حضرت عیسی (ع) و حضرت مریم (س) در کتاب های درسی

حضرت عیسی (ع) و حضرت مریم (س) در کتاب های درسی

میلاد حضرت عیسی مسیح (ع) و آغاز جشن های سال نو میلادی ۲۰۲۰ بهانه ای شده است تا برخی مطالب مندرج در خصوص این پیامبر توحیدی در کتب درسی بازخوانی شود.

چهار دهه همبستگی و همدلی پیروان توحیدی در ایران اسلامی جلوه‌ای از تعامل اسلام با دیگر ادیان توحیدی است. امری که در قرن بیست‌ویکم در برخی کشورهای مدعی دموکراسی غربی کم‌تر دیده می‌شود.

همانگونه که امام خمینی (ره) فرمودند ایران برای همه ایرانیان و توحید مذهب همه ایرانیان است بر همین مبنا، پیروان ادیان در ایران با دوستی در کنار هم زندگی می کنند. به همین دلیل زندگی مسالمت آمیز پیروان ادیان در ایران جلوه ای از اتحاد ملی است.

یکی از جلوه های توجه به ادیان توحیدی در کشور ما،‌ اهتمام سیاستگذاران و برنامه ریزان آموزشی کشور در گنجاندن مطالب درسی مربوط به این ادیان و پیامبران در کتب درسی مقاطع مختلف تحصیلی است.

یکی از پیامبرانی که در کتب درسی به او پرداخته شده است،‌ حضرت عیسی مسیح (ع) است که وزارت علوم به مناسبت تولد این پیام آور آسمانی و آغاز سال میلادی جدید برخی از مطالب مربوطه در کتاب های درسی را بازخوانی کرده است. 

از جمله کتب درسی که در آن از حضرت عیسی نام برده شده است کتاب هدیه های آسمانی پایه پنجم، کتاب تاریخ هنر جهان پایه یازدهم و کتاب مطالعات اجتماعی پایه هفتم است. 


حضرت عیسی (ع) در کتاب هدیه های آسمانی پایه پنجم:حضرت مسیح (ع)در کتاب تاریخ هنر جهان پایه یازدهم:دانلود تصاویر

مطالب مرتبط

تگ‌ها

مطالب پربیننده

امروز
هفته
ماه

عضویت در خبرنامه