صفحه اصلی بین نوار جست‌و‌جو و قسمت اخبار، دکمه‌های متعددی برای دسترسی به ابزارهای کاربردی اپلیکیشن به چشم می‌خورد. در حال حاضر این لیست شامل 10 ابزار مختلف است که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

• Drugs: در این قسمت کاربران می‌توانند از میان مجموعه اطلاعاتی غنی WebMD به جست‌وجوی داروهای مورد نظر خود بپردازند. برای هر دارو اطلاعات کاملی در دسته‌بندی‌های مختلف ارائه می‌گردد از جمله معرفی دارو، کلاس دارویی، خواص و کاربردها، روش تجویز، دوزهای مصرفی، تداخل‌های دارویی، اثرات مضر، هشدارها و تصاویر.

• Interaction Checker: ابزاری برای بررسی تداخل‌های دارویی که در آن می‌توان با اضافه نمودن داروهای مورد نظر، اطلاعات مربوط به تداخل‌ها و واکنش‌های شیمیایی احتمالی بین آن‌ها را مشاهده نمود.

• Conditions: ابزاری‌ست برای دسترسی به دانش‌نامه جامع WebMD در زمینه بیماری‌ها و شرایط پزشکی. با ورود به این بخش لیستی بلند‌بالا از گرایش‌ها و تخصص‌های مختلف پزشکی به نمایش درمی‌آید. در هر قسمت از این لیست، اطلاعات مربوط به بیماری‌های مختلف در دسته‌بندی‌های استاندارد مربوط به همان گرایش پزشکی قابل مشاهده هستند.

• Procedures: این بخش شامل اطلاعات مربوط به انواع عمل‌های پزشکی و آناتومی قسمت‌های مختلف بدن انسان است.

• Calculators: این قسمت از اپلیکیشن مجموعه‌ای وسیع و تحسین‌برانگیز از ماشین‌حساب‌های تخصصی پزشکی را در اختیار متخصصین گرایش‌های مختلف قرار می‌دهد. ماشین‌حساب‌هایی برای محاسبه حجم خون، ریسک دیابت، وزن و قد مناسب نوزادان، میزان اکسیژن خون، BMI، حد نصاب سندروم متابولیک، ریسک ایست قلبی برای عمل‌های جراحی مختلف و بسیاری موارد دیگر.

• Pill Identifier: ابزاری برای شناسایی قرص‌ها بر اساس نام، شکل، اندازه و فرم‌ آن‌هاست.

• Cases & Quizes: همان‌طور که از نامش پیداست، شامل مجموعه‌ای از کیس‌های چالش‌برانگیز پزشکی، کوییزهای آموزشی و موضوعات کلینیکی ترند شده است.

علاوه بر این می‌توان از طریق نواری که در پایین‌ صفحه اپلیکیشن قرار دارد به تب‌های دیگر اپلیکیشن شامل بخش اخبار، آموزش و آیتم‌های ذخیره شده کاربر انتقال یافت. مانند WebMD، در این اپلیکیشن نیز کاربر قادر است هر یک از برگه‌های اطلاعاتی، مقالات و ابزارهای ارائه شده در این اپلیکیشن را برای دسترسی سریع و آفلاین، با لمس دکمه مربوطه ذخیره نموده و به لیست مورد علاقه‌های خود در تب Saved بی‌افزاید. هم‌چنین کاربران می‌توانند از طریق دکمه‌ مربوطه در قسمت بالا و سمت راست صفحه اصلی اپلیکیشن، به پروفایل خود وارد شده و در صورت تمایل محتوای مورد علاقه خود را برای اپلیکیشن مشخص نمایند. در مجموع Medscape آن‌قدر جامع و کاربردی‌ست که جایگاه ثابتی برای خود روی گوشی هوشمند بسیاری از پزشکان و دانشجویان پزشکی در سرتاسر دنیا به دست آورده است. این اپلیکیشن به ترتیب از طریق Play Store و App Store روی دستگاه‌های همراه مبتنی بر اندروید و iOS قابل دریافت و استفاده است.

مطالب مرتبط

تگ‌ها

مطالب پربیننده

پربیننده
آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه