معرفی کتاب
کتاب «آینه در آینه» مجموعه‌ای از اشعار آیینی مدایح و مراثی
تاریخ 15 شهریور 1399 ساعت 22:00:49
کد خبر: 013982
کتاب «آینه در آینه» مجموعه‌ای از اشعار آیینی مدایح و مراثی

 «آینه در آینه» نام کتابی است که حاوی مجموعه اشعار آیینی مدایح و مراثی است و «خداداد نورایی» آن را سروده است.

این کتاب ۳۰۱ صفحه‌ای با شمارگان یک‌هزار نسخه از سوی نشر «پیام دیگر» به چاپ رسیده و راهی کتابفروشی‌ها شده است.

قیمت هر جلد از این کتاب برای علاقه‌مندان به شعر و ادب و مداحی و مرثیه ۵۰ هزار تومان است.

اشعار به چاپ رسیده در این کتاب در یازده فصل ارایه شده و در مجموع ۱۶۸ قطعه شعر مرثیه و مداحی شماری از رباعیات را شامل می‌شود.

فصل اول کتاب به اشعار توحیدی، قرآنی و نماز اختصاص دارد که در این بخش ۳۶ قطعه شعر ارایه شده و عناوین برخی از این اشعار شامل خدا را یاد کن، نماز، مناجات، حی علی خیرالعمل، هرچه هستی تویی، باده نصوح، عید فطر، در دل شب، آینه جهان نما و اشک است.

شاعر در فصل دوم کتاب با ارایه شش قطعه شعر مجموعه ارزشمندی از سروده‌هایش در مدح حضرت محمد (ص) را عنوان کرده است.

فصل سوم این کتاب با عنوان در مدح علی (ع) نیز حاوی شش قطعه شعر است که با بیانی روان و لحنی جذاب و معنوی ارایه شده است و در فصل چهارم که در مدح حضرت فاطمه(س) سروده‌هایی بیان شده یازده شهر با عناوین رد امانت، کوچید، یاس کبود، گل نشکفته پرپرگشته، مزد رسالت و سرود یاران فاطمه(س) به دستداران اهل بیت تقدیم شده است.

شاعر در فصل پنجم کتاب اشعار ۲۸ قطعه مداحی حضرت امام حسن (ع) و امام حسین (ع) را عنوان کرده که عاشورایی، تیغ انتقام، مقتل عشق، میلاد امام حسین (ع)، موج صدایت، مرثیه خون، ماباتوایم و از زبان پیر غلام اهل بیت از جمله این اشعار است.

در فصل ششم کتاب پنج شعر برای امام زین‌العابدین و امام محمد باقر و امام جعفر صادق (ع) عنوان شده و فصل هفتم نیز ۱۴ قطعه شهر در مدح و مرثیه امامان موسی کاظم (ع)و علی ابن موسی الرضا(ع) است.

شاعر فصل هشتم کتاب را به سه قطعه شعر در مدح رثای امامان محمدتقی(ع) و امام حسن عسگری(ع) اختصاص داده و ۱۳ قطعه شهر نیز در فصل نهم برای امام زمان ارایه شده است که برخی از عناوین آن شامل سند افتخار، بیرق عدل، آینه خدای نما، اشک مقدس، انتظار فرج، غزل، صبح امید، منجی عالم و تو می‌آیی است.

فصل دهم کتاب مجموعه پراکنده‌ای از اشعار آیینی است جذابیت و اخلاص خاصی در بیت بیت آن موج می‌زند و فصل یازدهم نیز حاوی ۱۵۰ رباعی است.