آخرین نسخه فتوشاپ Adobe Photoshop CS5 Extended با قابلیت تایپ فارسی

آخرین نسخه فتوشاپ Adobe Photoshop CS5 Extended  با قابلیت تایپ فارسی

آخرین نسخه فتوشاپ Adobe Photoshop CS5 Extended 12 ME با قابلیت تایپ فارسی

در Photoshop CS5 ویرایش تصویر مجددا تعریف شده است، این بار تمرکز بیشتر روی عکاسی است. اکنون 20 سال است که فتوشاپ در حال تکامل روز افزون است و طی این تلاش ها CS5 نه تنها تغییرات چشم گیری بکرده است، بلکه انقلابی در عرصه ی ویژگی های نو و جدید نیز به همراه دارد که هر کاربری را با این امکانات راضی نگه می دارد. اگر تا به حال سری به وِیژگی های جدید این نرم افزار شگفت انگیز مانند Content Aware Fill و Puppet Warp نزده اید مطمئنا پس از دیدن آن از تعجب انگشت به دهان خواهید ماند که "چگونه این کارها را انجام داده اند؟"

تعدادی از این امکانات برای ما فوق العاده به نظر رسید، اما به نظر می رسد این امکانات تنها روی عکس های ایده آل و بدون اشکال به خوبی عمل می کنند نه روی نمونه های واقعی. بعد از کار با برخی از این امکانات خواهید فهمید که در آمد کار با فتوشاپ تا اندازه ی زیادی بالا رفته است.


1. انجام انتخاب های پیچیده و ظریف آسان تر می شود

حذف کردن پس زمینه تا حد زیادی آسان و راحت می شود. شما می توانید ماسک های بسیار دقیقی بسازید و انتخاب قسمت مورد نظرتان را سریع تر انجام دهید. ترفندهای مورد استفاده برای انتخاب مو حالا با استفاده از ابزار refinement، به سرعت باد انجام می شود.

 

2. Content-Aware Fill

این ویژگی مهیج ترین امکان جدید در Photoshop CS5 است. با استفاده از این ابزار می توان عناصر تصویر را به آسانی پاک کرد.
این ویژگی بسیا دقیق است و هنگام کار با آن احساس می کنید با یک ابزار جادویی کار می کنید. احتمالا این ابزار به یکی از ابزارهای مفید و موثر در فتوشاپ تبدیل خواهد شد.

3. HDR Pro و HDR Toning

با استفاده از چند صحنه از یک عکس، می توانید آنها را در یک عکس با دامنه ی دینامیک بالا (HDR) قرار دهید تا صحنه را کاملا در خود نگه دارد. با فتوشاپ CS5 شما می توانید کنترل بیشتری روی فرایند ترکیب و قدرت بیشتری روی پیاده کردن سبک داشته باشید. تصاویر نهایی می تواند عکس های واقعی و یا عکس های غیر عادی باشد. این بهبود، پیشرفت بزرگی در HDR موجود در Photoshop CS4 است که عملکرد خیلی خوبی نداشت.


4. براش جدید Mixer brush

Mixer brush برای شما این امکان را فراهم می کند تا چند رنگ را روی یک قلم مو تعریف کنید و سپس آنها را با رنگ های موجود روی محیط طراحی ترکیب و یا مخلوط نمایید (مثل اینکه یک محیط طراحی نمناک و خیس دارید)، در نتیجه به نتیجه ای ابتکاری و خلاقانه دست پیدا خواهید کرد که قابل رقابت با نقاشی های سنتی می باشد.
تنظیمات Mixer Brush امکان کنترل همه جانبه ای روی نمناکی محیط طراحی، سرعت بارگذاری برای اضافه کردن رنگ به براش، سرعت مخلوط شدن رنگ بین رنگ های براش و محیط طراحی، زاویه ی براش، ایجاد می کند.
در مثال زیر شما می توانید کار را از اتد اولیه (تصویر بالا) شروع کنید، از Mixer Brush استفاده کرده و آن را روی تصویر اعمال نموده تا یک نقاشی جالب و زیبا داشته باشید (تصویر پایین).


5. Puppet warp

خوب، این مثال به درستی می تواند جادویی بودن این ابزار را نشان دهد. ابزار 'puppet warp' این امکان را بوجود می آورد تا عناصر مختلف یک تصویر را کشید یا هل داد. در تصویر زیر شما به آسانی می توانید گیره ها را در سراسر فضایی که می خواهید حرکت دهید قرار داده، سپس آن را به آسانی در جهات دلخواه خود حرکت دهید.

 

6. پردازش تصاویر با پسوند raw

برنامه ی Adobe Camera Raw 6 plug-on که مدل 275 دوربین را پشتیبانی می کتد، برای شما این امکان را بوجود می آورد تا فایل هایی با فرمت raw را به خوبی تبدیل کنید. نویز را با استفاده از ابزارهای کاهش رنگ و تشعشع از بین می برد، عکسی با کیفیت بهتر ایجاد می کند، انحرافات متداول و معمول لنز را به صورت خودکار تصحیحی می کند و به صورت ابتکاری و خلاقانه سبک های جدید تصاویر و فیلم را اعمال می کند. به تصویر سمت چپ توجه کنید، این تصویر اصلی است و تصویر سمت راست تصویری است که پی از از بین بردن نویزها بدست آمده است.


7. اصلاح خودکار لنز

این ویژگی به شما اجازه می دهد اشتباهات و خطاهای معمول لنز مثل انحرافات هندسی، انحرافات تصادفی یا سایه روشن ها را تصحیح کنید. تصاویر با اصلاح فیلتر Lens correction اصلاح می شوند.


8. پیشرفت ها و بهبود های ایجاد شده در روند کار

در زیر پیشرفت هایی را که شرکت Adobe بر اساس خواست و باز خورد بدست آمده از کاربران به آنها دست پیدا کرده ذکر شده است:
-مقدار پیش فرض Shadows/Highlights از 50% به 35% تغییر داده شده است.
- امکان حرکت دادن یک ناحیه انتخاب شده در حالیکه لایه ی آن خاموش است.
- گزینه ی Neutral Density از منوی Gradient Picker presets قابل دسترسی و استفاده است.
- پشتیبانی از حالت کشیدنی on/off روی کامپیوترهای Mac و در Microsoft Windows 7.
- امکان پاک کردن همه ی لایه های خالی از طریق یک دستور یا فرمان.
- یک دکمه ی Straighten روی نوار تنظیمات ابزار خط کش .
- یک گزینه ی Close All Open Images Without Saving.
- یک گزینه ی Save As برای به عنوان پیش فرض درون فلدری که شما آخرین بار تصویری را در آن ذخیره کرده اید.
- امکان drag /drop کردن یک فایل به سند باز فتوشاپ برای ایجاد یک لایه ی جدید.
- چندین تغییر در تنظیمات فیلتر Lens Correction.
- یک کنترل کننده ی Cache Tile Size جدید در اجرای بخش پنجره ها
- Zoom in و out با یک ابزار جدید.
- گزینه های آماده برای تنظیمات همزمان Cache Tile Size و Cache Levels.
- امکان استفاده از keystrokes (فشردن حرف ابتدایی فیلد مورد نظر) برای تنظیم کردن مقادیر در فیلدها در پنل های Adjustments
- افزایش سرعت اجرا تا 50 درصد در هنگام وارد کردن فایل های OBJ
- انتخاب سریع تر رنگ مورد نیاز با ابزار eyedropper با اضافه شدن امکان جدید
- اضافه شدن ابزارها، براش ها، swatcheها، shapeها، گرادیانت ها، style ها پیش فرض جدید.
- اضافه شدن شکل پنجره و در به لیست مش ها
- گزینه ای برای تغییر دادن opacity چندین لایه ی انتخاب شده.
- امکان ساخت یک ماسک از فضای شفاف یا transparent یک لایه.
- سریع تر و راحتر شدن کار با ابزار با HUD به عنوان نمونه برداشتن سریع تر رنگ
- ذخیره تنظیمات چاپ به همراه تصویر در هنگام ذخیره نمودن تصویر برای اعمال سریع تر چاپ در دفعات بعدی
- ارتقا کار نرم افزار در حین استفاده از پرینتر ها
- تنظیمات سفارشی شده ی چاپ می تواند به عنوان بخشی از یک Photoshop Action ضبط شود.
- نمایش خطوط راهنما یا همان grid در زمان استفاده از ابزار Crop.
- لایه های group می توانند بیشتر از 5 سطح شوند.
- فرمان های جدید Paste Outside و Paste Inside به جای گزینه ی Paste In Place در مسیر Edit > Paste Special menu قرار دارند.


9. 3D extrusions با Adobe Repoussé

شما به آسانی می توانید گرافیک های دو بعدی را به اشیای سه بعدی تبدیل کنید. این امکان برای مثال برای سه بعدی سازی متن یا لوگو بسیار مناسب است.

 

10. تسهیل خلق طرح های سه بعدی واقعی

Photoshop CS5 Extended با تعدادی بیشماری از پیش تنظیمات ارائه می شود که شما می توانید از آنها برای تسهیل کار ساخت گرافیک ها و اشیای سه بعدی کمک بگیرید. شما همچنین می توانید متریال های بیشتری دانلود کنید، و متریال های خصوصی خود را نیز بسازید و یا آنها را ویرایش کنید.


11. مدیریت رسانه ای بهتر و یکپارچگی Web Gallery با Adobe Bridge CS5 و دسترسی مستقیم با Mini Bridge

حالا شما با استفاده از امکانات موجود در نرم افزار Bridge CS5 ، با دسترسی همیشگی در Mini Bridge و ایجاد امکان دسترسی و مدیریت از درون Photoshop CS5 می توانید محتوای فایل های خود را به طور موثر تری مدیریت کنید.


12. مدیریت مشترک آسان تر با Workspace Switcher و Live Workspace

Live Workspace جدید به طور خودکار هر تغییری را که شما یک کار انجام می دهید را ذخیره می کند، تا اگر شما به یک فضای کار یا workspace دیگر تغییر مکان دادید و سپس مجددا پس از یک دوره ویرایش بازگشتید، پنل های شما دقیقا به همان شکلی که آنها را رها کردید باقی می مانند.

اگر شما نیز از آن دسته از کاربران سایت بوده که با نرم افزار Adobe Photoshop آشنایی ندارید و علاقه مند به یادگیری این نرم افزار هستید، برای یادگیری این نرم افزار مفید می توانید به بخش آموزش فتوشاپ سایت رفته و در قسمت آموزش مقدماتی فتوشاپ، به بخش مدرسه مجازی آموزش فتوشاپ مراجعه نمایید که در این آموزش ها سعی شده گام به گام با این نرم افزار آشنا شوید.

مطالب مرتبط

تگ‌ها

مطالب پربیننده

پربیننده
آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه