اخبار فناوری
پرواز موفقیت آمیز هلیکوپتر بدون خلبان
تاریخ 29 آذر 1398 ساعت 01:22:30
کد خبر: 005461
پرواز موفقیت آمیز هلیکوپتر بدون خلبان

 یک استارتاپ آمریکایی به نام Skyryse فناوری‌های خاصی را توسعه داده است که امکان پرواز بدون خلبان هلی‌کوپترهای تجاری را برای اولین بار در جهان فراهم می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری ساینس دیلی، این مجموعه فناوری‌ها که با عنوان Skyryse Flight Stack شناخته می‌شوند،‌ شامل حسگرهایی هستند که هلیکوپتر را هدایت کرده و تعادل آن را حفظ می‌کنند. این فناوری‌ها مسیر پرواز، زمانبندی و ارتفاع هلیکوپتر را با مختصات سیستم‌های هوانوردی فدرال تنظیم می‌کنند و با مجموعه‌ای از باندهای فرود هوشمند ارتباط دارند که مجهز به حسگرهای زمینی بوده و اطلاعات مربوط به باد و شرایط جوی را گردآوری کرده و پروازهای در ارتفاع پایین را ردگیری می‌کنند.
این شرکت که از سال ۲۰۱۶ میلادی راه اندازی شده، در تلاش است تا رویای تردد تاکسی‌های هوایی در مناطق شهری را به واقعیت بدل کند. به همین علت در حالی که شرکت‌هایی مانند اوبر و ولوکوپتر در تلاشند تا وسایل نقلیه هوایی جدیدی را با این هدف طراحی کرده و بسازند، ‌شرکت Skyryse تلاش خود را روی تغییر هلی‌کوپترهای استاندارد امروزی متمرکز کرده تا بتواند قابلیت‌های موردنظر را برای این وسایل نقلیه توسعه دهد.
اولین آزمایش موفقیت آمیز این شرکت با استفاده از یک فروند هلیکوپتر Robinson R-۴۴ انجام گرفت. در این آزمایش، خلبان‌ها درون هلیکوپتر حضور داشتند اما تنها نظاره‌گر بلند شدن و پرواز هلیکوپتر با استفاده از فناوری‌های Skyryse بودند.
به گفته مدیر عامل این شرکت، هدف نهایی Skyryse ایجاد یک ناوگان هوایی کامل با استفاده از این فناوری‌ها است.