طرح رتبه‌بندی معلمان

آمار معلمان شامل طرح رتبه‌بندی

آمار معلمان شامل طرح رتبه‌بندی

طرح رتبه بندی در مجلس در مرحله بررسی است، دولت ۵۰۰ هزار معلم را در لایحه در نظر گرفته بود، اما مجلس این تعداد را به ۷۳۰ هزار نفر رساند.

 رییس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی گفت: ۷۳۰ هزار معلم در لایحه رتبه بندی فرهنگیان قرار می گیرند.

علیرضا منادی در مراسم روز ملی ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی افزود: همانطور که مدارس مقاوم سازی می شود، معلم ها را هم باید مقاوم سازی کرد، رتبه بندی معلمان یکی از راه های بهبود وضعیت است.

وی ادامه داد: طرح رتبه بندی در مجلس در مرحله بررسی است، دولت ۵۰۰ هزار معلم را در لایحه در نظر گرفته بود، اما مجلس این تعداد را به ۷۳۰ هزار نفر رساند.

رییس کمیسیون آموزش مجلس تاکید کرد: در لایحه دولت سه سال برای این طرح در نظر گرفته شده بود، اما مجلس همه را تجمیع کرد و همچنین معلمان با استادان دانشگاه در نظر گرفته شدند. به واسطه طرح رتبه بندی معلمان جایگاه علمی و تخصصی و مهارتی معلمان مشخص می شود.

منادی ادامه داد: کمیسیون آموزش با سخت گیری نسبت به وزیر آموزش و پرورش رای اعتماد داد. یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش می تواند اقتصاد آموزش و پرورش را تحول بخشد.

وی خاطر نشان کرد: ۱۰ میلیارد تومان در مجلس برای مدرسه سازی  درنظر گرفته شده است، از این رو  از وزیر و رییس سازمان نوسازی مدارس درخواست داریم این پول را بهره ور کنند و حداقل  ۳۰ و ۴۰ درصد بهره وری را در مدرسه سازی افزایش دهند.

به گزارش ایرنا، مدرسه ابتدایی پسرانه زرین تاج ناصری با ۱۱ میلیارد تومان اعتبارات هزینه شده از محل تخریب و بازسازی در زیربنای ۲ هزار و ۲۰۰ مترمربعی و با سالن ورزشی، کتابخانه، سالن چند منظوره و سایت امروز در منطقه یک تهران افتتاح شد.

مطالب مرتبط

تگ‌ها

مطالب پربیننده

امروز
هفته
ماه

عضویت در خبرنامه