۱۴ میلیون و ۴۶۸ هزار دانش‌آموز برای سال تحصیلی جدید ثبت‌نام کردند

۱۴ میلیون و ۴۶۸ هزار دانش‌آموز برای سال تحصیلی جدید ثبت‌نام کردند

معاون وزیر و سرپرست مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی وزارت آموزش و پرورش گفت: تاکنون ۱۴ میلیون و ۴۶۸ هزار و ۷۴۴ نفر از دانش آموزان در سامانه سناد (سامانه نام نویسی الکترونیکی دانش آموزان) ثبت نام کرده اند که این تعداد دانش آموز در سال تحصیلی جدید راهی کلاس های درس می شوند.

به گزارش معاونت روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت آموزش وپرورش، شاپور محمدزاده آخرین آمار ثبت نام دانش آموزان بر اساس اطلاعات ثبت شده در سامانه سناد، تا ۲۵ شهریورماه را ۱۴ میلیون و ۴۶۸هزار و ۷۴۴نفر اعلام کرد.

وی اظهار داشت: از این آمار، هشت میلیون و ۱۷۴هزار و ۸۷۵ نفر در دوره ابتدایی، سه میلیون و ۳۵۱ هزار و ۸۱۷ نفر در دوره متوسطه اول و دو میلیون و ۴۹۲ هزار و ۳۸۸ نفر در دوره متوسطه دوم ثبت نام شده‌اند.

معاون وزیر آموزش و پرورش در ادامه تصریح کرد: از میان آمار کل دانش آموزان ثبت نام شده در پایه دهم یک میلیون و ۶۵۴ هزار و ۵۰۲ نفر وارد دبیرستان های شاخه نظری، ۳۸۸ هزار و ۱۹ نفر در هنرستان های فنی و حرفه ای و ۴۴۹هزار و ۸۶۷ نفر در هنرستان های شاخه کاردانش ثبت نام کرده اند.

به گفته محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش، تمام کارکنان شاغل در این وزارتخانه تلاش خود را برای بازگشایی مطلوب و مناسب مدارس در سال تحصیلی جدید به کار گرفته اند. البته برای مدارس مناطق سیل زده نیز اقدامات لازم انجام شده و قرار است مدارسی که خسارت جزئی داشته اند، تا اول مهر برای حضور دانش آموزان آماده شود و دیگر مدارس تا پایان سال برای تحصیل دانش آموزان آماده می شود.

دانلود تصاویر

مطالب مرتبط

تگ‌ها

مطالب پربیننده

امروز
هفته
ماه

عضویت در خبرنامه