مقاله بررسی پویایی کسب و کار در میان صنایع منتخب ایران

مقاله بررسی پویایی کسب و کار در میان صنایع منتخب ایران

مقاله علمی و پژوهشی " بررسی پویایی کسب و کار در میان صنایع منتخب ایران" مقاله ای است در 44 صفحه و با 42 فهرست منبع که در مجلات معتبر علمی و پژوهشی با رویکرد سیاست ها و پژوهشهای اقتصادی منتشر شده است

در این مقاله علمی و پژوهشی به مباحث پویایی کسب و کار، ماتریس انتقال، شاخص تحرک پرداخته شده است

چکیده مقاله

این مطالعه به بررسی پویایی کسب و کار میان برخی صنایع منتخب در ایران، که در بورس اوراق بهادار تهران طی دوره زمانی 1382 الی 1392ش استمرار داشته­اند، از دو منظر کوتاه­مدت و بلندمدت می­پردازد. پویایی کسب و کار به عنوان یک شاخص مهم برای اندازه­گیری میزان رقابت­پذیری در یک صنعت شناخته شده است. پویایی کسب و کار هم انعکاس­دهندۀ رقابت ناشی از ورود بنگاه­های جدید است و هم رقابت میان بنگاه­های حاضر در یک صنعت را نشان می­دهـد. ایـن مطالعه به بررسی نوع دوم از پویایی کسب و کار (رقابت میان بنگاه­های حاضر در صنعت) می­پردازد. شاخص­های تحرک معمولاً جهت اندازه­گیری میزان رقابت میان بنگاه­ها و رتبه­بندی آنها مورد استفاده قرار می­گیرد. در این مطالعه دو شاخص تحرک محاسبه گردیده است. این شاخص­ها با استفاده از ماتریس انتقال محاسبه شده­اند. نتایج این مطالعه نشان می­دهد که شاخص تحرک در صنایع منتخب پایین و بیانگر سطح پایین رقابت­پذیری در این صنایع است. نتایج همچنین نشان می­دهد که در این دوره زمانی صنعت انبوه­سازی، املاک و مستغلات تحرک بیشتری (رقابت­پذیری بیشتری) نسبت به سایر صنایع داشته­اند.

دانشجویان دوره دکترا و کارشناسی ارشد می تواند از محتوای این مقاله برای رساله دکترا و پایان نامه کارشناسی ارشد بهره ببرند .

قیمت این محصول: 9,900 تومان
تلفن همراه:
جهت دریافت رسید بانکی و شناسه پرداخت شماره موبایل معتبر وارد نمایید.

مطالب مرتبط

تگ‌ها

مطالب پربیننده

پربیننده
آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه