۴۱ برنامه درسی دانشگاه فنی و حرفه‌ای به روزرسانی شد

۴۱ برنامه درسی دانشگاه فنی و حرفه‌ای به روزرسانی شد

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای به روز رسانی ۴۱ برنامه درسی، تشکیل شورای مستقل برنامه ریزی و گسترش آموزش های فنی و حرفه‌ای را از جمله مهمترین اقدامات صورت گرفته این دانشگاه در یک سال اخیر عنوان کرد.

ابراهیم صالحی عمران در دیدار صمیمی با اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری ضمن ارائه گزارشی از جایگاه، مسائل، موفقیت‌ها، چالش ها و مشکلات این دانشگاه، گفت: دانشگاه فنی و حرفه ای طی یکسال اخیر در مسیر توسعه، پیشرفت و تعالی گام برداشت که در اولین و مهمترین قدم، تشکیل شورای مستقل برنامه ریزی و گسترش آموزش های عالی فنی و حرفه ای و بروز رسانی ۴۱ برنامه درسی کاردانی پیوسته از جمله فعالیت های ذکر شده است.

صالحی عمران عنوان کرد: دانشگاه فنی و حرفه ای با ۱۷۳ دانشکده و آموزشکده، بیش از ۲۰۰ هزار دانشجو در مقاطع کاردانی و کارشناسی، ۸۷۹ نفر کادر آموزشی هیات علمی و بیش از ۲ هزار و ۲۰۰ کارگاه و آزمایشگاه در سراسر کشور نقش بسیار مهمی در آماده سازی نیروهای ماهر که توانایی تطبیق توانمندی های خود با بازار کسب و کار را داشته باشند، دارد که این مهم نیازمند ایجاد زیر ساخت های لازم از جمله بکارگیری و بروزرسانی تجهیزات کارگاهی و آزمایشگاهی مطابق با فناوری های جدید است.

لزوم تربیت نیروهای حرفه ای

در ادامه جهانگیری نیز با تاکید بر لزوم جهت‌گیری آموزشی در کشور باید به سمت تربیت نیروهای حرفه‌ای و کارآمد گفت: این دانشگاه در صورت حرکت در مسیر و مأموریت تعریف شده می تواند خدمات بزرگی به کشور داشته باشد. به رغم تعداد فراوان مراکز آموزشی و دانشگاهی و تربیت نیروی انسانی تحصیل کرده، اما به دلیل فقدان مهارت‌های لازم در فارغ التحصیلان، امکان جذب این افراد در بنگاه های اقتصادی فراهم نیست.

وی افزود: ارتباط دوسویه ای ما بین صنایع و دانشگاه فنی و حرفه ای باید ایجاد گردد تا ضمن استفاده از ظرفیت های مشترک، کارگاه ها و آزمایشگاه های گسترده دانشگاه فنی و حرفه ای در سراسر کشور در اختیار صنایع قرار گیرد تا ضمن بروز رسانی و نوسازی تجهیزات، اساتید و دانشجویان با تکنولوژی های روز دنیا آشنا شوند.

معاون اول رئیس جمهوری گفت: نرخ بیکاری در میان فارغ التحصیلان دانشگاهی کشور بالا است و این موضوع به دغدغه ای برای خانواده ها تبدیل شده است.

دانلود تصاویر

مطالب مرتبط

تگ‌ها

مطالب پربیننده

امروز
هفته
ماه

عضویت در خبرنامه