کتاب 16 بادبان موفقیت دانشجوی ارزشمند

کتاب 16 بادبان موفقیت دانشجوی ارزشمند

کتاب 16 بادبان موفقیت دانشجوی ارزشمند نوشتۀ حکیمه اکبری، مهارت‌های یک زندگی دانشجویی را به شما می‌آموزد و کمک می‌کند تا با مشکلاتی که در این مسیر مواجه می‌شوید مقابله کنید.

درباره‌ی کتاب 16 بادبان موفقیت دانشجوی ارزشمند:

دوران دانشجویی دورانی بسیار مهم در زندگی یک انسان است، چرا که آمال و آرزوهای جوانی در این دوران جوانه زده و فرد آماده‌ی یک انقلاب درونی بزرگ است‌. اهمیت فوق‌العاده‌ی این دوران به همین علت است؛ بنابراین می‌تواند یک فرصت یا ‌تهدید باشد‌. همه‌ انسان‌ها آرزو دارند روزهایشان دگرگون باشد و به خواسته‌ها‌ی درونی و اهداف و آرزوهای بی‌انتهای دوران جوانی دست یابند؛ دوست دارند به رشته و شغل مورد علاقه‌شان برسند و آرامش و رضایت‌خاطر را در آغوش بکشند‌.

اما چند درصد از شما برای تغییرات مؤثر گام برداشته‌اید و واقعاً در پی کسب موفقیت از جان و دل تلاش کرده‌اید؟ چند درصد از شما برای رشد شخصی و توانمندسازی خودتان آموزش دیده‌اید؟ در زندگی مهارت‌هایی وجود دارد که خوشبختانه اکتسابی هستند، اما اکثر افراد به‌دلیل غرق شدن در روزمرگی راه خود را گم کرده‌اند و از آن غافل‌اند‌.

اغلب دانشجویان در یافتن نقشه‌ی کامیابی و موفقیت در دوران دانشجویی ناکام می‌مانند؛ چرا؟ چون سعی نمی‌کنند خود را برای این سفر دل‌انگیز شکوفایی قدرت درون، مجهز کنند و توانمند شوند‌. بسیاری از افراد قادر به تغییر رفتارهای معمولی خود نیستند‌. روزها و شب‌های تکراری را بدون هدف سپری می‌کنند و از این فرصت زیبای زندگی جهت رشد خود استفاده نمی‌کنند‌.

با خواندن این کتاب مسیرهایی برایتان فراهم می‌شود تا بتوانید کنترل زندگی خود را به دست بگیرید‌. تغییر و دگرگونی نیاز به یک چارچوب و برنامه دارد‌. این کتاب پیله‌ی زندگی‌تان را از هم خواهد شکافت و شما ناخدای دگرگونه، موفق و نیرومندی خواهید شد که سکان دانشجویی را به ساحل خشنودی، رضایت و کامیابی سوق می‌دهید‌.

هر چقدر ناخدای توانمندتری باشید قادر خواهید بود تا در دریای طوفانی، بادبان‌های مهارت‌های فردی را جوری تنظیم کنید تا از تهدید طوفان‌ها و بادهای سهمگین دریایی، به نفع خودتان استفاده کنید و فرصت پیشروی بیشتری را فراهم آورید‌. این مسیر وزش باد نیست که مقصد شما را مشخص می‌کند، بلکه این ناخدا و تنظیمات بادبانش است که مسیر نهایی کشتی را تعیین می‌کند‌. بادها و چالش‌ها‌ همواره در حال وزیدن هستند، این جهت‌گیری و تنظیمات بادبان قایق فکری شماست که تعیین‌کننده‌ی نهایی مسیرتان است‌.

باید خودتان تک‌تک مشکلاتتان را به مسائلی که قابل حل هستند تبدیل کنید‌. ناخدای ماهر هیچ‌گاه آرزو نمی‌کند چالش‌های کمتری داشته باشد؛ بلکه می‌خواهد خرد، آگاهی و مهارت بیشتری داشته باشد تا به کشف جزایر و سرزمین‌های ناشناخته دست یابد‌.

جملات برگزیده‌ی کتاب 16 بادبان موفقیت دانشجوی ارزشمند:

- خوشبختی زمانی است که چیزی که فکر می‌کنید، چیزی که می‌گویید و چیزی که انجام می‌دهید با هم هماهنگ باشد‌.
- دو دسته از آدم‌ها هستند که به شما می‌گویند نمی‌توانید تغییری در جهان ایجاد کنید، آن‌هایی که از امتحان‌ کردن می‌ترسند و آن‌هایی که از موفقیت شما در هراسند‌.
- خوشبختی آن وضعیت هوشیاری است که از دستیابی به ارزش‌های شخصی ناشی می‌شود‌.
- به جای اینکه سعی کنید مرد موفقیت باشید، سعی کنید مرد ارزش‌ها‌ باشید‌.
- خوشبختی معنا و هدف زندگی است، هدف غایی و نهایی وجود انسانی‌.
- موفقیت در این نیست که چه‌ چیزی در پیش رو داریم، موفقیت در این است که چه‌ چیزی در پشت سر به جا می‌گذاریم‌.
- انسان، ماشین اثبات باورهایش است‌. با تغییر باورها می‌توانید به تمام خواسته‌ها‌ و اهدافتان برسید‌.

خواندن کتاب 16 بادبان موفقیت دانشجوی ارزشمند به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

این اثر برای تمام دانشجویان حال و آینده راهنمایی بسیار سودمند و مفید است.

در بخشی از کتاب 16 بادبان موفقیت دانشجوی ارزشمند می‌خوانیم:

هر فردی برای ایجاد روابط پایدار و بهبود کارایی در برقراری ارتباط، به یک‌سری چارچوب‌ها‌ و تعهداتی در قبال حفظ رابطه نیازمند است تا بتواند نیازها و خواسته‌ها‌ی اطرافیان را بهتر درک کند‌. هنر برقراری ارتباطات سازنده، یعنی همان ایجاد حس متقابل با رعایت حریم جهت درک مواضع و نقطه‌نظرهای طرف مقابل که شامل یک‌سری توانمندی‌ها‌ست؛ فرد را به سازگاری بیشتر با محیط و انسان‌های اطرافش راغب کرده تا حتی به گفته‌ها‌ و درخواست‌ها‌ی آن‌ها گوش کرده و متقاعدشان سازد‌.

مهارت‌های ارتباطی مؤثر پلی است که اجازه داده دوستان و شیوه تعاملاتش را خردمندانه انتخاب کنیم؛ پاسخ‌ها‌ و واکنش‌ها‌ را مشخص کنیم و تصمیمات عاقلانه بگیریم‌.

در مسیر دستیابی به اهداف، به انسان تنه‌ها‌ی زیادی زده می‌شود؛ برخی می‌ایستند و وقتشان را تلف می‌کنند و برخی اهمیت نداده و با آن ضربه، سرعت بیشتری می‌گیرند! شما جزء کدام دسته‌اید؟

نخست بخواه، آنگاه صبر کن؛ چندان نخواهد گذشت که پاسخ خواهد آمد‌. مثل مردم عادی نباش که حتی پیش از آنکه بیازمایند، دست می‌کشند‌. قلباً متقاعد باش که کامیاب خواهی شد، تا کامیاب شوی‌. جایی برای شک و تردید نگذار‌.


فهرست مطالب
معرفی کوتاه
مقدمه
فصل صفر: در مورد این کتاب
فصل یک: چالش دانشجو شدن
مأموریت من
تغییر اجباری است!
فصل دو: تغییر عنوان از دانش‌آموز به دانشجو
مکانیسم‌ها‌ی سازش با تغییر
تصمیم من؟
بیماری شایع قشر دانشجویی
سندروم اردک
برگ برنده
راز خشنودی
رضایت از زندگی
عیار و ارزش من؟
فصل سه: اضلاع مثلث خوشبختی
رسالت
ارزش
هدف
برند شخصی
جهت عقربه ذهنتان را تنظیم کنید!
تصمیم بزرگ
حلقه نفوذ و نگرانی
پذیرش یا تغییر
لنگر تعهد شخصی
فصل چهار: کنترل بادبان‌های شانزده‌گانه کشتی زندگی
بادبان خودآگاهی
بادبان همدلی
بادبان روابط بین فردی
پله‌ها‌ی بیست گانه ارتباطی
بادبان کنترل خشم و احساسات منفی
بادبان حل اختلاف
بادبان مدیریت استرس
راه‌های تنظیم بادبان مدیریت استرس
لنگراندازی در ساحل آرام ذهن
بادبان مدیریت هیجانات
بادبان رفتار جرأت‌مندانه
بادبان مدیریت روابط بین‌فردی
بادبان تفکر خلاق
بادبان تفکر انتقادی
بادبان حل مسأله
بادبان تصمیم‌گیری
بادبان مدیریت زمان
بادبان مدیریت مالی و بازار کار
بادبان دوست‌یابی
حرف آخر
منابع

مطالب مرتبط

تگ‌ها

مطالب پربیننده

امروز
هفته
ماه

عضویت در خبرنامه