اخبار کنکور دکتری

دفترچه انتخاب رشته کنکور دکتری ۱۴۰۱

دفترچه انتخاب رشته کنکور دکتری ۱۴۰۱

دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور دکتری ۱۴۰۱ در درگاه الکترونیکی سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شد.

دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور دکتری ۱۴۰۱ در درگاه الکترونیکی سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شد.

مهلت انتخاب رشته در آزمون دکتری ۱۴۰۱ فردا (پنجشنبه ۲۵ فروردین ماه) در درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی آغاز می شود و تا روز یکشنبه ۲۸ فروردین ماه ادامه دارد.

همچنین دفترچه راهنمای انتخاب رشته از هم اکنون در درگاه الکترونیکی این سازمان در اختیار داوطلبان قرار گرفت.

شرایط پذیرش اتباع غیرایرانی

اتباع غیرایرانی ایرانی شرکت کننده در آزمون ورودی دکتری باید شرایط عمومی و اختصاصی این آزمون را دارا باشند، در غیر اینصورت پذیرش آنها لغو می شود.

این متقاضیان در صورت قبولی در دوره روزانه موظف به پرداخت شهریه تحصیلی طبق مصوبات هیأت امنای دانشگاه های تحت پوشش وزارت علوم تا ۸۰ درصد شهریه دوره نوبت دوم هستند.

شرایط معدل داوطلبان دکتری

بر اساس دفترچه راهنمای انتخاب رشته، برای دانشجویان سال آخر مقطع کارشناسی ارشد که حداکثر تا ۳۱ شهریورماه امسال دانش آموخته می شوند، میانگین واحدهای گذرانیده شده اعلامی آنان تا تاریخ ۳۰ بهمن ماه ۱۴۰۰ درج شده است.

برای فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد پیوسته با توجه به اینکه اینگونه متقاضیان فاقد معدل کارشناسی هستند، فقط معدل مقطع کارشناسی ارشد اعلامی آنان درج شده است.

کنکور دکتری سال ۱۴۰۱ صبح جمعه ششم اسفند ۱۴۰۰ برگزار شد. تعداد ۱۸۶ هزار و ۵۵۶ نفر در این آزمون ثبت نام کردند که از این تعداد حدود ۸۱ هزار نفر زن و حدود ۱۰۵ هزار نفر مرد بودند. بعد از اعلام نتایج اولیه، ۱۳۷ هزار و ۱۱۷ نفر مجاز به انتخاب رشته شدند.

ظرفیت پذیرش اعلامی در دانشگاه‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ۱۲ هزار و ۷۱۶ نفر و ظرفیت پذیرش اعلامی در دانشگاه آزاد اسلامی ۱۱ هزار و ۵۳۸ نفر است که در مجموع ۲۴ هزار و ۲۵۴ نفر پذیرفته می شوند.

مطالب مرتبط

تگ‌ها

مطالب پربیننده

پربیننده
آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه