معرفی کتب زبان انگلیسی

کتاب افعال گروهی در انگلیسی

کتاب افعال گروهی در انگلیسی

کتاب افعال گروهی در انگلیسی نوشته‌ی پیتر واتسین جونز، شامل 300 فعل گروهی مفید و متداول است که کاربرد اصطلاحی دارند، یعنی افعالی که معنی آن‌ها را به آسانی نمی‌توان حدس زد.


کتاب افعال گروهی در انگلیسی نوشته‌ی پیتر واتسین جونز، شامل 300 فعل گروهی مفید و متداول است که کاربرد اصطلاحی دارند، یعنی افعالی که معنی آن‌ها را به آسانی نمی‌توان حدس زد.

افعال گروهی در انگلیسی (English Phrasal Verbs)، شامل یک فعل اصلی و یک یا چند ادات می‌شوند. گاهی اوقات معنی یک فعل گروهی را به سادگی می‌توان تشخیص داد، زیرا شبیه به معنی فعل اصلی سازنده‌ی آن است. اما اغلب اوقات حدس زدن معنی یک فعل گروهی تقریباً غیرممکن است زیرا با معنی فعل اصلی سازنده‌ی آن تفاوت دارد. بعضی وقت‌ها حتی اگر معنی یک فعل گروهی خاص را یاد بگیرید، باز هم با مشکلاتی رو‌به‌رو می‌شوید چون گاه ممکن است که یک فعل گروهی بیش از یک معنی داشته باشد.

افعال گروهی بخش مهمی از زبان گفتاری و روزمره‌ی انگلیسی هستند، از این رو برای این که بتوانید انگلیسی را راحت صحبت کنید و گفتار انگلیسی زبانان را درک کنید، لازم است افعال گروهی را بشناسید. پیتر واتسین جونز (Peter Watcyn Jones)، در این کتاب افعال پرکاربرد گروهی را همراه با مثال‌های متفاوتی در شرایط روزمره گردآوری کرده است تا بتوانید تعدادی از آن‌ها را خیلی زود یاد بگیرید.

در بخشی از کتاب افعال گروهی در انگلیسی می‌خوانیم:

با کسی دوست بودن / رابطه داشتن: go out with
عاشق (کسی) شدن، گلوی (کسی) پیش (کسی) گیر کردن: fall for
به بیرون دعوت کردن: ask out
به‌ هم زدن با، قطع رابطه کردن: با finish with
ناراحت شدن، پریشان شدن: be cut up

اولین بار وقتی 19 سالم بود، با نینا دوست شدم. ما هر دو دانشجو بودیم. من خیلی عاشقش شده بودم و این "عشق در اولین نگاه" بود!
بعد از چند هفته، بالاخره او را به بیرون دعوت کردم و او قبول کرد. همان چیزی که انتظارش را داشتم! تا آخر ترم می‌خواستم که بقیه‌ی عمرم را با او بگذرانم.
یک هفته بعد او با من به هم زد! واقعاً ناراحت شدم. چطور می‌توانست این کار را با من بکند؟
برگشتن به گذشته فایده‌ای ندارد. اما بعضی وقت‌ها هنوز به نینا فکر می‌کنم. خب شما هم هیچ‌وقت اولین عشقتان را فراموش نمی‌کنید، این‌طور نیست؟

go out with
fall for
ask out
finish with
be cut up

I first started going out with Nina when I was 19. We were both students. I fell for her in a big way - it was love at first sight
After a few weeks I finally asked her out. She said ‘Yes’. That was it! By the end of term I was ready to spend the rest of my life with her
A week later she finished with me! I was really cut up. How could she do this to me
Looking back, it wouldn’t have worked. But I still think of Nina sometimes. Well, you never really forget your first love, do you


فهرست مطالب کتاب
پیش گفتار
1. دوستان و فامیل
2. تعطیلات
3. دنیای کار
4. اوقات فراغت
5. اتومبیل و کامپیوتر
6. پول و خرید
7. جنایت و مجازات
8. سلامتی و تناسب اندام
9. ازدواج
10. متفرقه
11. قواعد دستوری افعال گروهی (معرفی ساختار افعال گروهی هفت‌گانه)
12. واژه‌نامه
13. پاسخ‌نامه

 

مشخصات کتاب 
نام کتاب : کتاب افعال گروهی در انگلیسی
نویسنده : پیتر واتسین جونز
مترجم : پریوش اعلائیان
ناشر : انتشارات کتابدار
سال انتشار : ۱۳۹۱

مطالب مرتبط

تگ‌ها

مطالب پربیننده

امروز
هفته
ماه

عضویت در خبرنامه