مقالات ویروس کرونا

بررسی ایمنی نانوواکسن ضدکرونا در نوجوانان

بررسی ایمنی نانوواکسن ضدکرونا در نوجوانان

 شرکت نوواواکس (Novavax) مطالعه روی تقویت کننده واکسن کووید-۱۹ را در نوجوانان آغاز کرده است، این مطالعه در فاز سوم کارآزمایی بالینی با عنوان PREVENT-۱۹ انجام می‌شود.

 شرکت نوواواکس (Novavax) مطالعه روی تقویت کننده واکسن کووید-۱۹ را در نوجوانان آغاز کرده است، این مطالعه در فاز سوم کارآزمایی بالینی با عنوان PREVENT-۱۹ انجام می‌شود.

به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا، این شرکت که روی توسعه و تجاری‌سازی واکسن‌های نسل بعدی برای بیماری‌های عفونی جدی تمرکز دارد، تجویز اولین دز تقویت‌کننده NVX-CoV۲۳۷۳، واکسن مبتنی بر پروتئین COVID-۱۹ این شرکت را در کودکان آغاز کرده است، این شرکت در فاز سوم آزمایش‌های بالینی اقدام به بررسی ایمنی و ایمنی‌زایی دز سوم NVX-CoV۲۳۷۳  در افراد ۱۲ تا ۱۷ ساله خواهد کرد.

گرگوری ام. گلن، رییس تحقیق و توسعه نوواواکس گفت: نیاز مداوم به گزینه‌های جدید واکسن داریم، انجام کارآزمایی روی تقویت‌کننده PREVENT-۱۹ در کودکان، تعهد ما را برای در دسترس قرار دادن واکسن برای جمعیت وسیع‌تری نشان می‌دهد.

همه شرکت کنندگان در کارآزمایی PREVENT-۱۹  زیر۱۷ سال سن دارند که اکنون واجد شرایط دریافت سومین دز تقویت‌کننده NVX-CoV۲۳۷۳ هستند، دز تقویت‌کننده مشابه واکسن فعالی است که قبلاً برای شرکت‌کنندگان در یک رژیم دو دز (۵ میکروگرم پروتئین نوترکیب سنبله به اضافه ۵۰ میکروگرم ماتریکس-M کمکی) تجویز شده بود. حداقل پنج ماه پس از دریافت واکسن فعال می‌توان آن را تجویز کرد. هدف این کارآزمایی بالینی، ارزیابی پاسخ ایمنی هومورال ۲۸ روز پس از تجویز دز تقویت‌کننده است، اولین نتایج در نیمه دوم سال ۲۰۲۲ ارایه خواهد شد.

NVX-CoV۲۳۷۳ هنوز برای استفاده در آمریکا توسط سازمان غذا و داروی این کشور تایید نشده است. NVX-CoV۲۳۷۳ یک واکسن مبتنی بر پروتئین است که از توالی ژنتیکی اولین سویه ویروس کرونا، بهره‌مند است. NVX-CoV۲۳۷۳ با استفاده از فناوری نانوذرات نوترکیب نوواواکس برای تولید آنتی‌ژن مشتق شده از پروتئین اسپایک کروناویروس (S) ساخته شد و در آن از ماده کمکی مبتنی بر ساپونین Matrix-M™ برای تقویت پاسخ ایمنی و تحریک سطوح بالایی از آنتی‌بادی‌های خنثی‌کننده استفاده شده است.

واکسن کووید-۱۹ این شرکت به عنوان یک فرمول مایع آماده برای استفاده در یک ویال حاوی ۱۰ دز بسته‌بندی شده است. واکسیناسیون با محصول مستلزم دو دز ۰٫۵ میلی‌لیتری (۵ میکروگرم آنتی‌ژن و ۵۰ میکروگرم ماتریکس-M ادجوانت) است.

مطالب مرتبط

تگ‌ها

مطالب پربیننده

امروز
هفته
ماه

عضویت در خبرنامه