نرم افزار جامع امنیتی شرکت پاندا Panda Free Antivirus

نرم افزار جامع امنیتی شرکت پاندا Panda Free Antivirus

 Panda Free Antivirus  - محصولات جامع امنیتی شرکت پاندا

Panda یکی از معتبر ترین شرکت‌های فعال در زمینه تولید محصولات امنیتی برای سیستم‌های کامپیوتری است. این شرکت در سال 1990 توسط Mikel Urizarbarrena در شهر بیلبائو، اسپانیا تأسیس گردید و تحت نام Panda Software فعالیت خود را آغاز نمود. شرکت Panda با بیش از 2500 شعبه و 100 میلیون مشترک یکی از بزرگترین شرکت‌های امنیتی محسوب می‌شود.

همانند بسیاری از شرکت‌های دیگر، راهکار شرکت Panda برای امنیت سیستم‌های خانگی در سه محصول مجزا به نام‌های Panda Antivirus Pro و Panda Internet Security و Panda Global Protection خلاصه می‌شود؛ در ادامه این مطلب قصد معرفی کامل هر سه محصول قدرتمند این شرک را داریم.

قابلیت‌های کلیدی محصولات امنیتی شرکت Panda:
- قابلیت شناسایی و حذف طیف وسیعی از فایل‌های مخرب
- دارای Firewall قدرتمند و کنترل محتوای ورودی از اینترنت به سیستم
- محافظت کامل از شبکه‌های اشتراکی خانگی و سازمانی
- جلوگیری از ورود به سایت‌های جعلی مهم نظیر بانک‌ها
- دارای قابلیت جستجو و تشخیص ایمیل‌های آلوده به فایل‌های مخرب
- قابلیت جستجو و پاکسازی دستگاه‌های تلفن همراه
- دارای ابزاری برای بهینه سازی ویندوز

ویژگی‌های منحصر به فرد این نرم افزار:
- قابلیت Rescue Kit: با این قابلیت برنامه، می‌توان هر نوع سیستمی را در شرایط اضطراری نجات داد، چرا که این برنامه قادر است تا سخت ترین فایل‌های مخرب را از بین ببرد.

- قابلیت Wi-Fi Protection: با این قابلیت برنامه می‌توان هر نوع شبکه Wi-Fi را به طور کامل ایمن سازی نمود و مانع انتشار فایل‌های مخرب در شبکه عمومی شد.

- قابلیت Parental Control: با این قابلیت برنامه می‌توان دسترسی سایر کاربران (مانند کودکان) به سیستم و اینترنت را محدود کرد.

- قابلیت Password Manager: با این قابلیت برنامه می‌توان تمامی اطلاعات مهم و شخصی نظیر اطلاعات بانکی و رمزهای عبور را در یک محیط ایزوله رمزگذاری کرده تا به هیچ وجه قابل دسترسی نباشند و فایل‌های مخرب نتوانند به آن‌ها دسترسی پیدا کنند.

- قابلیت File Encryption: با این قابلیت برنامه می‌توان هر نوع فایلی را به صورت پیشرفته رمزگذاری کرد تا حتی در صورت سرقت، قابل دسترسی نباشند.

- قابلیت File Shredder: با این قابلیت برنامه می‌توان هر نوع فایلی را به صورت چندگانه و برای همیشه حذف نمود تا دیگر قابل بازگشت نباشند.

- قابلیت TuneUp: این برنامه دارای ابزاری پیشرفته برای بهبود سرعت سیستم و بهینه سازی ویندوز بوده که تأثیر به سزایی در عملکرد سیستم دارد.

- قابلیت Mobile Protection و Mac Protection: با این دو قابلیت برنامه می‌توان تمامی دستگاه‌های آندرویندی و آی او اس را ایمن سازی کرد.

