بررسی مجدد نظام رتبه‌بندی معلمان در دولت

بررسی مجدد نظام رتبه‌بندی معلمان در دولت

بررسی مجدد نظام رتبه‌بندی معلمان در کمیسیون امور اجتماعی هیات دولت آغاز شد.

نظام رتبه‌بندی معلمان پس از طرح و بررسی در کارگروهی متشکل از نمایندگان وزارت آموزش و پرورش، سازمان برنامه و بودجه، سازمان اداری و استخدامی کشور، معاون حقوقی رئیس جمهوری و نماینده کمیسیون امور اجتماعی دولت و اعمال اصلاحات لازم، مجددا در کمیسیون اجتماعی دولت مطرح شد.

بر این اساس و پیرو تصمیمات جلسه ۳۰ تیر کمیسیون امور اجتماعی مبنی بر بررسی نظام رتبه‌بندی معلمان در کارگروهی با محوریت آموزش و پرورش و با حضور نمایندگان سازمان برنامه و بودجه، سازمان اداری و استخدامی کشور، معاون حقوقی رئیس جمهوری و نماینده دبیر کمیسیون امور اجتماعی، این لایحه با مشارکت همه نمایندگان و در چند جلسه جداگانه با سازمان‌های ذیربط بررسی و اصلاحات مورد نظر در متن پیش‌نویس اعمال شد.

براساس تصمیم کمیسیون مقرر شد، اصلاحات لازم در متن پیش‌نویس متناسب با میزان اعتبار قابل تخصیص از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور برای اجرای نظام رتبه‌بندی در طی دو سال اعمال شود و پیش‌نویس در قالب پیش‌بینی ساز و کارهای لازم در زمینه سنجش صلاحیت‌های تخصصی و حرفه‌ای، شایستگی‌ها و عملکرد رقابتی و مهندسی نیروی انسانی براساس سند تحول و نقشه جامع علمی کشور تنظیم شود.

متن اصلاح شده، مجددا در جلسه روز یکشنبه کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک هیات دولت مطرح و تا ماده چهار آن مورد بررسی قرار گرفت و ادامه بررسی به جلسه بعد موکول شد.

همچنین در این جلسه اساسنامه سازمان نظام مشاوره مدیریت موضوع ماده ۱۷ قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار در سومین جلسه بررسی در کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک هیات دولت تا ماده ۱۷ طرح و تصویب شد.

بر همین اساس، جلسه اصلی کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک هیات دولت یکشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ به ریاست جمشید انصاری معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور، محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش، فلاح‌زاده سرپرست کمیسیون و با حضور نمایندگان دستگاه‌های عضو کمیسیون به میزبانی دفتر هیات دولت برگزار شد.

مطالب مرتبط

تگ‌ها

مطالب پربیننده

امروز
هفته
ماه

عضویت در خبرنامه