تحصیل ۸۵ درصد دانش‌آموزان در مدارس دولتی

تحصیل ۸۵ درصد دانش‌آموزان در مدارس دولتی

مدیرکل دفتر آموزش دوره دوم متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش گفت: ۸۵ درصد دانش‌آموزان دوره دوم متوسطه کشور در مدرسه‌های عادی و ۱۵ درصد در مدرسه‌های غیردولتی مشغول به تحصیل هستند.

عباس سلطانیان در همایش مدیران متوسطه استان سمنان در سالن اجتماعات اداره آموزش و پرورش شهرستان سمنان، ابراز داشت: توسعه عدالت آموزشی و کیفیت بخشی آموزش در مدرسه‌های دولتی باید مورد تاکید و توجه باشد چرا که تعداد زیادی از دانش‌آموزان در مدرسه‌های دولتی مشغول تحصیل هستند.

وی ادامه داد: اگر وضعیت آموزش و پرورش دانش‌آموزان در مدرسه‌های دولتی مطلوب است نشاندهنده عملکرد خوب نظام آموزشی است و اگر وضعیت رضایت‌بخش نیست باید در رویه ها و عملکرد تجدید نظر شود.

وی تصریح کرد: حل مشکلات و تقویت آموزش و پرورش در گرو تحقق و اجرایی شدن کامل سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است و آذر ۱۳۹۰ به بعد با تصویب شدن این سند گام‌هایی برای تحقق آن برداشته شد.

سلطانیان بیان کرد: توسعه آموزش و پرورش در برنامه ششم توسعه مطالبه است که اجرایی شدن سند تحول بنیادین محور اصلی توسعه آموزش و پرورش است و اولین گام در اجرایی شدن این سند استقرار پایه‌های تحصیلی در نظام آموزشی بود ولی گام‌های بعدی به واسطه محدودیت خوب اجرا نشد.

وی خاطرنشان کرد: اجرایی کردن سند تحول بنیادین از خواسته‌های رهبری است و همچنین اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی و آموزش و پرورش این سند را تایید و امضا کردند.

مدیرکل دفتر آموزش دوره دوم متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: سند تحول بنیادین آموزش و پرورش برای کیفیت بخشی آموزشی و تربیتی و توسعه عدالت آموزشی تدوین شده و اجرای این سند موجب رفع مشکلات و ارتقای آموزشی در کشور می‌شود.

استان سمنان با جمعیت بیش از ۷۰۲ هزار نفری، ۱۲۶ هزار و ۴۱۵ دانش آموز دارد و نسبت دانش‌آموز به معلم در این استان ۱۵.۳ است.

مطالب مرتبط

تگ‌ها

مطالب پربیننده

امروز
هفته
ماه

عضویت در خبرنامه