فناوری‌های همگرا

فراخوان حمایت از طرح‌های فناورانه در حوزه فناوری‌های همگرا

فراخوان حمایت از طرح‌های فناورانه در حوزه فناوری‌های همگرا

 مرکز راهبردی فناوری‌های همگرا با همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی با انتشار فراخوانی از ایده‌های فناورانه در حوزه فناوری‌های همگرا حمایت می کند.

 مرکز راهبردی فناوری‌های همگرا با همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی با انتشار فراخوانی از ایده‌های فناورانه در حوزه فناوری‌های همگرا حمایت می کند.

فراخوان «حمایت از توسعه ایده‌های فناورانه محققان، پژوهشگران و اعضای هیات‌علمی در حوزه فناوری‌های همگرا» منتشر شد و تا ۱۵ خردادماه ۱۴۰۱ ادامه دارد. این اولین بار است که فراخوان مربوطه با همکاری مشترک مرکز راهبردی فناوری‌های همگرا و صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار می‌ شود. ارایه یک ایده فناورانه برای شرکت در این فراخوان قابل‌قبول است؛ اگرچه ارایه نمونه آزمایشگاهی یا نمونه‌های بالغ‌تر در ارزیابی طرح امتیاز مثبت دارد.

شرکت‌کنندگان پس از ورود به وب‌سایت مرکز به نشانی NBIC.ir و تکمیل فرم مربوطه داوری می‌شوند و در صورت احراز شرایط لازم، وارد ششمین دوره برنامه نوپاهای فناوری‌های همگرا می‌شوند. ‌این برنامه بازوی حمایتی مرکز راهبردی فناوری‌های همگرا از استارتاپ‌ها و فناوران فعال در کشور است.

مخاطبان این فراخوان تمامی دانشجویان، فارغ‌التحصیلان، محققان، اساتید دانشگاه، هسته‌های فناور و استارتاپ‌هایی هستند که به دنبال توسعه ایده و محصول خود در حوزه فناوری‌های همگرا است، بلوغ طرح‌های ارسالی باید در حد یک ایده فناورانه، نمونه آزمایشگاهی، نمونه اولیه یا محصول اولیه باشد (۲=<TRL<۶) بطوری که همچنان نیاز تحقیق‌وتوسعه و صرف هزینه برای ساخت محصول نهایی (آماده اخذ مجوز یا فروش) در آنان دیده می‌شود.

پذیرفته‌شدگان در این فراخوان از حمایت‌های زیر از قبیل شرکت رایگان در دوره آموزشی اعتبارسنجی محصول با هدف تعیین مشتری و بازار محصول، ‌دریافت گرنت تحقیق و توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی برای توسعه ایده و طرح پذیرفته‌شدگان،  دریافت راهبری و مشاوره در مسیر تجاری‌سازی طرح، مالکیت فکری، تیم‌سازی و شرکت داری،  آشنایی با مجوزهای تولید محصول و گواهی دانش‌بنیان و اخذ آسان‌تر آنان،  برقراری ارتباط و تعامل با سرمایه‌گذاران/شتاب دهندها به منظور تامین مالی و توسعه محصول و کسب‌وکار بهره مند می شوند.

به منظور دریافت گرنت تحقیق و توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی، شرکت‌کنندگان باید برای توسعه طرح خود با یکی از شتاب دهنده‌ها یا شرکت‌های دانش‌بنیان توافق کنند، یافتن شتاب دهنده/ شرکت دانش‌بنیان و مذاکره با آن با همراهی و کمک مشاوران و راهبران صندوق نوآوری و شکوفایی صورت می‌گیرد.

بر اساس اعلام ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، در صورتی که طرح از بلوغ فناوری بالایی برخوردار باشد (نمونه اولیه یا محصول اولیه) و به تشخیص برنامه نوپا برای کشور اهمیت راهبردی داشته باشد، حتی در صورت  همکاری نکردن شتاب دهنده یا شرکت‌های دانش‌بنیان، امکان دریافت حمایت مالی بلاعوض را از طریق مرکز راهبردی فناوری‌های همگرا دارد.

اولویت حمایت با طرح‌هایی است که در محورهای علمی فراخوان شامل ادوات، ابزار و رابط‌های مغز و رایانه (BCI)، چاپگرهای زیستی (۳DBioPrinter)، شبیه‌سازهای پزشکی، ادوات پایش و رصد، نسل جدید توالی یابی (NGS)، زیست‌مهندسی (engineering biology) و زیست‌شناسی مصنوعی (synthetic biology)، سامانه‌های ریز مقیاس زیستی و تشخیصی، فناوری‌های اینترنت بدن (IOB)، نانوزیست‌کاتالیست (NBC) قرار گرفته باشند.

شرکت کنندگان در این فراخوان باید دقت داشته باشند در ساخت و تولید طرح از حداقل دو فناوری از چهار فناوری NBIC استفاده شده باشد، منظور از فناوری‌های NBIC، نانوفناوری، زیست‌فناوری، فناوری اطلاعات و علوم شناختی است. امکان بررسی طرح‌هایی که در ۹ محور بالا قرار نمی‌گیرند، اما طبق تعاریف مربوطه همگرا هستند، وجود دارد؛ اگرچه این امر منوط به تایید همگرایی محصول توسط مرکز راهبردی فناوری‌های همگرا و عدم تکمیل ظرفیت پذیرش برنامه نوپا است.

علاقه مندان به شرکت در این فراخوان می‌توانند به نشانی https://nbic.ir/section/۲۷۰ مراجعه کنند.

دانلود تصاویر

مطالب مرتبط

تگ‌ها

مطالب پربیننده

امروز
هفته
ماه

عضویت در خبرنامه