مقایسه نسخه‌های مختلف این نرم افزار:
- نسخه Panda Antivirus Pro:
این نسخه از برنامه اولین راهکار امنیتی شرکت Panda بوده و فقط شامل موارد زیر می‌شود:
1. موتور قدرتمند ویروس یابی شرکت Panda
2. Firewall یا دیوار آتش قدرتمند شرکت Panda
3. قابلیت Rescue Kit
4. قابلیت Wi-Fi Protection

- نسخه Panda Internet Security:
این نسخه از برنامه علاوه بر تمامی ویژگی‌های نسخه Panda Antivirus Pro موارد زیر را اضافه‌تر دارد:
5. قابلیت Parental Control
6. قابلیت Online Backup (تهیه نسخه پشتیبان به صورت خودکار و ذخیره آن در فضای وب)

- نسخه Panda Global Protection:
این نسخه از برنامه علاوه بر تمامی ویژگی‌های نسخه Panda Internet Security موارد زیر را اضافه‌تر دارد:
7. قابلیت Password Manager
8. قابلیت File Encryption
9. قابلیت File Shredder
10. قابلیت TuneUp
11. قابلیت Mobile Protection
12. قابلیت Mac Protection

نرم افزار Panda Free Antivirus چیست و چه تفاوتی با سایر نرم افزارهای این شرکت دارد؟
نرم افزار Panda Free Antivirus نسخه رایگان نرم افزار شرکت Panda بوده که بدون هیچ محدودیت و دغدغه‌ای قابل استفاده است؛ این برنامه در اصل نسخه محدود شده Panda Antivirus Pro است ولی همچنان قابلیت‌های قدرتمندی دارد.

این نرم افزار نسبت به سایر نرم افزارهای رایگان شرکت‌های دیگر بسیار پیشرفته‌تر بوده و قابلیت‌های ویژه‌ای دارد، برای مثال این برنامه با این که رایگان است ولی قابلیت تأمین امنیت Real-time را داراست، یعنی بلافاصله بعد از ورود فایل مخرب به سیستم، آن را نابود می‌سازد، در حالی که سایر نرم افزارهای رایگان دارای قابلیت Real-time Protection نیستند.

ویژگی ممتاز دیگر این برنامه قابلیت Auto-Update است، این برنامه رایگان به صورت خودکار هر روز آپدیت می‌شود تا همیشه به روز باقی بماند، آپدیت‌های این برنامه بسیار کم حجم و در حد چند کیلوبایت است.

حرف آخر آن که این نرم افزار رایگان برای افرادی که زیاد با اینترنت و فایل‌های جدید و سایت‌های مشکوک سروکار ندارند و نمی‌خواهند هزینه‌ای پرداخت کنند، بهترین گزینه است.

مقایسه امکانات نرم افزار:
حجم نرم افزار: حجم فایل نصب این برنامه در حدود 60 مگابایت بوده که برای یک نرم افزار امنیتی بسیار مناسب است.

حجم فضای مورد نیاز نرم افزار: این نرم افزار برای نصب و راه اندازی فقط نیاز به 240 مگابایت فضای خالی دارد که برای یک نرم افزار امنیتی فوق العاده مناسب است.

حجم آپدیت‌های نرم افزار: تعداد به روز رسانی‌های این نرم افزار بسیار مناسب بوده و حجم بسیار کمی را اشغال می‌کنند.

قابلیت ذخیره سازی آپدیت‌های دانلود شده توسط کاربر: خیر، این امکان وجود ندارد.
قابلیت آپدیت آفلاین نرم افزار بدون نیاز به اینترنت: بله، این امکان وجود دارد ولی فقط قابل استفاده برای مشترکین رسمی است و به صورت رایگان قابل دریافت نیست.
جستجوی خودکار USB Flash بعد از اتصال به سیستم: بله، این امکان وجود دارد.

سازگاری با نسخه‌های مختلف ویندوز: این برنامه حتی در جدیدترین نسخه خود نیز از ویندوزهای XP و Vista و 7 و 8 و 8.1 پشتیبانی می‌کند.

میزان استفاده از منابع سیستم: این نرم افزار نه تنها منابع کمی را به خود اختصاص می‌دهد بلکه تقریباً هیچ گونه تاثیری در کارایی و بازدهی سیستم ندارد و باعث کند شدن آن نمی‌شود.

فعال سازی قطعی نرم افزار: تا کنون هیچ کرک قطعی برای این برنامه منتشر نشده است و تنها راه موجود، خرید لایسنس قانونی آن است.

مطالب مرتبط

تگ‌ها

مطالب پربیننده

پربیننده
آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه