نرم افزار شناسایی و حذف ویروس های باجگیر Malwarebytes Anti-Ransomware

نرم افزار شناسایی و حذف ویروس های باجگیر Malwarebytes Anti-Ransomware

نرم افزار شناسایی و حذف ویروس های باجگیر Malwarebytes Anti-Ransomware v0.9.14.361 Beta

افزایش کارهای اینترنتی و میزان زمانی که افراد به صورت آنلاین سپری می کنند و همچنین جایجایی راحت اطلاعات از طرق مختلف، باعث شده است که کاربران اهمیت بیشتری را برای داشتن سطح امنیتی قابل قبول هنگام کار با رایانه قائل شوند. در طول سال های اخیر یکی از دغدغه های اصلی کاربران رایانه و مخصوصاً افرادی که با اینترنت سروکار دارند، داشتن نرم افزاری مناسب برای شناسایی و حذف ویروس ها، کرم ها و بدافزارهایی است که روز به روز تعداد آن ها و شیوه های خطرآفرینی شان بیشتر می شود.

گروهی از این ویروس/بدافزارهای خطرناک و نسبتاً جدید با نام Ransomware (ویروس باجگیر و یا باج ‌افزار) نام گذاری شده اند که پس از راه یابی به سیستم کاربر، دسترسی به سیستم را محدود می کنند و ایجادکننده آن برای برداشتن محدودیت های ایجاد شده از کاربر درخواست باج می‌کند! برخی از انواع آن ها روی فایل‌ های هارددیسک رمزگذاری انجام می ‌دهند و برخی دیگر ممکن است به سادگی سیستم را قفل کنند و پیام‌هایی روی نمایشگر نشان دهند که از کاربر می‌خواهد مبالغی را واریز کنند.

باج افزارها از طرق مختلف مانند کرم ها منتشر می شوند و پس از نصب و اجرا شروع به اعمالی مانند رمزگذاری هارددیسک می کنند. کاربر برای باز کردن فایل هایش مجبور به پرداخت وجه به حساب طراح باج افزار می شود. باج افزارها برای دریافت پول از کاربر پیام های مختلفی به او نمایش می دهند. به عنوان مثال پیام فعال سازی سیستم عامل ویندوز را نمایش می دهند که می گوید ویندوز به فعال سازی مجدد نیاز دارد، یا اینکه پیامی مبتنی بر پیدا شدن داده های غیر قانونی نظیر نرم افزارهای کرک شده یا پورنوگرافی کودکان به کاربر نمایش می دهند و کاربر را از پیگرد قانونی می ترسانند.

آنچه نگران کننده است این است که در صورتی که اطلاعات کاربر رمز نگاری شود و کاربر قادر به پرداخت وجه به سازنده باج افزار نباشد به دلیل هزینه بالا و یا عدم امکان پرداخت (برای کاربران داخل ایران به دلیل تحریم ها) به هیچ طریق دیگری نمی توان اطلاعات را رمز گشایی نمود! زیرا کلید بازگشایی اطلاعات تنها در اختیار نویسنده باج افزار است.

نرم افزار Malwarebytes Anti-Ransomware پس از نصب و اجرا در سیستم، تمام فعالیت های کامپیوتری کاربران را نظارت می کند و اقداماتی که به نوعی مشکوک به Ransomware ها هستند را شناسایی می کند و سپس تمام فعالیت های آن در سیستم را پیگیری نموده و هنگامی که مطمئن شد یک ویروس/بدافزار باج گیر است، از انتشار آن جلوگیری نموده و قبل از آن که باج افزار مذکور شانسی برای رمزگذاری فایل ها و اطلاعات کاربر داشته باشد،، آن را قرنطینه می کند.

قابلیت های کلیدی نرم افزار Malwarebytes Anti-Ransomware:
- شناسایی و بلاک کردن باج افزارها
- نصب و راه اندازی آسان
- بهره گیری از تکنولوژی پیشرفته برای فعال بودن در حین انجام تمام فعالیت های کامپیوتری
- محافظت از سیستم به صورت زمان واقعی
- قرنطینه کردن ویروس های باج گیر
- محافظت از سیستم در مقابل تهدیداتی نظیر CryptoLocker, Tesla, CryptoWall4 یا CTB-Locker
- و ...

نکات:
- این نرم افزار به صورت Beta (آزمایشی) ارائه شده است و ممکن است دارای اشکالاتی باشد.
- این نرم افزار تنها قادر به حذف ویروس های باجگیر هست ولی نمی تواند اطلاعات قفل شده توسط ویروس را بازگرداند.
- این نرم افزار تنها قادر به حذف ویروس های باجگیر شناخته شده هست و ممکن است ویروس های ناشناخته را نتواند حذف کند ولی با قابلیت شناسایی رفتار ویروس های باجگیر میتواند شما را در مقابل خطرات احتمالی ویروس های باجگیر جدید نیز مصون بدارد.

مطالب مرتبط

تگ‌ها

مطالب پربیننده

پربیننده
آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه