معرفی کتاب
کتاب «مبانی تغذیه ویتامین‌های محلول در چربی و شبه ویتامین‌ها»
تاریخ 07 خرداد 1399 ساعت 22:47:18
کد خبر: 012789
کتاب «مبانی تغذیه ویتامین‌های محلول در چربی و شبه ویتامین‌ها»

«مبانی تغذیه ویتامین‌های محلول در چربی و شبه ویتامین‌ها» عنوان کتابی است که به قلم نویسندگان «محمود رضا نخعی»، «بهروز ابراهیم زاده لر» و «سمیرا تهوری» به رشته تحریر درآمده است.

این کتاب ۱۶۲ صفحه‌ای با شمارگان یک‌هزار نسخه از سوی انتشارات ونوس به چاپ رسیده و راهی کتابفروشی‌ها شده است.

قیمت هر جلد از این کتاب برای علاقه‌مندان به مطالعه ۳۵ هزار تومان است.

مطالب این کتاب در شش فصل ارایه شده که فصل اول به مزایای ویتامین آ اختصاص دارد و کوشش شده تا در این بخش علاوه بر شرح نقش ویتامین‌ها در بدن، ایزومرهای ویتامین آ، نقش فیزیولوژیک و بیوشیمیایی، مواد حاوی ویتامین آ، فرایند جذب این ویتامین در بدن، مسمومیت با ویتامین آ، نقش ویتامین آ در بارداری و سنین مختلف حیات، فاکتورهایی که به جذب ویتامین آ کمک می‌کند و تعیین نیمه عمر ویتامین آ در کبد، ویتامین آ و کم‌خونی، تیروکسین، اثرات ضد سرطانی ویتامین آ و نقش این ریزمغذی در ورزش توضیحاتی ارایه شده است.

نویسنده در فصل دوم کتاب به شرح کارکردهای کاروتنوئیدها پرداخته و ضمن ارایه کلیاتی در این مورد وظایف و زیست فراهمی کاروتنوئیدها، پایداری آنتی اکسیدان‌ها، وظایف بیولوژیکی لیکوپن، تبدیل بتا کاراتن به ویتامین آ، و بیوسنتز کاروتن‌ها و ده‌ها مطلب مفید دیگر را برای خوانندگان علاقه‌مند به علم تغذیه بیان کرده است.

ویتامین د عنوان فصل سوم این کتاب است که در این راستا علاوه بر شرح عوامل تاثیرگذار بر پوست در تبدیل پره ویتامین د۳به ویتامین د، فتوسنتز پره ویتامین د۳ در پوست، ویتامین د در پلاسما، مسمومیت با این ریزمغذی و عوارض کمبود ویتامین د و درمان آن ارایه شده است و در ادامه عوامل خطرزای کمبود ویتامین د برای کودکان، سالمندان، زنان باردار، مبتلایان به ام اس شرح داده شده و نقش آن در ورزش برای بدن با مخاطبان به اشتراک گذاشته شده است.

ویتامین ای به عنوان یکی دیگر از اعضای مهم گروه ویتامین ها در فصل چهارم شرح داده شده است.

در این فصل در خصوص انتشار ویتامین ای در طبیعت، شیمی ویتامین ای، وظایف این ریزمغذی، شیوه هضم و جذب و انتقال این ویتامین در بدن، منابع غذایی حاوی ویتامین ای، معضلات ناشی از کمبود این ویتامین و اثرات جانبی آن در سنین مختلف، مکمل‌های ویتامین ای و شیوه‌های درمانی کمبود آن مباحث مشروحی بیان شده است.

در فصل پنجم کتاب نیز علاوه بر شرح محتوایی ویتامین k و وظایف آن در انعقاد خون و نقشش در همراهی با ویتامین ای، در خصوص منابع غذایی غنی از این ویتامین و عوارض کمبود آن در بدن موضوعاتی ارایه شده است.

فصل ششم کتاب نیز به شبه ویتامین‌ها پرداخته و در مورد کولین و موارد نیاز و ظایف آن در بدن، رابطه متیونین و کولین، اینوزیتول، اسید لیپوئیکو کمبودها در این خصوص، کارنیتین و انتقال اسیدهای چرب به درون میتوکندری، منابع سرشار غذایی از شبه ویتامین‌ها مسمومیت با این ریزمغذی‌ها و لزوم استفاده لین مواد برای ورزشکاران موضوعاتی عنوان شده است.

در مقدمه این کتاب آمده است: تغذیه از اهمیت زیادی برخوردار است چرا که با کیفیت زندگی در ارتباط است و ویتامین‌ها از منابع جدی برای سلامت محسوب می‌شوند و اهمیت این دسته از مواد برای ورزشکاران بدن‌ساز بسیار بالا است.