اخبار آموزشی

تعیین تکلیف معلمان حق التدریسی

تعیین تکلیف معلمان حق التدریسی

 با توجه به تجمعات نیروهای حق التدریسی در مقابل مجلس شورای اسلامی و از آنجا که این احکام در مورد حق التدریسی ها توسط مجلس تصویب شده است، انتظار داشتیم  واکنشی از سوی وزیر آموزش و پرورش در این باره دیده  شود.

نایب رییس مجلس گفت: حق مسلم نیروهای حق التدریسی مرحله سوم است که تعیین تکلیف شوند.

«نجفی اسپیلی» در جلسه علنی روز دوشنبه (۹ اسفند ماه) در جریان بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۱، در اخطاری با استناد به بند ۹ اصل ۳ قانون اساسی در رابطه با رفع تبعیضات ناروا خطاب به وزیر آموزش و پرورش گفت: با توجه به تجمعات نیروهای حق التدریسی در مقابل مجلس شورای اسلامی و از آنجا که این احکام در مورد حق التدریسی ها توسط مجلس تصویب شده است، انتظار داشتیم  واکنشی از سوی وزیر آموزش و پرورش در این باره دیده  شود.

نماینده مردم آستانه اشرفیه تاکید کرد: اما آقای وزیر حتی حاضر نشدند با  دو دقیقه مصاحبه پاسخگو باشند در باره اینکه این بخش از معلمان چه زمانی به حق خود می رسند، اظهار نظر کنند.

وی تاکید کرد:  این رویه غلطی است که افراد برای گرفتن حق خود مقابل مجلس تجمع می کنند هرچند این مسئله به دلیل عدم عمل مسئولان به وظایف خود است. بر همین اساس از از وزیر آموزش و پرورش، رئیس سازمان برنامه و بودجه و رئیس سازمان امور اداری درخواست داریم نسبت به تعیین تکلیف معلمان حق التدریسی اقدام کنند.

«علی نیک زادثمرین» که ریاست مجلس را برعهده داشت تذکر این نماینده را وارد دانست و گفت: مجلس به جد پیگیر این موضوع است و با وزیر آموزش و پرورش و معاون پارلمانی وی جلسه برگزار کرده است. البته آن ها با این مهم موافق هستند به همین دلیل با رئیس سازمان برنامه و بودجه نیز جلسه گذاشته شد و ایشان به دکتر علی احمدی ارجاع دادند.

وی با بیان اینکه کمیسیون آموزش و تحقیقات پیگیری های لازم را در این باره انجام داده اند، خاطرنشان کرد:  انتظار ما از آقای پورمحمدی این است که برای نوبت بعدازظهر نتیجه این مهم را به مجلس ارائه دهد چرا که حق مسلم نیروهای حق التدریسی مرحله سوم است که تعیین تکلیف شوند. همچنین توجه به قانون از سوی دولت ضروری است.

مطالب مرتبط

تگ‌ها

مطالب پربیننده

پربیننده
آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه