معرفی کتب انتشارات رشد

کتاب چگونه خواب خود راتنظیم کنیم

کتاب چگونه خواب خود راتنظیم کنیم

خواب یک نیاز ضروری و قسمتی از کارکرد مغز است که به طور مستقیم با سلامت روان در ارتباط است. تقویت سیستم ایمنی بدن، ترمیم نورون ها و حفظ کارایی سیستم عصبی، ساماندهی یادگیری و حافظه، و ترشح هورمون رشد از عملکردهای ویژه ای خواب است.

خواب اگر چه بخش مهمی از زندگی ما را تشکیل می دهد و تقریباً یک سوم عمر ما در خواب می گذرد، اما برخی از حقایق مهم مربوط به خواب در چند دهه ی اخیر کشف شده است. امروزه طب خواب به عنوان یک رشته ی پزشکی مهم برای خود جا باز کرده است و خواب مثل دوران باستان اعتبار ویژه ای یافته است، اما دانش پیشرفته ی امروزی آن را به شکلی دیگر در پیشخوان ذهن عموم می نهد. اهمیت خواب بر کسی پوشیده نیست. خواب یک نیاز ضروری و قسمتی از کارکرد مغز است که به طور مستقیم با سلامت روان در ارتباط است. تقویت سیستم ایمنی بدن، ترمیم نورون ها و حفظ کارایی سیستم عصبی، ساماندهی یادگیری و حافظه، و ترشح هورمون رشد از عملکردهای ویژه ای خواب است.

خواننده با هر سطح آشنایی از دانش پزشکی با مطالعه ی این کتاب می تواند عوامل مؤثر بر چرخه ی معیوب بی خوابی خود را بشناسد، به شناخت جامع از بهداشت خواب برسد و توصیه های کاربردی کتاب حاضر را جهت ارتقای کیفیت و بهداشت خواب به کار گیرد و بی خوابی و بدخوابی خود را برطرف کند.

مشخصات کتاب :

کتاب چگونه خواب خود راتنظیم کنیم

نویسنده: دکتر سیلوی رویانت پارولا
مترجم: غزاله ابراهیمیان
ناشر: جوانه رشد
تعداد صفحه: 216
قطع: رقعی
شابک: 978-600-6716-07-7

مطالب مرتبط

تگ‌ها

مطالب پربیننده

پربیننده
آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه