اخبار کنکور پزشکی

افزایش ظرفیت پذیرش دانشجو در رشته‌ پزشکی

افزایش ظرفیت پذیرش دانشجو در رشته‌ پزشکی

 این رویکرد کاملاً جدی و قطعی و در دستور کار این شورا است تا بتوانیم به افزایش ظرفیت جدید حداقل سه هزار نفر برای جذب پزشک برسیم.

 دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی افزایش ظرفیت پذیرش دانشجو در رشته پزشکی را قطعی اعلام کرد و گفت: این رویکرد کاملاً جدی و قطعی و در دستور کار این شورا است تا بتوانیم به افزایش ظرفیت جدید حداقل سه هزار نفر برای جذب پزشک برسیم.

به گزارش سعیدرضا عاملی این مطلب را در حاشیه جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره افزایش ظرفیت رشته‌های پزشکی به میزان حداقل سه هزار نفر بیان کرد.

وی به مباحثی که در خصوص بیکار بودن پزشکان عنوان می‌شود، اشاره کرد و افزود: در تهران ممکن است پزشک بیکار داشته باشیم، ولی در سطح ملی توزیع پزشک درست انجام نشده است و اگر صحیح توزیع شود، باز هم با کمبود جدی پزشک مواجه هستیم.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: اگر بخواهیم شاخص‌های کشورهای پیشرفته را رعایت کنیم باید خیزی برای جذب پزشک داشته باشیم، از طرفی امکانات این افزایش را نیز داریم، ۶۸ هزار تخت بیمارستانی در کشور وجود دارد که در حال حاضر تعداد تخت‌های بیمارستانی فعال به ۱۷۰ هزار تخت رسیده است.

عاملی با بیان این که تعداد دانشجوی مورد نیاز و پزشک را برای آموزش داریم برای همین همه اقتضائات وجود دارد، تصریح کرد: این رویکرد کاملاً جدی و قطعی و در دستور کار شورای عالی انقلاب فرهنگی است تا بتوانیم به افزایش حداقل سه هزار نفر ظرفیت جدید برای جذب پزشک برسیم، اکنون سه درصد داوطلبان رشته‌های پزشکی جذب دانشگاه می‌شوند در صورتی که استعدادهای بالای حداقل ۱۰ تا ۱۵ در صد متقاضیان هستند.

 در یک صد و پنجاه و پنجمین جلسه شورای ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور پیشنهاد افزایش حداقلی پذیرش سه هزار دانشجوی پزشکی به ظرفیت موجود کشور طی بازه زمانی حداقل پنج سال به تصویب رسید.

همچنین مقر شد: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، پیشنهادهای خود را درباره افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوی پزشکی از سه هزار تا پنج هزار به ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور ارایه دهد.

مطالب مرتبط

تگ‌ها

مطالب پربیننده

امروز
هفته
ماه

عضویت در خبرنامه