آزمون دستیاری تخصصی پزشکی

آزمون دستیاری تخصصی پزشکی

 برگزاری آزمون پذیرش دستیاری فوق تخصصی، تغییر زمان تمدید ثبت نام آزمون پذیرش دستیار تخصصی و انعقاد تفاهم نامه تربیت نیروی انسانی در مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت از تازه ترین رویدادهای آموزش علوم پزشکی به شمار می رود.

آزمون کتبی سی و هفتمین دوره پذیرش دستیار رشته‌های فوق تخصصی بالینی پزشکی روز پنجشنبه سوم بهمن ماه ۹۸ و مرحله شفاهی در روزهای ۱۲ و ۱۳ بهمن ماه برگزار می شود.

بر اساس جدول محل برگزاری آزمون OSCE پذیرش دستیاری فوق تخصصی بهمن ۹۸، در این دوره داوطلبان شرکت کننده واجد شرایط در آزمون پذیرش دستیار فوق تخصصی، مجاز به شرکت در آزمون دوره‌های تکمیلی تخصصی (فلوشیپ) آینده نخواهند بود.

آزمون شفاهی نیز برای داوطلبانی برگزار می‌شود که حدنصاب نمره کتبی تراز شده را کسب کرده باشند. آزمون شفاهی در تمام رشته های فوق تخصصی به صورت منفرد یا ترکیبی از روش های PMP و OSCE و مصاحبه ساختارمند و سایر روش های نوین ارزشیابی و اختصاصی مرتبط با رشته خود در هر رشته برگزار می شود.

تمام پذیرفته شدگان آزمون پذیرش دستیار فوق تخصصی به صورت آزاد و یا مشمولین پذیرش با استفاده از سهمیه ایثارگران (به غیر از مشمولین قانون برقراری عدالت آموزشی) ملزم به سپردن تعهد محضری را به میزان برابر مدت تحصیل به نفع وزارت بهداشت هستند.

داوطلبان برای کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت معاونت فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت مراجعه کنند.

تغییر زمان تمدید ثبت نام آزمون پذیرش دستیار تخصصی

مرکز سنجش آموزش پزشکی در اطلاعیه‌ای از تغییر زمان تمدید ثبت نام چهل و هفتمین دوره آزمون پذیرش دستیارتخصصی به تاریخ ۱۵ اسفندماه ۹۸ خبر داد.

سازمان سنجش آموزش پزشکی نبود سرویسی دهی مناسب درگاه پرداخت «سداد» را علت تغییر مهلت زمان تمدید آزمون پذیرش دستیارتخصصی اعلام کرده است.

بر این اساس زمان تمدید ثبت نام آزمون پذیرش دستیارتخصصی به تاریخ یکشنبه ششم تا چهارشنبه نهم بهمن ماه جاری تغییر یافته است.

مرکز سنجش آموزش پزشکی همچنین اعلام کرد: ویرایش برای آن دسته از داوطلبانی که قبلا ثبت نام و کد رهگیری دریافت کرده‌اند، فعال است.

تربیت هدفمند نیروی انسانی در دانشگاه‌های علوم پزشکی

امیر احمد اخوان سرپرست مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت از انعقاد تفاهم نامه تربیت نیروی انسانی در ۱۰ کلان منطقه کشوری برای تربیت نیروی انسانی هدفمند و منطبق بر نیاز جامعه خبر داد.

وی گفت: برآوردهایی در زمینه تربیت نیروی انسانی انجام شده که بر اساس آن بدانیم تا سال ۱۴۰۴ و ۱۴۰۸ کشور ما به چه رشته ها و چه میزان نیروی انسانی نیاز دارد. خوشبختانه این نیازها در سطح کشوری و در ۱۰ کلان منطقه کشور مشخص شده است، اما تلاش می کنیم با انعقاد تفاهم نامه‌، هر کلان منطقه‌ای مشخص کند چه تعداد نیرو را در چه رشته هایی تربیت خواهد کرد.

مطالب مرتبط

تگ‌ها

مطالب پربیننده

پربیننده
آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه