ثبت نام تکمیل ظرفیت ارشد پزشکی

ثبت نام تکمیل ظرفیت ارشد پزشکی

مهلت ثبت نام تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد رشته های گروه علوم پزشکی از فردا ۱۴ مهر ماه آغاز می شود و به مدت دو روز ادامه دارد.

بر اساس اطلاعیه مرکز سنجش آزمون پزشکی کشور، ثبت نام مرحله تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد رشته های علوم پزشکی از ساعت ۱۴ روز یکشنبه ۱۴ مهرماه آغاز و تا ساعت ۱۶ روز سه شنبه ۱۶ مهر ماه ادامه دارد.

همچنین بر اساس این اطلاعیه، جدول تکمیل ظرفیت و انتخاب رشته محل های آزمون نیز امروز از ساعت ۱۴ در سامانه مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور قرار می گیرد و داوطلبان با وارد کردن کد رهگیری می توانند نتایج را دریافت کنند.

تمامی افراد اعم از قبولی یا مردودی که در مرحله نخست مجاز به انتخاب رشته بوده اند، مجاز به شرکت در مرحله تکمیل ظرفیت هستند. با توجه به اینکه رشته محل جدید اضافه نشده است، استعدادهای درخشان بدون آزمون مجاز به انتخاب رشته محل مخصوص استعداد درخشان نیستند.

همچنین، افرادی که در مرحله نخست قبول شده و دوباره در مرحله تکمیل ظرفیت شرکت کرده و در هر یک از دوره های عادی با شهریه پرداز پذیرفته شوند، پذیرش مرحله نخست آن ها لغو شده و قابل بازگشت نیست.

در این اطلاعیه آمده است، افرادی که در آزمون سال دوره های رایگان پذیرفته شده اند، درصورتی که ثبت نام نکرده یا انصراف دهند، مجاز به شرکت در آزمون سال ۹۹ نیستند، از این رو مراجعه نکردن و ثبت نام نکردن افرادی که در مرحله تکمیل ظرفیت در دوره های عادی (رایگان) پذیرفته می شوند، به منزله انصراف از تحصیل بوده و مشمول محرومیت یک ساله است.

بر اساس آیین نامه آموزشی دوره های کارشناسی ارشد ناپیوسته، هرگونه انتقال، تغییر رشته یا جابجایی محل تحصیل در دوره کارشناسی ناپیوسته ممنوع است. از این رو با توجه به اینکه محل پذیرش را داوطلب با آگاهی کامل انتخاب کرده است، هیچ تغییری در محل پذیرش پس از اعلام نتایج صورت نمی گیرد.

بر اساس اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور زمان شروع به تحصیل پذیرفته شدگان مرحله تکمیل ظرفیت، توسط دانشگاه پذیرنده اعلام می شود.

نتایج مرحله تکمیل ظرفیت نیز ۱۸ آبان ماه در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی منتشر می شود.

آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های گروه علوم پزشکی سال ۹۸ که به دلیل وقوع سیل در برخی مناطق کشور به تعویق افتاد، روزهای ٢٧ و ٢٨ تیرماه برگزار شد. در این آزمون تعداد ۷۰ هزار و ۹۴ نفر ثبت نام کردند که در ۱۱ مجموعه و ۴۲ رشته به رقابت پرداختند و نتایج نهایی آزمون دوشنبه ۲۵ شهریور ماه منتشر شد.

مطالب مرتبط

تگ‌ها

مطالب پربیننده

پربیننده
آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه