ثبت نام بدون آزمون و تمدید ازدواج دانشجویی

ثبت نام بدون آزمون و تمدید ازدواج دانشجویی

 این روزها دانشگاه‌ها با داوطلبان جدیدی روبرو هستند چراکه ثبت نام بدون آزمون شروع شده و از سوی دیگر مهلت ثبت نام ازدواج دانشجویی نیز تمدید شده است.

ثبت‌نام‌ بدون آزمون تعدادی از دانشگاه‌ها برای ترم دوم تحصیلی و سال تحصیلی آینده آغاز شده است و دانشجویان ممتاز می‌توانند وارد دانشگاه‌های مدنظر خود شوند.

دانشگاه صنعتی امیرکبیر به منظور ارتقای کیفی دوره‌های دکتری و حمایت از استعدادهای درخشان، مهلت ثبت نام برای پذیرش در مقطع دکتری اعلام کرد.
برای پذیرش در این دوره، داشتن معدل حداقل ۱۶ در مقطع کارشناسی، معدل حداقل ۱۷ (بدون احتساب نمره پایان‌نامه) در مقطع کارشناسی ارشد و حداقل نمره ۱۸ پایان نامه در مقطع کارشناسی ارشد نیاز است.
متقاضیان ورود به دوره دکتری بدون ‌آزمون دانشگاه امیرکبیر از ۱۵ فروردین ۹۹ تا ۱۵ اردیبهشت فرصت دارند با مراجعه با سایت اینترنتی دانشگاه و دریافت پرینت فرم ثبت نام اینترنتی نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.
اصل نامه پذیرش قطعی مقاله، گواهی رتبه اول تا سوم انفرادی و یا اول گروهی در جشنواره‌ها یا مسابقات معتبر علمی، گواهی ثبت اختراع با داوری و تأیید نهایی سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران، گواهی رتبه اول تا سوم رشته و یا گرایش در مقطع کارشناسی ارشد، گواهی کسب رتبه در المپیاد علمی دانشجویی کشور، کپی صفحه اول کتاب تألیفی یا ترجمه شده و کپی مدرک زبان از دیگر مدارک لازم برای ثبت نام است.

پذیرش های دانشگاه الزهرا
فراخوان پذیرش بدون آزمون برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد و دکتری سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ دانشگاه الزهرا (س) منتشر شده است.
بر این اساس، دانشگاه مطابق آیین‌نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان دوره تحصیلی دکتری از بین دانش‌آموختگان دوره کارشناسی ارشد در رشته‌های مرتبط برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ بدون آزمون (استعداد درخشان) به صورت ثبت‌نام اینترنتی و انجام مصاحبه دانشجو می‌پذیرد.
گرایش های اعلام شده عبارتند از زیست شناسی-فیزیولوژی گیاهی، مهندسی صنایع، علوم قرآن و حدیث، علوم اقتصادی-توسعه اقتصادی، مالی-بانکداری، جامعه شناسی-مسائل اجتماعی ایران، تاریخ-تاریخ اسلام، تاریخ-تاریخ ایران اسلامی، زبان و ادبیات عربی، شیمی آلی، علم اطلاعات و دانش شناسی، روانشناسی تربیتی و فیزیک ماده چگال.
متقاضیان باید جهت ثبت‌نام الکترونیکی برای پذیرش در ۲ مقطع کارشناسی ارشد و کتری از ۱۵ تا ۲۰ بهمن ماه ۹۸ با مراجعه به نشانی اینترنتی edu۱.alzahra.ac.ir نسبت به انجام ثبت‌نام و ارسال مدارک اقدام کنند. نتایج نهایی به برگزیدگان اطلاع‌رسانی می‌شود.

آخرین مهلت ثبت نام پذیرش دانشگاه پیام نور
مهلت ثبت نام در رشته‌های بدون آزمون دانشگاه پیام نور امروز سه شنبه ۱۵ بهمن ماه به پایان می رسد. این دانشگاه در تمام گروه های آزمایشی از جمله علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی و هنر پذیرای داوطلبان علاقه مند به تحصیل است.
آن دسته از داوطلبانی که در آزمون سراسری شرکت نکرده یا مجاز به انتخاب رشته نشده‌اند، می‌توانند در رشته های تحصیلی دانشگاه پیام نور که گزینش در آنها بر اساس سوابق تحصیلی (معدل دیپلم) صورت می گیرد، ثبت نام کنند.

امشب آخرین مهلت ثبت نام ازدواج دانشجویی
زوج‌های دانشجو تا ساعت ۲۴ امشب (سه شنبه ۱۵ بهمن ماه) مهلت دارند برای شرکت در این دوره از ازدواج دانشجویی ثبت‌نام کنند. تاکنون ۱۸ هزار و ۲۰۰ زوج دانشجو در سامانه ازدواج دانشجویی ثبت نام کرده اند.
دانشگاه‌های استان تهران، اصفهان، خراسان رضوی و یزد به ترتیب بیشترین آمار ثبت نام کننده‌ها را دارند.
ورود کاروان های دانشجویان به مشهد مقدس از ۱۰ دی ماه آغاز شده است و تا پایان اسفند ماه ادامه دارد؛ زوج های دانشجو در مدت ۲ شب و سه روز اقامت رایگان در مشهد مقدس از برنامه‌های متنوع فرهنگی و آموزشی استفاده می‌کنند.

هیأت اندیشه ورز دانشگاه آزاد
حجت الاسلام حسن خیری رییس مرکز مطالعات، برنامه‌ریزی و تعالی علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد در کنفرانس ویدئویی با هیأت های اندیشه‌ورز استانی و معاونان آموزشی استان‌ها در محل واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: هیأت های اندیشه‌ورز با هدف ارتقای علوم انسانی ایجاد شده و برنامه و بودجه خاصی برای آنها در نظر گرفته شده است.
وی اظهار داشت: تألیف کتب درسی، کمک درسی و مرجع بر عهده هیأت ‌های اندیشه‌ورز است و نویسندگانی که می‌خواهند کتابی را تألیف کنند، باید موافقت‌های لازم را اخذ و در نهایت معاونت‌های علمی و پژوهشی قراردادهای اجرایی را منعقد می‌کنند.
خیری خاطرنشان کرد: هیأت های اندیشه‌ورز از مهر امسال کار خود را با قدرت آغاز کردند و برای این هیأت ‌ها، معین‌هایی را برای تسهیل ارتباط مشخص کرده‌ایم.
به گفته این مسوول دانشگاه آزاد، هشت وظیفه برای این هیأت ‌ها در نظر گرفته‌ شد که از جمله می‌توان به تدوین نظام موضوعات، طراحی و سازمان‌دهی محتوایی پایان‌نامه‌ها، رساله‌ها و مقالات، بررسی و ارزیابی کارشناسی طرح‌های پیشنهادی مجلات، حمایت از پژوهشگران توانمند در زمینهٔ علوم انسانی، شناسایی رشته‌های جدید اشاره کرد.
رییس مرکز مطالعات، برنامه‌ریزی و تعالی علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی گفت: خوشبختانه در برنامه‌ و بودجه امسال برای هیأت ‌ها اندیشه استانی بودجه مناسبی در نظر گرفته‌ شده و برنامه‌های خود را با این بودجه تطبیق می‌دهیم.

دانلود تصاویر

مطالب مرتبط

تگ‌ها

مطالب پربیننده

امروز
هفته
ماه

عضویت در خبرنامه