مقاله عوامل مؤثر بر انحراف تسهیلات اعطایی در ایران

مقاله عوامل مؤثر بر انحراف تسهیلات اعطایی در ایران

مقاله علمی و پژوهشی " عوامل مؤثر بر انحراف تسهیلات اعطایی در ایران" مقاله ای است در 45 صفحه و با 14 فهرست منبع که در مجلات معتبر علمی و پژوهشی با رویکرد سیاست ها و پژوهشهای اقتصادی منتشر شده است

در این مقاله علمی و پژوهشی به مباحث تسهیلات اعطایی، نهادهای مالی، اطلاعات نامتقارن، مخاطره اخلاقی پرداخته شده است

چکیده مقاله

امروزه نظام بانکی نقش مهمی در اقتصاد ایفا می­نماید؛ در واقع بانک‌ها، مؤسسات خدماتی هستند که ضمن جمع‌آوری سپرده­ها، نسبت به اعطای تسهیلات اقدام می­نمایند. یکی از مهم‌ترین آسیب‌های موجود در نظام بانکی، عدم مصرف صحیح تسهیلات اعطایی است، که منجر به انحراف تسهیلات می­شود. انحراف تسهیلات به دلیل وجود اطلاعات نامتقارن قبل و بعد از اعطای تسهیلات در عقود مشارکتی و عقود مبادله­ای رخ می­دهد.در این مقاله با روش توصیفی-تحلیلی به بررسی انحراف تسهیلات اعطایی در مناطق 32 گانه بانک (الف) طی سال‌های 1394-1386و همچنین به تفکیک عقود مشارکتی و عقود مبادله­ای پرداخته می‌شود. نتایج حاکی از آن است که طی این سال‌ها علی‌رغم افزایش تعداد و مبلغ تسهیلات پرداختی به متقاضیان، تعداد پرونده­های بدون نظارت و در نتیجه انحراف تسهیلات به شدت کاهش یافته است.

دانشجویان دوره دکترا و کارشناسی ارشد می تواند از محتوای این مقاله برای رساله دکترا و پایان نامه کارشناسی ارشد بهره ببرند .

قیمت این محصول: 9,900 تومان
تلفن همراه:
جهت دریافت رسید بانکی و شناسه پرداخت شماره موبایل معتبر وارد نمایید.

دانلود تصاویر

مطالب مرتبط

تگ‌ها

مطالب پربیننده

امروز
هفته
ماه

عضویت در خبرنامه