یافتن خیابان‌های روشن با استفاده از گوگل مپ

یافتن خیابان‌های روشن با استفاده از گوگل مپ

شرکت گوگل در تلاش برای پیشگیری از خشونت‌های جنسی در نظر دارد تا امکان شناسایی خیابان‌های روشن را برای کاربران گوگل مپ در ساعات تاریک شب فراهم کند.

به گزارش پایگاه اینترنتی «دیلی میل»، طبق کُد کشف شده توسط جامعه آنلاین توسعه دهندگان ایکس‌دی‌ای، نرم افزار گوگل مپ (Google Maps) امکان نمایش پیاده‌روهایی را که از روشنایی مناسبی برخوردارند، آزمایش می‌کند. به نقل از این برنامه‌نویسان، در قابلیت مذکور مسیرهای روشن با خطوط زرد مشخص می‌شوند.

پیش‌بینی می‌شود که این قابلیت جدید در واکنش به گزارش‌های مکرر از خشونت‌های جنسی علیه زنان در رسانه‌ها، نخست در کشور هند رونمایی شود.

اگرچه هنوز روشن نیست که گوگل چگونه می‌خواهد اطلاعات لازم در مورد میزان روشنایی خیابان‌ها را به دست آورد، به نقل از انگجت ممکن است از کاربران برای ثبت اطلاعات مربوطه استفاده شود.

این قابلیت جدید در صورت رونمایی در جمع دیگر قابلیت‌هایی قرار خواهد گرفت که گوگل به تازگی برای ارتقای سطح کیفی تجربه جهت‌یابی کاربران گوگل مپ طراحی کرده است؛ از آن میان می‌توان به مسیریابی با واقعیت افزوده که از دوربین گوشی کاربر برای نمایش مسیرها استفاده می‌کند و هدایت شفاهی برای نابینایان و کم‌بینایان اشاره کرد.

مطالب مرتبط

تگ‌ها

مطالب پربیننده

امروز
هفته
ماه

عضویت در خبرنامه