کتابهای ارتباطات و روابط عمومی
کتاب راه حل سوم
تاریخ 06 اسفند 1398 ساعت 19:32:42
کد خبر: 010625
کتاب راه حل سوم


کتاب راه حل سوم نوشته‌ی استفن ریچاردز کاوی، رویکردی نوین برای حل دشوارترین مشکلات زندگی، به شما معرفی می‌کند و راه حل‌های خلاقانه‌ای ارائه می‌دهد. این روش به تحول و دگرگونی زندگی میلیون‌ها نفر کمک کرده است.

این کتاب هم مشکلات فردی و شغلی را رفع می‌کند و هم برای حل چالش‌های بزرگ موجود در سازمان‌ها و اجتماع، راه‌حل‌هایی نوین ارائه می‌دهد. در هر چالش و کشمکشی، راه حل اول، روش من و راه حل دوم، روش توست و همیشه این کشمکش و پرسش وجود دارد که کدام روش بهتر و مؤثرتر است. روش‌های بسیاری برای رفع مشکل وجود دارد. راه حل سوم (The 3rd Alternative)، خلق راه حلی جدید و خلاقانه است. این کتاب روش فکری جدیدی را معرفی می‌کند که برای تمام کسانی که در جستجوی راه حل‌های مؤثر برای مشکلات فردی و شغلی خود هستند، راه گشاست.

راه حل سوم، ورای روش من یا روش توست و روشی است که در آن، همه برنده‌اند و هیچ کس مجبور نیست دست بکشد و تسلیم شود. راه حل سوم، یک روش فکری جدید، خلاقانه و کاربردی است که نشان می‌دهد، چرا تفکر مبتنی بر راه حل سوم، بهترین فرصت را برای ما فراهم می‌کند. دکتر استفن کاوی (Stephen Richards Covey) زندگی خود را وقف یافتن پاسخ این پرسش کرده است که چگونه هر کسی می‌تواند کنترل سرنوشت خود را به دست گیرد. او مؤسس بنیاد فرانکلین کاری است که در ۱۴۷ کشور به آموزش افراد می‌پردازد.

در بخشی از کتاب راه حل سوم می‌خوانیم:

خانواده می‌تواند جلوه‌گاه نهایی همکوشی باشد. در ارتباط صمیمانه و دگرگون‌کننده‌ای که می‌تواند در ازدواج رخ دهد، یک معجزه وجود دارد. هر کودکی که وارد این جهان می‌شود، یک راه‌حل سوم است. نوزاد تازه متولد شده، بزرگ‌ترین معجزه و شگفتی مبتنی بر همکوشی است.

پدربزرگم، استفان ال ریچاردز، به من یاد داد که هر مشکلی را در هر سطحی اعم از منطقه‌ای، ملی، بین‌المللی، سیاسی، آموزشی یا سازمانی، از دیدگاه و نقطه‌ نظر خانواده تجزیه و تحلیل کنم. اگر در خانه و خانواده مؤثر واقع می‌شود، پس در هر جای دیگری نیز مؤثر واقع خواهد شد. خانواده‌های بدهکار و مقروض هیچ تفاوتی با ملت‌های بدهکار و مقروض ندارند. اعتماد، صداقت، درستی و وفاداری، در خانه و تجارت نیز کارکرد مشابهی دارد؛ به‌وجود آمدن آن سال‌ها به طول می‌انجامد و در عرض ثانیه‌ای نیز از بین خواهد رفت. مشکلات مربوط به جامعه از خانه آغاز می‌شود و راه‌حل‌هایش نیز همین‌طور.

من به‌عنوان شوهر، پدر و پدربزرگ، شور و هیجان زیادی نسبت به اعضای خانواده‌ام دارم. آن‌ها بزرگ‌ترین نعمت و لذت زندگی من هستند. از دست دادن احترام و صمیمیت در ارتباط با هر یک از آن‌ها، بزرگ‌ترین غم و شکست من خواهد بود.

انسان‌ها نیازهای همگانی و جهانی دارند. آن‌ها نیاز دارند در خود احساس امنیت، قدردانی، احترام، ترغیب و مهر و محبت داشته باشند. این نیازها می‌تواند به بهترین نحو در ارتباط بین پسر و مادر، دختر و پدر و دو همسر برآورده شود. ازاین‌رو، وقتی خانواده‌ای نتواند این نیازها را برآورده سازد، وضعیت بسیار غم‌انگیز و مصیبت‌بار است.

فهرست مطالب
فصل۱: مرحله‌ی گذر
فصل2 : راه‌حل سوم: اصل، الگو و فرایند همکاری
فصل۳: راه‌حل سوم در محل کار
فصل 4: راه‌حل سوم در خانه
فصل 5: راه‌حل سوم در مدرسه
فصل۶: راه‌حل سوم و قانون
فصل۷: راه‌حل سوم در جامعه
فصل8: راه‌حل سوم در زندگی
فصل9: از درون به بیرون