اخبار فناوری
یوسرن حدود ۱۰ هزار عضو از ۹۰ کشور دنیا دارد
تاریخ 11 دی 1398 ساعت 00:13:45
کد خبر: 006141
یوسرن حدود ۱۰ هزار عضو از ۹۰ کشور دنیا دارد

موسس و رییس شبکه جهانی آموزش و پژوهش‌های علمی (یوسرن) گفت: یوسرن اکنون حدود ۱۰ هزار عضو از بیش از ۹۰ کشور دنیا دارد.

دکتر نیما رضایی در مراسم گردهمایی سالگرد تاسیس یوسرن در سالن همایش بیمارستان طبی کودکان افزود: بیش از ۱۰۰ مرکز دانشگاهی از طریق یوسرن به هم متصل شدند و تبادلات علمی خود را آغاز کردند.
وی با اشاره به اینکه بیش از ۵۰۰ رخداد علمی تاکنون برگزار شده است، افزود: بیش از ۶۰۰ مقاله علمی از سوی یوسرن در مجلات معتبر دنیا منتشر شده است، در یوسرن به دنبال علم بدون مرز هستیم و در همه برنامه ها سخنرانی با موضوعات مختلف برگزار می شود.
وی با اشاره به اینکه بیش از ۸۰ گروه آموزشی و پژوهشی در حال فعالیت هستند، گفت: بیش از ۳۷۰ دانشمند یک درصد برتر دنیا ، ۱۵ نفر برنده نوبل و اَبِل جزو شورای مشاورین یوسرن هستند.
رضایی ادامه داد: ما همایش سالانه برگزار می کنیم که هر سال در یک کشور برپا می شود، امسال این همایش در مجارستان بود و سال های گذشته در کشورهای ایتالیا، اوکراین و ایران برگزار شد و سال آینده هم در ایران برپا می شود.
وی اظهار داشت: برای سال ۲۰۲۱ هم کشورهای اسلوونی، هندوستان، ترکیه و هلند داوطلب میزبانی همایش یوسرن شدند.
وی ادامه داد: به جز برگزاری همایش های سالانه، ما برنامه های متعددی هم در داخل و هم در خارج کشور برگزار می کنیم، برگزاری برنامه ای در شهر قونیه ترکیه، مدرسه بهاره در کشور اوکراین و برنامه تابستانه ما در کشور سوئیس از دیگر برنامه های این مجموعه است.
یوسرن (USERN) شبکه جهانی آموزش و پژوهش علمی است که مخفف Universal Scientific Education and Research Network است. این شبکه در سال ٢٠١٥ تاسیس و اساسنامه آن نوشته شده است.
یوسرن، سه سال پیش با هدف گسترش آموزش و پژوهش علمی اخلاق محور، بشر دوستانه و پیشرفت علم برای اهداف غیرنظامی و مصالح عمومی در دنیا در تمام رشته علمی ایجاد شد.
اجرای پروژه های علمی بین المللی، بین رشته ای و ایجاد بستری برای ارتباط بهتر میان پژوهشگران جوان و دانشمندان مجرب در تمام دنیا از برنامه های پیش روی این شبکه است.
از سال ۲۰۱۵ این مجموعه کار خود را شروع کرد و امروز وارد پنجمین سال فعالیت خود شده است.