اخبار دانشگاهی

راه اندازی ۱۱ رشته جدید در دانشگاه شهید بهشتی

راه اندازی ۱۱ رشته جدید در دانشگاه شهید بهشتی

معاون آموزشی دانشگاه شهید بهشتی از راه اندازی ۱۱ رشته جدید در دانشگاه شهید بهشتی خبر داد و گفت: پذیرش دانشجو در ۲۰ رشته متوقف می شود.

معاون آموزشی دانشگاه شهید بهشتی از راه اندازی ۱۱ رشته جدید در دانشگاه شهید بهشتی خبر داد و گفت: پذیرش دانشجو در ۲۰ رشته متوقف می شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه شهید بهشتی، علی اکبر افضلیان درباره عملکرد این معاونت در سال ۱۴۰۰ افزود: در ادامه بازنگری برنامه‌های درسی و توسعه رشته/گرایش‌ها، تعداد ۴۸ برنامه درسی بازنگری و مقرر شد با توجه به نیاز جامعه ۱۱ رشته جدید در سال تحصیلی آتی ایجاد شود؛ همچنین با پایش و بررسی رشته‌های تحصیلی دانشگاه، پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد در سال تحصیلی ۱۴۰۱  در ۲۰ رشته در دانشکده‌های ادبیات و علوم انسانی، الهیات و ادیان، علوم تربیتی و روانشناسی، علوم ریاضی، علوم زیستی، فناوری های نوین و مدیریت متوقف خواهد شد.

معاون آموزشی دانشگاه شهید بهشتی، از برنامه‌ریزی برای پذیرش دانشجو در سه رشته روان شناسی ورزشی، مدیریت ورزشی با گرایش مدیریت بازاریابی در ورزش و  رشته جغرافیا و برنامه‌ریزی گردشگری با گرایش برنامه‌ریزی مقصد در پردیس زیرآب دانشگاه در سال ۱۴۰۱ خبر داد.

 افضلیان درباره اقدامات انجام شده برای تدوین، بازنگری و اصلاح شیوه‌نامه‌ها اظهار داشت: بازنگری آیین‌نامه‌های آموزشی در مقاطع مختلف و تصویب در شورای آموزشی دانشگاه؛ تهیه شیوه‌نامه آموزش ترکیبی؛ تدوین شیوه‌نامه فعالیت اعضای هیأت‌علمی تمام وقت ویژه؛ تدوین شیوه‌نامه تعیین ظرفیت پژوهشی تحصیلات تکمیلی؛ تدوین شیوه‌نامه پایش رشته/گرایش ها و تعیین ظرفیت پذیرش دانشجو؛ تدوین استانداردهای تولید محتوا و تدوین دستورالعمل روش‌های برگزاری آزمون با حفظ امنیت از جمله فعالیت‌های صورت گرفته برای اصلاح و بازنگری درشیوه‌نامه های موجود است.

وی بر توسعه دوره‌های مجازی در دانشگاه شهید بهشتی تاکید کرد و اظهار داشت: با برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته، شرایط برای پذیرش دانشجو در رشته‌های علوم اقتصادی- برنامه‌ریزی سیستم‌های اقتصادی؛ مدیریت دولتی- توسعه منابع انسانی؛ مدیریت دولتی- خط مشی‌گذاری عمومی؛ مهندسی آب و فاضلاب؛ آموزش زبان انگلیسی؛ مدیریت ورزشی –مدیریت بازاریابی در ورزش؛ تاریخ و تمدن ملل اسلامی؛ مدیریت پروژه و ساخت؛ برنامه‌ریزی شهری؛ طراحی شهری و همچنین مطالعات معماری ایران به‌صورت مجازی در سال ۱۴۰۱ فراهم شده است.

معاون آموزشی دانشگاه شهید بهشتی در خصوص برنامه‌ریزی برای افزایش جذب دانشجویان غیرایرانی در سال ۱۴۰۰ گفت: تهیه شیوه‌نامه استادان راهبر دانشجویان غیرایرانی و تعیین استادان راهبر دانشکده/پژوهشکده‌ها در راستای هدایت و ایجاد رضایت‌مندی بیشتردانشجویان غیرایرانی؛ تهیه شیوه‌نامه ارایه دوره‌ها به زبان غیرفارسی برای دانشجویان غیرایرانی برای جذب بیشتر دانشجویان بین‌المللی از کشورهای مختلف؛ تهیه شیوه‌نامه فرصت‌های مطالعاتی و تحقیقاتی دانشجویان غیرایرانی و دانشجویان دانشگاه‌های خارج از کشور در دانشگاه شهید بهشتی برای گسترش همکاری‌های بین‌المللی از جمله مهم ترین این اقدامات است.  

