اخبار کنکور سراسری

افزایش پاسخنامه‌های کنکور برای جلوگیری از تقلب

افزایش پاسخنامه‌های کنکور برای جلوگیری از تقلب

 اکنون پاسخنامه سوالات عمومی جدا شده و پاسخنامه سوالات آزمون تخصصی نیز به ٢ بخش تقسیم شده است و در پاسخنامه سوالات تخصصی هر ستون سوالات برای یک درس تعیین شد. 

 سرپرست معاونت امور آزمون های سازمان سنجش آموزش کشور گفت: تعداد پاسخنامه های آزمون کنکور سراسری، با هدف کاهش تقلب و افزایش تمرکز داوطلبان، به سه پاسخنامه افزایش یافت.

حسن مروتی در جلسه سنجش تغییرات کنکور ١۴٠١ با حضور نمایندگان دانشگاه های استان سمنان در سالن اجتماعات پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان بیان کرد: سال گذشته یک پاسخنامه و ٢ دفترچه سوالات عمومی و اختصاصی در اختیار داوطلبان قرار می گرفت. 

وی افزود: اکنون پاسخنامه سوالات عمومی جدا شده و پاسخنامه سوالات آزمون تخصصی نیز به ٢ بخش تقسیم شده است و در پاسخنامه سوالات تخصصی هر ستون سوالات برای یک درس تعیین شد. 

سرپرست معاونت امور آزمون های سازمان سنجش آموزش کشور تصریح کرد: اطلاعات فردی داوطلبان بر روی همه پاسخنامه ها و سوالات درج و مدت زمان پاسخگویی هر مجموعه سوال ٨٠ دقیقه تعیین شده است. 

مروتی یادآورشد: تمامی سوالات از محتوای کتاب های درسی طرح می‌شود و در راستای تسهیل پاسخگویی داوطلبان تعداد سوالات تغییر یافته است. 

حذف کاغذ از فرایند کنکور

وی با اشاره به حذف کاغذ از فرایند کنکور افزود: سال ١۴٠٣ وضعیت سنتی و کاغذی کنکور به دلیل مشکلات زیاد، هزینه بالا و افزایش امنیت حذف می شود. 

 سرپرست معاونت امورآزمون های سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص حذف کنکور ادامه داد: در حال حاضر ٨۵ درصد ثبت نام در دانشگاه ها بدون کنکور است و فقط در ١۵ درصد موارد کنکور وجود دارد.

مروتی اظهارداشت: برای حذف کامل کنکور فراهم شدن زیرساخت ها و دستیابی به ۶٠ درصد سوابق تحصیلی توسط آموزش و پرورش و برگزاری امتحانات سوابق باید صورت گیرد.

وی اضافه کرد: تا زمانیکه متقاضی برای برخی رشته ها بیش از ظرفیت دانشگاهی این رشته ها است، کنکور برگزار خواهد شد.

سرپرست معاونت امورآزمون های سازمان سنجش آموزش کشور ابراز داشت: یک میلیون و ۴٠٠ هزارنفر در کنکور سراسری امسال ثبت نام کردند که ۶١ درصد آنان خانم ها و ٣٩ درصد شرکت کنندگان آقایان هستند.

مروتی عنوان کرد: تعداد متقاضیان شرکت در کنکور سراسری نسبت به سال گذشته هشت درصد افزایش دارد و تنها در گروه هنر شاهد کاهش تعداد داوطلبان هستیم. 

وی افزود: در خصوص قبولی داوطلبان گروه گروه آزمایشی علوم تجربی، وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی برای کاهش تعداد داوطلبان ظرفیت صندلی های پزشکی را به تعداد ٢هزار افزایش داده است و در طول زمان این تعداد را بیشتر افزایش می دهد.

 سمنان در قبولی داوطلبان کنکور سراسری نسبت به جمعیت هر سال از استانهای برتر کشور است

مطالب مرتبط

تگ‌ها

مطالب پربیننده

پربیننده
آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه