مقاله بررسی نقش املاک و مستغلات در سبد دارایی سرمایه‌گذاران در ایران

مقاله بررسی نقش املاک و مستغلات در سبد دارایی سرمایه‌گذاران در ایران

مقاله علمی و پژوهشی " بررسی نقش املاک و مستغلات در سبد دارایی سرمایه‌گذاران در ایران" مقاله ای است در 21 صفحه و با 22 فهرست منبع که در مجلات معتبر علمی و پژوهشی با رویکرد سیاست ها و پژوهشهای اقتصادی منتشر شده است

در این مقاله علمی و پژوهشی به مباحث سرمایه‌گذاری، مدل میانگین واریانس، سبد دارایی، املاک و مستغلات پرداخته شده است

چکیده مقاله

یکی از فرصت­های جذاب سرمایه­گذاری در ایران که همواره بخش زیادی از سرمایه­های افراد به سمت آن سرازیر می­گردد، املاک و مستغلات است. در این پژوهش ضمن بررسی عملکرد املاک و مستغلات در برابر سایر فرصت­های سرمایه­گذاری به بررسی تأثیر حضور آن در پرتفوی سرمایه­گذاران پرداخته شده است. بازه زمانی تحقیق بین سال­های 1371 تا 1392ش است. از ارز (دلار آمریکا)، طلا، سهام و اوراق­مشارکت به عنوان فرصت­های سرمایه­گذاری رقیب املاک و مستغلات استفاده شده است. برای ارزیابی تأثیر حضور املاک و مستغلات در پرتفوی سرمایه­گذاران از روش میانگین- واریانس استفاده شده است. مرز کارآیی یک بار بدون حضور املاک و مستغلات و بار دیگر با حضور املاک و مستغلات در پرتفوی ترسیم شده است. یافته­های تحقیق نشان می­دهد که حضور املاک و مستغلات در پرتفوی، مرز کارایی را به سمت بالا انتقال داده و موجب بهبود ریسک و بازده پرتفوی­های بهینه می­گردد. همچنین نتایج پژوهش نشان­دهنده وزن اندک املاک و مستغلات در سطوح پایین ریسک و وزن بالای آن در سطوح بالای ریسک است.

دانشجویان دوره دکترا و کارشناسی ارشد می تواند از محتوای این مقاله برای رساله دکترا و پایان نامه کارشناسی ارشد بهره ببرند .

قیمت این محصول: 9,900 تومان
تلفن همراه:
جهت دریافت رسید بانکی و شناسه پرداخت شماره موبایل معتبر وارد نمایید.

دانلود تصاویر

مطالب مرتبط

تگ‌ها

مطالب پربیننده

امروز
هفته
ماه

عضویت در خبرنامه