معرفی کتاب
کتاب «انواع رسانه‌های ارتباطی در شبکه»
تاریخ 21 شهریور 1399 ساعت 15:04:02
کد خبر: 014011
کتاب «انواع رسانه‌های ارتباطی در شبکه»

«انواع رسانه‌های ارتباطی در شبکه» عنوان کتابی است که به قلم «امیر امین‌مقدسی» به رشته تحریر درآمده و با شمارگان یک‌هزار نسخه از سوی نشر «ورزش» به چاپ رسیده و روانه کتابفروشی‌ها شده است.

مطالب این کتاب ۷۶ صفحه‌ای که از تازه‌های نشر استان مرکزی است و با قیمت هر جلد ۱۳۰ هزار ریال عرضه شده، در سه فصل مجزا با عنوان‌های فیبر نوری، کابل‌های کواکسیال و زوج به هم تابیده ارایه شده است که حاوی نکات ارزنده‌ای در خصوص شبکه ارتباطی نوین است.

در فصل نخست این کتاب ابتدا تعریفی از فیبر نوری شده و پس از آن پیرامون تاریخچه آن، فیبر نوری در ایران، سامانه‌های مخابراتی نسل نو و تقویت‌کننده‌های نوری، کانکتورهای فیبر نوری و انواع آن توضیحاتی ارایه شده است.

چگونگی ساخت فیبر نوری، فرایند mcvd برای ساخت استوانه، فیزیک بازتابش کلی، مقایسه با کابل سیمی، کاربردهای فیبرنوری، روش‌های ساخت پیش سازه، مزایای فیبر نوری و معایب آن، سیستم روشنایی و خصوصیات آن در فیبر نوری از دیگر بخش‌هایی است که در فصل اول این کتاب به آن‌ها پرداخته شده است.

نویسنده در فصل دوم کتاب کابل کواکسیال و انواع آن را توضیح داده و در خصوص اتصالات و قطعات و ویژگی‌ها مشروح سخن رانده است.

محتوای فصل سوم این کتاب نیز به زوج‌های در هم تابیده اختصاص دارد که علاوه بر شرح تاریخچه اجمالی از آن، انواع زوج‌های به هم تابیده معرفی شده و مزایا و معایبی احتمالی کابل‌های به هم تابیده شرح داده شده است.

این کتاب به زبانی روان گویا نوشته شده و در جای جای آن با استفاده بهنگام از تصویر کوشش شده تا در فهم مطالب به صورت ساده و قابل فهم کمک شود.