اخبار استخدامی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی

فراخوان جذب هیأت علمی دانشگاه‌ها

فراخوان جذب هیأت علمی دانشگاه‌ها

بر اساس مصوبه هیات عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی، فراخوان های های جذب اعضای هیات علمی هر سال ۲ بار برگزار می‌شود.

رییس مرکز جذب هیأت علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: زمان آغاز فراخوان های جذب هیأت علمی دانشگاه ها از ماه‌های شهریور و بهمن به آبان و اردیبهشت هر سال تغییر کرد.

محمدرضا رضوان طلب درمورد تغییر زمانی آغاز فراخوان های جذب هیأت علمی، افزود: بر اساس مصوبه هیات عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی، فراخوان های های جذب اعضای هیات علمی هر سال ۲ بار برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: نوبت های پیشین برگزاری فراخوان تا قبل از سال ۱۳۹۹، شهریور و بهمن بود که بر اساس مصوبه جدید، اردیبهشت و آبان برگزار می شود.

معاون وزیر علوم یادآور شد: پس از این مصوبه، اولین فراخوان جذب این مرکز در آبان‌ ۱۴۰۰ آغاز می شود؛ در سال ۹۹ که یک فراخوان در آبان ماه برگزار شد، سهمیه سالیانه جذب که از سوی سازمان امور استخدامی ابلاغ شد، کم یا زیاد نشد، بنابراین سهمیه ۲ فراخوان در یک فراخوانده لحاظ شد.

رضوان طلب رییس مرکز جذب هیأت علمی وزارت علوم به علت تغییر زمانی این فراخوان اشاره کرد و گفت: علت تغییر زمان فراخوان، آماده شدن دانش آموختگان دکتری برای شرکت در فراخوان های جذب بود، چرا که آنها در نیم سال ابتدایی و انتهایی هر سال دانش آموخته می شوند.

به گزارش ایرنا، فراخوان جذب اعضای هیأت علمی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی از ۱۰ آبان ماه ۹۹ در درگاه مرکز جذب هیأت علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به نشانی الکترونیکی  https://farakhanjazb.msrt.ir آغاز شد و تا ۳۰ آذرماه ادامه داشت.
این ثبت نام برای بیست و چهارمین فـراخـوان نیمه متمرکز جذب اعضای هیأت علمی (پـیمانـی و طـرح سـربـازی) دانـشگاه‌ها و مـؤسسات آمـوزش عـالی و پژوهشی کـشور است که امسال برای نخستین بار فقط یک در دوره برگزار شد.

مرکز نظارت و ارزیابی آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای جذب هیأت علمی در سال ۱۴۰۰ تعداد ۹۴۵ نفر سهمیه به دانشگاه ها اختصاص داده است.

مطالب مرتبط

تگ‌ها

مطالب پربیننده

امروز
هفته
ماه

عضویت در خبرنامه