اخبار آزمونهای سراسری

سازمان سنجش و اعلام برگزاری زمان آزمون دانشگاه ها

سازمان سنجش و اعلام برگزاری زمان آزمون دانشگاه ها

 سازمان سنجش آموزش کشور در اطلاعیه ای تاریخ ثبت نام و برگزاری آزمون های ورودی به دانشگاه ها و موسسات آموزشی امسال را اعلام کرد.

 سازمان سنجش آموزش کشور در اطلاعیه ای تاریخ ثبت نام و برگزاری آزمون های ورودی به دانشگاه ها و موسسات آموزشی امسال را اعلام کرد.

 در اطلاعیه این سازمان آمده است که آزمون مقطع دکتری (Ph.D) در روز جمعه ششم اسفندماه جاری و ثبت نام در روز دوشنبه اول لغایت هشتم آذر ماه برگزار می شود.

برهمین اساس آزمون مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته در روزهای ۲۸ لغایت ۳۰ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ و تاریخ ثبت نام سه شنبه ۱۶ آذر ماه ۱۴۰۰تا ۲۳ آذر تعیین شده است.

سازمان سنجش آموزش کشور در اطلاعیه خود یادآور شد: آزمون سراسری نیز از روز چهارشنبه هشتم لغایت شنبه یازدهم تیرماه ۱۴۰۱ به انجام خواهد رسید، تاریخ نام نویسی نیز دهم لغایت هفده هم اسفند ماه ۱۴۰۰ اعلام شده است.

 

بر اساس اطلاعیه سازمان سنجش زمان برگزاری آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته نیز درروز جمعه چهارم شهریور ۱۴۰۱ و زمان ثبت نام بیست و نهم خرداد لغایت پنجم تیرماه ۱۴۰۱ تعیین شده است.

در این اطلاعیه زمان آزمون کاردانی نظام جدید (دانشگاه فنی و حرفه ای و موسسات غیرانتفاعی) نیز برای روز جمعه چهارم شهریور ماه ۱۴۰۱ و زمان ثبت نام نیز سه شنبه چهاردهم لغایت بیست و یکم تیرماه ۱۴۰۱ اعلام شده است.

 

تغییرات ۷ مجموعه امتحانی در آزمون ارشد ۱۴۰۱ منتشر شد

سازمان سنجش و آموزش کشور، اصلاحات و تغییرات هفت مجموعه امتحانی در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۱ را اعلام کرد.

به دنبال انتشار اطلاعیه ۱۰ شهریور ماه ۱۴۰۰ سازمان سنجش و آموزش کشور در خصوص اعلام رشته‌ها و مواد امتحانی آزمون ورودی مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۱، اصلاحات و تغییرات هر یک از مجموعه‌های امتحانی در سایت سازمان سنجش اعلام شده است.

آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۱ در اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ برگزار و ثبت‌نام در این آزمون در روزهای ۱۶ تا ۲۳ آذر ماه ۱۴۰۰ انجام می‌شود.

 

رشته «تاریخ علم در دوره اسلامی» به کنکور دکتری ۱۴۰۱ اضافه شد

اصلاحات و تغییرات دو مجموعه امتحانی آزمون ورودی نیمه متمرکز دکتری (Ph.D) سال ۱۴۰۱ اعلام شد.

سازمان سنجش اصلاحات و تغییرات هر یک از مجموعه های امتحانی آزمون ورودی نیمه متمرکز دکتری (Ph.D) سال ۱۴۰۱ را منتشر کرد.

بر اساس این تغییرات، در گروه علوم انسانی در مجموعه امتحانی «۲۱۳۸ - فلسفه علم» رشته جدید «تاریخ علم در دوره اسلامی» به به فهرست رشته گرایش ها اضافه شد.

 

در گروه فنی و مهندسی نیز در مجموعه امتحانی «۲۳۷۳ - مهندسی مکاترونیک»، بخش عناوین دروس امتحانی به شرح زیر اصلاح شد:

در مجموعه  امتحانی «۲۳۷۳- مهندسی مکاترونیک» عناوین دروس امتحانی مجموعه دروس تخصصی در سطح کارشناسی شامل ریاضیات (معادلات دیفرانسیل، ریاضیات مهندسی)، سیستم های کنترل خطی (مدارهای الکتریکی ۱ و ۲) یا دینامیک)، استعداد تحصیلی و زبان انگلیسی اصلاح شد.

رشته گرایش رشته های مرتبط که فارغ التحصیلان آن می توانند در این مجموعه امتحانی شرکت کنند شامل تمام رشته ها است.

مطالب مرتبط

تگ‌ها

مطالب پربیننده

امروز
هفته
ماه

عضویت در خبرنامه