مقالات آموزشی

چالش کرونا و آموزش زبان انگلیسی با کافه زبان

چالش کرونا و آموزش زبان انگلیسی با کافه زبان

اگرچه شیوع بیماری «کرونا» بیش از هر چیز، سلامت عمومی جامعه انسانی را به خطر انداخته است، بدون شک تأثیرات مخرب آن بر جنبه‌های دیگر زندگی ما، از جمله آموزش، انکارناپذیر است و نمود آن تعطیلی گسترده مدرسه‌ها در همه کشورهای درگیر این بیماری است. طبق گزارش یونسکو [UNESCO, ۲۰۲۰]، بیش از یک میلیارد فراگیرنده در نظام‌های آموزشی ۱۴۳ کشور در پی تعطیلی مراکز آموزشی خود، از دریافت خدمات آموزشی بازمانده‌اند.

 

معصومه عالیشاهی کارشناسی ارشد زبان / اگرچه شیوع بیماری «کرونا» بیش از هر چیز، سلامت عمومی جامعه انسانی را به خطر انداخته است، بدون شک تأثیرات مخرب آن بر جنبه‌های دیگر زندگی ما، از جمله آموزش، انکارناپذیر است و نمود آن تعطیلی گسترده مدرسه‌ها در همه کشورهای درگیر این بیماری است. طبق گزارش یونسکو [UNESCO, ۲۰۲۰]، بیش از یک میلیارد فراگیرنده در نظام‌های آموزشی ۱۴۳ کشور در پی تعطیلی مراکز آموزشی خود، از دریافت خدمات آموزشی بازمانده‌اند.

البته بدیهی است که این اقدامات پیشگیرانه نقش اساسی در جلوگیری از شیوع «ویروس کووید ـ ۱۹» داشته‌اند و از تحمیل فشار مضاعف بر سیستم درمانی کشورها جلوگیری کرده‌اند. اما باید پذیرفت که وقفه طولانی در امر آموزش می‌تواند بر نتایج مورد انتظار از میزان یادگیری فراگیرندگان تأثیر بگذارد. از سوی دیگر، نیروی انسانی مشغول به کار در جامعه نیز متحمل مشکلات جدیدی می‌شوند؛ از جمله، والدینی که مجبورند به خاطر فرزندانشان در خانه بمانند یا به دنبال تعطیلی مهدکودک‌ها، پارک‌ها و زمین‌های بازی، تدبیر جدیدی برای نگهداری از آن‌ها بیندیشند.

تغییر شیوه آموزش از «حضوری» به «مجازی» هم باعث شده است، فراگیرندگانی که امکانات اینترنتی بهتر و مهارت‌های پیشرفته دیجیتال دارند، یادگیری موفق‌تری را تجربه کنند و افرادی که همچنان در شرایط نامطلوب اقتصادی هستند، از آموزش بازبمانند؛ بدین ترتیب تعطیلی مدرسه‌ها می‌تواند به نابرابری آموزشی بینجامد. سطح کیفی امکانات ارتباطی در کشورهای مختلف نیز سبب شده است که بعضی کشورها به جهت آمادگی بیشتر در این زمینه، بتوانند با تکیه بر بسترهای موجود، آموزش مجازی را به‌صورت جدی و موفق اجرا کنند.

اپلیکیشن کافه زبان فرصتی مغتنم برای آموزش

یک از اپلیکیشن های موفق در حوزه آموزش زبان کافه زبان است که کاربران می توانند با دانلود و نصب آن نسبت به یادگرفتن زبانهای زبان انگلیسی، چینی، روسی، فرانسوی، ترکی، عربی، ژاپنی، ایتالیایی اقدام نمایند .

در کافه زبان به راحتی می توانید دوست پیدا کنید و با دوستانتان بصورت متنی یا صوتی چت کنید، این نرم‌افزار به شما کمک می‌کنه تا بتونید زبان دلخواه‌اتون رو در زمان کمی به خوبی فرابگیرید، در ضمن هر ایده‌ای که در ذهن دارید رو می‌توانید مطرح کنید .

کافه زبان محصول تلاش شبانه‌روزی دو ساله گروه نرم‌افزاری هسته وب ایرانیان است و بالاخره پس از چندین سال تلاش این محصول روانه بازار شد، این شبکه همچنان در حال بروز رسانی و توسعه می‌باشد.

الحمدلله تا کنون قریب 20 هزار دانلود از طریق کافه بازار و مایکت و دیگر شبکه های اجتماعی و سایت کافه زبان صورت گرفته و کاربران نیز از بخش های مختلف آن ابراز رضایت نموده اند .

معرفی قابلیت ها و  امکانات کافه زبان 

۱. وجود Flash Card های رایگان جهت مرور لغات

۲. مشاهده رایگان ویدئوهای آموزشی کوتاه از فیلم‌ها، سریال‌ها و ...

۳. استفاده رایگان از پادکست‌های آموزشی جهت تقویب شنیداری زبان

۴. امکان ساخت پروفایل شخصی

۵. امکان ارسال پست‌های متنی همراه با تصویر

۶. امکان ارتباط با دیگر افراد حاضر در شبکه

۷. امکان مشاهده پروفایل دیگران

۸. امکان ارسال پیام خصوصی برای دیگر کاربران

۹. امکان ارسال نظر در پست دیگر کاربران

۱۰. امکان اشتراک در کلاس‌های آموزشی اساتید

۱۱. امکان شرکت در Conversation های اساتید

۱۲. امکان شرکت در Exam های اساتید

13. امکان استفاده از دروس آموزشی متنی و تصویری اساتید

کلام پایانی /  محتوای آموزشی سامانه کافه زبان توسط اساتید مجرب تهیه و بارگذاری شده است و در کنار تولید محتوای بومی بخش‌هایی همانند پادکست و یا ویدئو از سایت‌های معتبری همانند BBC، کانال‌های محبوب CastBox، و ... جمع‌آوری و در اپلیکیشن قرار داده شده است که زمینه دسترسی کاربران را به محتوای آموزشی مناسب و بروز فراهم کده است .

مطالب مرتبط

تگ‌ها

مطالب پربیننده

پربیننده
آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه