تمدید زمان پذیرش رشته‌های کاردانی به کارشناسی ناپیوسته دانشگاه‌ها

تمدید زمان پذیرش رشته‌های کاردانی به کارشناسی ناپیوسته دانشگاه‌ها

 سازمان سنجش آموزش کشور در اطلاعیه‌ای زمان پذیرش رشته‌های کاردانی به کارشناسی ناپیوسته در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی را تمدید کرد.

سازمان سنجش آموزش کشور روز جمعه پیرو اطلاعیه‌های مورخ ۹۸/۰۸/۰۶ و ۹۸/۰۸/۲۲ اعلام کرد: بدین‌وسیله به اطلاع کلیه داوطلبان واجد شرایط علاقه‌مند به تحصیل در رشته‌های تحصیلی کارشناسی ناپیوسته آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۱۳۹۸ (اعم از داوطلبانی که در آزمون مذکور ثبت‌نام نموده و یا ثبت‌نام کرده اند) می‌رساند به منظور اطلاع از رشته‌های تحصیلی دانشگاه‌ها و مؤسسات پذیرنده دانشجو در این مرحله می‌توانند جداول حاوی اطلاعات رشته‌ محل ها مندرج در ذیل این اطلاعیه را مشاهده کرده و ضمن مشخص کردن رشته و مؤسسه آموزش عالی مورد علاقه خود، با همراه داشتن مدارک ذیل و با توجه به موارد اعلام شده از تاریخ ۹۸/۰۸/۳۰ لغایت ۹۸/۱۰/۳۰ به دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی محل پذیرش رشته مورد تقاضا مراجعه کنند. تمام متقاضیان باید دارای مدرک کاردانی (فوق دیپلم) بوده یا حداکثر تا تاریخ ۹۸/۰۶/۳۰ نسبت به اخذ مدرک مربوط اقدام کنند.

تبصره: در صورتی که تشکیل کلاس برای نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۹-۱۳۹۸ از سوی مؤسسه میسر باشد، ثبت‌نام از داوطلبانی که تا تاریخ ۹۸/۱۱/۳۰ مدرک تحصیلی کاردانی (فوق دیپلم) خود را اخذ می‌ کنند، با شروع تحصیل از بهمن‌ماه ۱۳۹۸ پس از ارائه مدرک مربوط بلامانع است.

این اطلاعیه می افزاید: تمام داوطلبان باید با هماهنگی دانشگاه‌ها و موسسات محل مراجعه بابت هزینه ثبت‌نام نسبت به پرداخت مبلغ ۳۴۰.۰۰۰ (سیصدو چهل هزار) ریال از طریق سیستم پرداخت الکترونیکی در سایت سازمان اقدام کنند. نکته: تمام متقاضیان لازم است از پیش‌نویس تقاضانامه ثبت‌نام در این مرحله، که در لینک ذیل این اطلاعیه قرار گرفته است پرینت تهیه و پس از تکمیل به موسسه آموزش عالی مورد تقاضا ارائه کنند.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: داوطلبان باید در زمان ثبت‌ اطلاعات در سامانه مربوط از طریق دانشگاه/موسسه آموزش عالی درباره کد رشته مورد علاقه خود دقت و توجه لازم را به عمل آورند. بدیهی است پس از ثبت، کدرشته محل ثبت شده برای داوطلبان قابل تغییر یا تعویض نیست. هر داوطلب می‌تواند صرفاً متقاضی یک کد رشته‌محل در یک مؤسسه باشد. بدیهی است در صورت ارسال مشخصات فرد و یا افراد در دو کد رشته‌محل یا در دو مؤسسه، اطلاعات وی از بانک اطلاعاتی پذیرفته‌شدگان هر دو محل حذف خواهد شد. در صورتی که تعداد متقاضیان بیش از ظرفیت رشته محل باشد، با رعایت اولویت علمی (معدل کاردانی، سهمیه و ... مطابق مندرجات دفترچه راهنمای ثبت‌نام) نسبت به ثبت نام مشروط متقاضیان در سامانه ثبت نام سازمان اقدام خواهد شد و سپس با توجه به تعهد اخذ شده از داوطلبان، شهریه مصوب از متقاضیان دریافت خواهد شد.

اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور خاطر نشان می کند: کلیه متقاضیان «مرد» باید در زمان ثبت‌نام و شرکت در این مرحله از پذیرش دانشجو، از نظر نظام وظیفه منعی برای ادامه تحصیل نداشته باشند. پس از انجام ثبت‌نام، افراد به عنوان پذیرفته شده مشروط (در دانشگاه و یا موسسه آموزش عالی که به آن مراجعه داشته‌اند) تلقی می‌شوند و شروع به تحصیل آنان تا زمان تایید نهایی این سازمان بصورت مشروط خواهد بود. در صورت پذیرش نهایی داوطلبان در این مرحله، قبولی قبلی آنان «لغو» و با آنان همانند دانشجوی انتقالی رفتار خواهد شد و چنانچه داوطلبان متقاضی، در دوره‌های روزانه مندرج در این اطلاعیه پذیرفته شوند، حتی با دادن انصراف از تحصیل نیز حق انتخاب رشته‌های دوره روزانه را در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال بعد (۱۳۹۹) نخواهند داشت.

این اطلاعیه ادامه می‌دهد: پاسخگویی به اعتراضات داوطلبان درخصوص عدم پذیرش آنها بر عهده دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی خواهد بود لذا لازم است داوطلبان از مراجعه یا مکاتبه در این خصوص با این سازمان خودداری کنند. داوطلبان ضرورت دارد به شرایط و ضوابط مؤسسه آموزش عالی مورد تقاضا، مندرج در پایگاه اینترنتی موسسه مربوط و یا بخش انتهای دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۱۳۹۸ مندرج در پایگاه اینترنتی این سازمان، توجه نمایند.

مدارک مورد نیاز:

۱. اصل شناسنامه و یک برگ تصویر از تمام صفحات آن.

۲. اصل کارت ملی و دو برگ تصویر پشت و روی آن.

۳. شش قطعه عکس تمام رخ ۴×۳ تهیه شده درسال جاری.

۴. مدرک‌ ‌وضعیت ‌نظام ‌وظیفه (برای برادران).

۵. اصل حکم مرخصی سالانه برای کارمندان دولت یا موافقت رسمی و بدون قید و شرط سازمان متبوع.

۶. اصل یا گواهی مدرک کاردانی (فوق دیپلم).

۷. اصل ‌حکم ‌استخدامی و یا گواهی کارمندان رسمی و یا پیمانی وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و ارگان‌های دولتی.

۸. تأییدیه تسویه حساب با صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری.

۹. ثبت‌نام و ادامه تحصیل دارندگان مدرک معادل کاردانی که دارای شرایط مندرج در دفترچه راهنمای این آزمون (مندرج در سایت این سازمان) باشند، بلامانع است.

ضمناً داوطلبان می‌توانند سؤالات خود را با بخش پاسخگویی اینترنتی پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان به نشانی www.sanjesh.org یا با شماره‌ تلفن گویای ۴۲۱۶۳ (کد ۰۲۱) در میان بگذارند و از مراجعه حضوری به این سازمان خودداری کنند.

مطالب مرتبط

تگ‌ها

مطالب پربیننده

امروز
هفته
ماه

عضویت در خبرنامه