ویژگی های سرعت اینترنت 6G

ویژگی های سرعت اینترنت 6G

در شرایطی که اینترنت 5G هنوز وارد بسیاری از کشورها نشده است، اما محققان در حال حاضر روی شبکه بی سیم نسل بعدی کار می کنند. شبکه 6G که به نظر می رسد می تواند به منای واقعی کلمه مفهوم سرعت ارتباط در جهان را تغییر دهد.

 وزارت علوم و فناوری چین اخیراً کارهای مقدماتی را برای توسعه اینترنت 6G آغاز کرده است و کارشناسان درگیر این پروژه نیز معتقدند سرعت می تواند تا 8000 برابر بیشتر از سرعت 5G فعلی باشد.

درواقع طبق گفته اعضای کارگروه مذکور ، 6G می تواند به سرعت های چشم انداز تقریبا 1 ترابایت در ثانیه دست یابد. دهها محقق و متخصص در این کار مشغول هستند اما ما هنوز سالها تا استقرار آن فاصله داریم. برای این که بهتر متوجه فاصله زمانی استفاده از اینترنت 6G شوید بد نیست بدانید که شبکه 5G فعلی که شروع به استفاده از آن کرده ایم از سال 2008 در حال توسعه است.

همانطور که 5G با IoT درگیر است، یا حداقل آن را تصور می کنیم ، دوره 6G احتمالاً یک دید کلی جدید از اتصال به کاربران می دهد. از آنجا که ما هنوز از شبکه تجاری 6G بسیار دور هستیم ، موارد استفاده برای چنین شبکه پر سرعتی مشخص نیست.با این حال ، طبق تخمین های اولیه ، این شبکه به شما امکان می دهد طی 40 تا 50 ثانیه، 50 فیلم با کیفیت 4K را دانلود کنید.

مطالب مرتبط

تگ‌ها

مطالب پربیننده

امروز
هفته
ماه

عضویت در خبرنامه