 افضلیان اصلاح فراخوان‌ها و شیوه‌های جذب دانشجویان استعداد درخشان در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری برای جذب بیشتر دانشجویان استعداد درخشان؛ تهیه دستورالعمل تشویق دانشجویان ممتاز کارشناسی دانشگاه شامل دانشجویان ممتاز، برگزیدگان المپیادها و مسابقات؛ تهیه دستورالعمل بورس شهید بهشتی برای جذب رتبه‌های برتر کنکور سراسری و همچنین به‌روز رسانی آیین‌نامه شورای استعداد درخشان دانشگاه برای استفاده از ظرفیت‌های جدید از جمله برنامه‌های اجرا شده برای تسهیل و افزایش جذب نخبگان در دانشگاه شهید بهشتی عنوان کرد.

برگزاری بیش از ۴۵۰۰ کلاس آنلاین در نیمسال‌های کرونایی

معاون آموزشی دانشگاه شهید بهشتی برگزاری بیش از ۳۲۰۰ مصاحبه آنلاین برای پذیرش دکتری در سطح دانشکده ها/پژوهشکده ها؛ برگزاری بیش از ۲۵۰۰ جلسه آنلاین دفاع از پایان نامه، پروپوزال و رساله در مقطع ارشد و دکتری؛ برگزاری بیش از ۴۵۰۰ کلاس آنلاین برای دوره‌های حضوری با حضور حدود ۱۹۰۰۰ دانشجو و ۱۱۰۰ استاد در طول هر نیمسال تحصیلی؛ برگزاری ترم تابستان در دوران کرونا؛ برگزاری بیش از ۸۰ درصد آزمون‌های پایان نیمسال تحصیلی دوره‌های حضوری دانشگاه به صورت آنلاین؛ ارایه زیر ساخت‌های لازم برای برگزاری جلسات دانشکده‌ها/پژوهشکده‌ها وکلیه واحدهای دانشگاهی و برگزاری و پشتیبانی آنلاین و حضوری جلسات دانشکده‌ها، حوزه ریاست و شوراهای دانشگاه را از جمله فعالیت‌ها و خدمات مرکز آموزش الکترونیکی دانشگاه شهید بهشتی در سال ۱۴۰۰ عنوان کرد.

وی درباره اقدامات انجام شده برای توسعه زیرساخت‌های مورد نیاز برای ارایه آموزش غیرحضوری گفت: آموزش استادان، کارشناسان و دانشجویان با هدف برگزاری مطلوب آموزشهای ترکیبی مجازی صورت گرفت. برای تهیه پشتیبان از ماشین‌های مجازی و ارایه خدمات در کمترین زمان ممکن در مواقع بروز مشکل و خرابی در تمامی سامانه های یادگیری الکترونیکی، سرور پشتیبان گیری VEEAM BACKUP نصب و راه اندازی شد. همچنین سرورهای مرکز به سرورهای قوی و قابل قبول با پیکربندی بهینه ارتقا یافت. فضای ذخیره سازی داده ها از ذخیره‌سازهای محلی به ذخیره‌سازهای تحت شبکه و مدیریت ساده‌تر آن تغییر یافت. پایش مستمر و نصب و ارتقای مجازی ساز (ESXi)  در تمامی سرورها؛ پایش و نصب و ارتقای سیستم عامل تمامی سامانه ها؛ پایش و نصب و ارتقای پایگاه داده، php و وب سرور تمامی سامانه ها؛ پایش و ارتقای سیستم LMS  از نسخه  ۳.۳ به ۳.۱۰؛ نصب و ارتقای نرم‌افزار مودل به نسخه ۳.۱۰ ارتقای نسخه ادوبی کانکنت به آخرین نسخه موجود و اعمال تنظیمات فارسی سازی نیز به‌موقع صورت گرفت.

افضلیان درخصوص برنامه های دانشگاه در راستای ایفای نقش و مسئولیت اجتماعی این مجموعه و فراهم آوردن شرایط و فرصت‌های یادگیری اثربخش گفت: دانشگاه شهید بهشتی طرح توسعه اشتغال‌پذیری (توانش) را با هدف توسعه، تقویت و تکمیل برنامه‌های درسی و آموزشی دانشگاه، ویژه دانشجویان دوره کارشناسی و به‌صورت رایگان در سال تحصیلی جاری برگزار کرد.

مطالب مرتبط

تگ‌ها

مطالب پربیننده

پربیننده
آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه