نرم افزار آنتی ویروس دکتر وب Dr.Web Anti-virus

نرم افزار آنتی ویروس دکتر وب Dr.Web Anti-virus

نرم افزار آنتی ویروس دکتر وب Dr.Web Anti-virus v11.0.1.2030

آنتی ویروس Dr.Web به منظور فراهم ساختن یک محیط کاملاً امن برای ویندوز شما آماده شده است، صرف نظر از اینکه شما از کدام نسخه ی ویندوز استفاده می کند Dr.Web می تواند شما را هرگونه رفتار مشکوک توسط نرم افزارهای مختلف محافظت کند و قبل از یک عملکرد مخرب آن را دفع کند. کنترل و عملکرد خوب درون شبکه و محافظت دقیق از اطلاعات و دریافت آخرین اخبارها درباره ی ویروس های کشف شده در سیستم و یا پخش شده در اینترنت از ویژگی های مهم این نرم افزار است. Dr.Web دارای دیتابیسی قدرتمند با توانایی شناسایی تعداد بسیار بالایی ویروس و کرم و تروجان و نرم افزار های جاسوسی و مضر می باشد!

نرم افزار آنتى ویروس دکتر وب شامل پنج قسمت عمده به شرح زیر مى باشد:
الف) اسکنر: این برنامه نرم افزارى شامل یک پایگاه داده فوق العاده قوى مى باشد که الگوریتم چندین ده هزار ویروس شناخته شده در آن وجود دارد که با روزآمد کردن روزانه نرم افزار این پایگاه داده مرتباً تکمیل و به روز مى گردد.
تجربه نشان داده است که ویروس سازان بیش از %90 اوقات از الگوریتم ویروسهاى قدیمى استفاده کرده و با اندکى تغییر در آنها ویروس جدید تولید مى نمایند. بدین ترتیب هنگام اسکن یک فایل یا درایو و مقایسه فایل مورد بررسى با پایگاه داده نرم افزار و شاپلون ویروسها ‌(جهت شناسایى ویروس) احتمالاً چون تطبیق 100% الگوریتم در خصوص اینگونه فایلها و اشیاء مشکوک از طرف‌ آنتى‌ویروس مشاهده نمى شود ویروس ‌مذکور ممکن است شناسایى نگردد. به منظور جلوگیرى از این مشکل و به دام افتادن ویروسهاى جدید در آنتى ویروس دکتر وب یک ترمیناتور هوش مصنوعى فوق العاده قوى در نظر گرفته شده است که با بررسى ساختار ویروس ناشناخته پى به ویروس بودن آن برده و آنرا تحت عنوان شى مشکوک (فایل، نامه ها، ...) معرفى مى نماید. بدین ترتیب اکثر ویروسهاى جدید به دام این ترمیناتور خواهند افتاد. با انتخاب گزینه"Heuristic Analysis" در منوى "Settings" این ترمیناتور هوش مصنوعى فعال مى گردد. لازم به ذکر است در نسخه هاى مجانى و یا غیر مجاز (غیر رجیستر شده) این توانایى یا فعال نمى گردد و یا بسیار ضعیف عمل مى نماید.
ب) محافظ عنکبوتى نرم افزار "SpIDer Guarde" : این قسمت از برنامه هنگام بالا آمدن ویندوز در حافظه موقت کامپیوتر اجرا گردیده و ناظر تمام عملیات انجام شده در کامپیوتر به صورت مستمر خواهد بود. بدین ترتیب چنانچه از طریق پست الکترونیک و یا دریافت یک فایل آلوده از دیسکت یا یک "CD" ویروسى به داخل کامپیوتر راه یابد، ویروس فوق قبل از تخریب داده هاى کامپیوتر توسط این محافظ (که یک برنامه رزیدنت حافظه است) آشکار شده و از صدمه خوردن کامپیوتر جلوگیرى می نماید و این در حالى است که فعال نمودن اسکنر ذکر شده در قسمت "الف" بایستى بصورت دستى و توسط کاربر انجام گیرد. محافظ ذکر شده به نام محافظ عنکبوتى مشهور است که از تکنولوژى جدید و فوق العاده توانمند "Spider Netting" استفاده مىنماید. نصب این محافظ عنکبوتى (که با نصب "CD" نرم افزار بصورت خودکار روى ویندوز نصب می گردد) کاربر را هنگام کار با کامپیوتر آسوده خاطر می سازد و باعث می گردد کامپیوتر از گزند ویروس در امان نگاه داشته شود.
ج) گارد ایمیل عنکبوتی" SpIDer Mail " : هنگامى که از طریق برنامه "Outlook Express" نامه‌هاى الکترونیکى دریافت مى‌گردد این گارد فعال شده و کلیه نامه‌هاى دریافتى را قبل از قرار گرفتن در دیسک سخت مورد بررسى ویروسى قرار می دهد. این گارد پورت هاى 110 و یا 25 را نظارت نموده و باعث مى‌گردد ورود ویروس قبل از ذخیره در دیسک سخت حذف گردد. چنانچه نامه‌اى ویروسى باشد نامه مذکور برگشت خورده و به ارسال کننده نامه اطلاع داده مى‌شود: "دریافت کننده نامه ارسالى شما را بعلت وجود ویروس دریافت ننموده است". همچنین نامه دیگرى به صندوق پستى شما وارد می گردد و از ارسال نامه ویروسى به شما و برگشت آن به ارسال کننده نامه خبر می دهد. آدرس ایمیل ارسال کننده نامه براى هر گونه اقدام بعدى نیز در این نامه مشخص گردیده است.
د) برنامه کمکى روز آمد کننده : این برنامه وظیفه روز آمد کردن مخزن ویروس و به روز کردن آخرین نسخه نرم افزار را به عهده دارد. با انتخاب دگمه "Update " روى صفحه اسکنر نرم افزار دکتر وب، مخزن ویروس از طریق اینترنت با شناسه و کلمه عبور که هنگام خرید نرم افزار به کاربر داده می شود روزآمد مى‌گردد. در یک شبکه "LAN" مى‌توان برنامه روزآمد کننده را بگونه‌اى تنظیم نمود که تنها یک رایانه که اصطلاحاً رایانه مبداً نامیده مى‌شود از طریق اینترنت روزانه روزآمد گردد. و بقیه رایانه‌ ها در شبکه از روى این رایانه مبداً خود را روزآمد نمایند.
ﮬ) برنامه کمکى زمانبندى کننده، به کمک این برنامه جانبى می توان هم برنامه اسکنر را در زمانهاى بخصوصى فعال نمود و هم روز آمد کردن مخزن ویروس را از طریق اینترنت بصورت خودکار انجام داد.

قابلیت های کلیدی نرم افزار Dr.Web Anti-virus:
- احراز رتبه اول جهانى در بین آنتى ویروس هاى موجود در جهان
- داراى هوش مصنوعى پر قدرت جهت از بین بردن ویروس هاى ناشناخته
- داراى دوره روزآمدی روزانه از طریق اینترنت بصورت خودکار و یا بصورت دستى ( از طریق "CD" یا دیسکت یا از طریق پست الکترونیک ) بطور متوسط روزانه 30 رکورد ویروس (معادل الگوریتم 100 ویروس) به پایگاه داده نرم افزار اضافه مى‌گردد و شماره نسخه نرم افزار بطور متوسط هر سه تا چهار هفته یکبار تغییر مى‌نماید. هر دو قسمت فوق با راه اندازى برنامه روزآمد کننده دکتر وب، روزآمد می گردند.
- کنترل کننده دیسک سخت و نرم و کلیه نامه هاى دریافتى از طریق اینترنت
- کنترل کننده پورت هاى مختلف از جمله پورت هاى ۵٢ و ١١٠، این محافظ پورتهاى تعیین شده را نظارت کرده و نامه هاى ویروسى پست الکترونیک را قبل از ذخیره در دیسک سخت منهدم مى‌نماید
- با نصب برنامه درمیل سرور مراکز ارائه دهنده سرویس هاى اینترنت"ISP"، میل سرور اینگونه شبکه ها تحت کنترل دکتر وب قرار گرفته و کلیه نامه هاى دریافتى و ارسالى، مورد بررسى آلودگى ویروس قرار خواهند گرفت. بدین ترتیب کاربران اینگونه شبکه هاى اینترنتى از نظر دریافت ویروس از طریق اینترنت مصون خواهند ماند. این نوع فیلتر ها تحت سیستم عامل "Linux" بوده و به "Daemon" دکتر وب معروف است. این نرم افزار میل سرورهاى ,"Sendmail""Qmail"، "Postfix"، "Exim"، "Zmailer"، "Commiunigate Pro"، وفایل سرور "Samba" را پشتیبانى مى نماید.
- پایگاه داده غنى شامل الگوریتم حدود 120000 هزار ویروس رایج مخصوصاً ویروس هاى موجود در کشور. (بیش از 40000 رکورد مستقل ویروس)

مطالب مرتبط

تگ‌ها

مطالب پربیننده

پربیننده
آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه