۲۵ درصد آزمون‌های پیام نور الکترونیکی برگزار شد

۲۵ درصد آزمون‌های پیام نور الکترونیکی برگزار شد

 رییس دانشگاه پیام نور گفت: ۲۵ درصد آزمون های دانشگاه پیام نور در دو سال گذشته الکترونیکی برگزار شده است، البته دانشگاه در تولید محتوا هم تلاش کرده تا تمام محتویات کاغذی را به صورت دیجیتال منتشر کند.

محمدرضا زمانی امروز یکشنبه در جشنواره ملی آموزش محیط زیست در دانشگاه پیام نور اظهار داشت: مسئله محیط زیست یکی از دغدغه های مهم جهانی است. هر چه علم پیشرفت می کند، لزوم پرداختن به مسائل مختلف محیط زیستی بیشتر نمایان می شود.
به گفته رییس دانشگاه پیام نور، در دهه های گذشته فعالیت های صنعتی به گونه ای بوده که باید پیوست محیط زیستی داشته باشند؛ چرا که محیط زیست نقش مهمی در سلامت انسان دارد.
زمانی خاطر نشان کرد: در دهه گذشته همه شرکت ها مسائل مربوط به محیط زیست را در اولویت قرار داده اند؛ بطور مثال در همه دنیا سوخت های فسیلی را با سوخت های نو و تجدید پذیر جبران می کنند.
وی با اشاره به اینکه محیط زیست در تمام مراحل زندگی بشر نقش مهمی دارد، عنوان کرد: دانشگاه پیام نور برنامه آموزش همگانی و آموزش خاص را در دستو کار خود قرار داده است.
رییس دانشگاه پیام نور یادآور شد: برند دانشگاه آموزش الکترونیکی و تولید محتوا است. از این رو در این سال ها تلاش کرده در تمام مسائل آموزشی و اداری کاغذ کمتری مصرف کند.
زمانی ادامه داد: دانشگاه پیام نور استفاده از کاغذ مصنوعی از جنس پلیمر را را برای کتاب ها به کار گرفته که هم به نوعی صرفه جویی است و هم کیفیت چاپ کتاب را بالا می‌برد.
وی به صرفه جویی کاغذ در امور اداری دانشگاه اشاره کرد و گفت: همچنین در دانشگاه در حوزه درخواست ها و امور اداری نیز تلاش شده در سال های اخیر تمام فرآیندها الکترونیکی باشد.
رییس دانشگاه پیام نور با بیان اینکه دانشگاه در مسیر صرفه جویی مصرف کاغذ الکترونیکی پیش می رود، گفت: دانشگاه برای صرفه جویی ها در مصرف کاغذ و انرژی تلاش می کند. همچنین دانشگاه پیام نور در مسیر مدیریت سبز پیش می رود تا از تخریب محیط زیست جلوگیری شود.

مطالب مرتبط

تگ‌ها

مطالب پربیننده

پربیننده
آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه