مقالات فناوری

به‌روزرسانی‌ سیستم عامل گوشی‌ هوشمند؛

به‌روزرسانی‌ سیستم عامل گوشی‌ هوشمند؛

نسخه‌های جدید به‌روزرسانی‌های سیستم‌های عامل تلفن‌های گوشی همراه شرکت‌های گوگل و اپل یک گام دیگر در مسیر حذف کیف پول فیزیکی و وابستگی بیشتر مردم به گوشی‌های هوشمند خواهد بود.

نسخه‌های جدید به‌روزرسانی‌های سیستم‌های عامل تلفن‌های گوشی همراه شرکت‌های گوگل و اپل یک گام دیگر در مسیر حذف کیف پول فیزیکی و وابستگی بیشتر مردم به گوشی‌های هوشمند خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری cnet.com ، گوشی‌های هوشمند شما به زودی با سیستم‌های عامل جدید ارتباط بیش از پیشی با جنبه‌های غیردیجیتال زندگی شما پیدا خواهند کرد. این یکی از مهم‌ترین نکات به‌روزرسانی‌های جدید نرم‌افزاری «اندروید 13» و iOS-16 است که شرکت‌های «گوگل» و «اپل» در سال جاری میلادی عرضه خواهند کرد.

این دو شرکت بزرگ حوزه فناوری می‌خواهند گوشی همراه شما را به یک کیف‌پول دیجیتال برای ذخیره‌سازی هویت (ID) حقوقی و سایر اسناد ضروری تبدیل کنندو از این طریق، گوشی تلفن همراه را بیش از هر زمان دیگری به هویت شما نزدیک سازند.
این شرکت‌ها همچنین به بهبود شیوه ارتباط برقرار کردن گوشی‌های تلفن با خودروها، ابزارچه‌های (gadgets)‌ هوشمند خانگی و سایر وسایل روزمره ادامه می‌دهند.

هر دو سیستم عامل اندروید-13 و iOS-16 مملو از ویژگی‌های تازه هستند که برخی از آنها مهم‌تر از کیف پول دیجیتالی و ارتباط سریع‌تر هستند (مانند ابزار بررسی ایمنی اپل برای محافظت از قربانیان آزارهای خانگی و به‌روزرسانی‌های جدید حریم خصوصی گوگل). اما حوزه‌های هم‌پوشانی بین این دو سیستم عامل،‌ تاکیدی بر نقش متغیر گوشی تلفن در زندگی ما است. بر اساس اعلامیه‌های جدید اپل و گوگل می‌توان گفت آنچه در اطراف و «پیرامون» گوشی تلفن شما روی می‌دهد، به اندازه آنچه «درون» گوشی تلفن شما روی می‌دهد، حائز اهمیت است.

هر چه که گوشی‌های شما پیوستگی نزدیک‌تری با ضروریات روزانه مانند کیف‌پول، کارت‌های اعتباری و دستگاه‌های خانگی پیدا کند، به همان نسبت جدا شدن از گوشی تلفن (یا تعویض/سوئیچ‌کردن بین آی‌فون و اندروید) دشوارتر خواهد شد.

این مفهوم امر تازه‌ای نیست ؛ این صنعت اکنون سال‌ها است که در این مسیر در حال حرکت است، اما تغییرات ایجاد شده در iOS-16 و اندروید-13 اصلاحات و تغییرات مهمی در رویکردهای متناظر شرکت‌های اپل و گوگل ایجاد می‌کند که احتمالا چنان تلاش‌هایی را شتاب خواهد بخشید.

تغییرات جدید یک گام دیگر به سمت منسوخ شدن کیف‌پول فیزیکی محسوب می‌شود و ناگزیر موجب وابسته شدن بیشتر کاربران به وسایل موبایل خواهد شد.

 

برخی از مردم از هم‌اکنون از ایده جایگزین کردن کارت‌های اعتباری خود با اپلیکیشن‌های پرداخت مبتنی بر گوشی تلفن همراه استقبال کرده‌اند. انتظار می‌رود استفاده از سامانه‌های پرداخت مانند «اپل پِی» (Apple Pay) تا سال 2025 از 50 درصد کل کاربران گوشی‌های تلفن همراه فراتر برود. گزینه جدید «پرداخت بعدا» (Pay Later) شرکت اپل و تمرکز جدید گوگل بر کیف‌پول موبایل می‌تواند گذاشتن کیف پول فیزیکی در خانه را به ایده‌ای جذاب تبدیل کند!

دانلود تصاویر

مطالب مرتبط

تگ‌ها

مطالب پربیننده

امروز
هفته
ماه

عضویت در خبرنامه