دانشگاه امیرکبیر به دنبال ارتقاء سطح برنامه‌نویسی دانشجویان

دانشگاه امیرکبیر به دنبال ارتقاء سطح برنامه‌نویسی دانشجویان

دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه امیرکبیر با هدف ارتقاء سطح دانش برنامه‌نویسی دانشجویان و یافتن استعدادهای برتر، نوزدهمین دوره مسابقات بین المللی ICPC (برنامه نویسی دانشجویی) را برگزار می‌کند.

به گزارش روز شنبه گروه دانشگاه ایرنا، ICPC مخفف International Collegiate Programming Contest (مسابقات بین المللی برنامه نویسی دانشجویی) است که هدف آن ایجاد فضایی علمی، پرشور، شاداب و پویا برای رقابت و یادگیری در زمینه طراحی الگوریتم و برنامه نویسی است.

مسابقات بین‌المللی برنامه‌نویسی دانشجویی همه ساله به عنوان یکی از مهم‌ترین و معتبرترین مسابقات برنامه‌نویسی در سطح جهان برگزار می‌شود. این مسابقات تا سال ۲۰۱۸ از سوی انجمن ماشین‌های محاسب و با پشتیبانی شرکت‌های بزرگی چون IBM برگزار می‌شد.

دانشگاه‌های ایتمو، دولتی مسکو و سن پترزبورگ (هر سه از روسیه) در سال‌های اخیر جزء برترین دانشگاه‌های جهان در مسابقات برنامه نویسی بودند.

در ایران نیز سالانه بیش از ۲۰۰ نفر برنامه نویس از دانشگاه‌های مختلف ایران در این مسابقه‌ شرکت می‌کنند. بر همین اساس دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی امیرکبیر در راستای اهداف مسابقات اصلی ICPC و برای انتخاب برترین تیم‌های دانشگاه از سال ۱۳۸۰ سالانه یک مسابقه‌ کشوری رسمی برای اعزام به مسابقات غرب آسیا برگزار می‌کند.

این مسابقات در سال های اخیر مورد استقبال تیم‌های زیادی از دانشگاه‌های سراسر کشور به خصوص دانشگاه‌های صنعتی شریف، تهران، علم و صنعت، خواجه‌نصیر و شهید بهشتی قرار گرفته است.

کیفیت و اعتبار مسابقه‌ برنامه نویسی دانشگاه صنعتی امیرکبیر به گونه‌ای است که بسیاری از دانشگاه‌ها برای انتخاب تیم‌های برتر خود نتایج این مسابقه را مد نظر قرار می‌دهند و جمعی از زبده‌ترین برنامه نویسان ایران در مسابقات شرکت می‌کنند.

نوزدهمین دوره مسابقات بین المللی برنامه نویسی دانشجویی،۱۷ آبان ماه در دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه امیرکبیر برگزار می‌شود و شرکت کنندگان برای کسب اطلاعات بیشتر به نشانی الکترونیکی icpc.aut.ac.ir مراجعه کنند.

مطالب مرتبط

تگ‌ها

مطالب پربیننده

پربیننده
آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه