کتاب «گربه راهنمای ما»؛ برای آنها که از گربه‌ها می‌ترسند

کتاب «گربه راهنمای ما»؛ برای آنها که از گربه‌ها می‌ترسند


کتاب «گربه راهنمای ما»؛ برای آنها که از گربه‌ها می‌ترسند
«سگ‌ها صاحب دارند اما گربه‌ها خدمتکار» شاید به این موضوع فکر کنیم که چرا به جای گربه، خرگوش یا شیر نه. پس بهتر است برای فهمیدن پاسخ این سوال کتاب «گربه راهنمای ما» نوشته استفان گارنیه را بخوانیم.

این کتاب در دسته‌ی کتاب‌های روانشناسی به زبان ساده است. شاید حق‌مان در جامعه پایمال می‌شود از رعایت نکردن صف گرفته تا تنه زدن در خیابان، با خواندن این کتاب حد و حدود خود را برای همه مشخص می‌کنیم بدون اینکه کار خاصی انجام دهیم یا صدای‌مان را بالا ببریم. «ایرنا زندگی» این روزهای خانه‌نشینی را فرصتی برای بازپروری حس قدرت و سرزندگی شخصی می‌داند و برای کمک در این راستا، کتاب «گربه ‌راهنمای ما» را پیشنهاد می‌دهد.

 همین که خودمان باشیم خاص هستیم

استفان گارنیه، گربه را حیوانی مستقل، قدرتمند و با جذابیت درونی منحصر به فرد می‌بیند و در این کتاب رفتار گربه‌ها را تجزیه و تحلیل می‌کند. این کتاب به فرانسوی نوشته شده و به ۲۰ زبان مختلف دنیا ترجمه شده است. گربه‌ها ذاتا خودشان را خیلی دوست دارند و بر خلاف تصورمان، موجوداتی وفادار هستند؛ اما به کسانی که اعتماد دارند. این کتاب مجموعه رفتارهایی است که ما می‌توانیم به جای تحمل و بی‌توجهی به خودمان انجام دهیم و نقش اول زندگی خود باشیم. کسانی که از گربه‌ها می‌ترسند یا خوششان نمی‌آید بعد از خواندن این کتاب نظرشان عوض می‌شود و با دقت به گربه‌ای که در خیابان خرامان راه می‌رود نگاه می‌کنند. قیمت نسخه‌ی کاغذی این کتاب ۲۵ هزار تومان و قیمت نسخه‌ی پی‌دی‌اف ۱۲هزار و پانصد تومان است. هنوز نسخه‌ی صوتی این کتاب در دسترس نیست.

قسمتی کوتاه از این کتاب را با هم بخوانیم: «هنگام مداخله دیگران در مسایل مربوط به خودتان از حق خود دفاع کنید! چون شما شایسته‌تر از آن هستید که نقش سیاهی لشکر را بازی کنید».

مطالب مرتبط

تگ‌ها

مطالب پربیننده

امروز
هفته
ماه

عضویت در خبرنامه