کتاب «دهه شصتی‌ها»

کتاب «دهه شصتی‌ها»

 کتاب «دهه شصتی‌ها» به قلم رسول مرادی نویسنده و فعال فرهنگی کرمانشاهی تالیف شد.

جنگ تحمیلی، ساده زیستی، مدرسه، عید نوروز، تلویزیون، تابستان، ازدواج و نوستالژی های دهه شصت بخش هایی از کتاب دهه شصتی هاست که نویسنده به آن پرداخته است.

در این کتاب همچنین سختی ها و مرارت های زندگی بچه های دهه ۶۰ بازآفرینی شده است.

کتاب دهه شصتی ها توسط انتشارات ساریناپژوه راهی بازار نشر شده و هم اکنون با قیمت ۳۵ هزار تومان در دسترس علاقه مندان است.

رسول مرادی، مولف کتاب دهه شصتی ها گفت: در این کتاب سعی شده تا بطور مختصر برخی از رفتارها و هنجارهای زیبای دهه شصت مانند ساده زیستی و سبک زندگی خاص آن دهه منعکس شود تا هم تجدید خاطره و هم وسیله ای باشد برای انعکاس آداب و سنت های نیکوی آن زمان.

مرادی افزود: کسانیکه دهه شصت را تجربه کرده اند روزهای پر فراز و نشیبی را به خود دیده اند و این نحوه زندگی هیچ گاه از ذهن همه کسانی که در آن زمان نفس کشیده اند پاک نخواهد شد و آنان علاقه دارند تا به هر بهانه ای خاطرات آن سالهای به یاد ماندنی برایشان تداعی شود.

 

مولف کتاب دهه شصتی ها خاطرنشان کرد: منظور از دهه شصتی ها همه بچه های باصفا و صمیمی این دهه و متولدان اواخر دهه ۵۰ است و این بچه های صبور و امتحان پس داده در کنار خاطرات شیرین و ماندگار دهه شصت، سختی ها و مرارت های زیادی را به چشم دیدند و از آن دم نزدند.

مرادی گفت: این کتاب را بعنوان هدیه ای ناقابل به همه علاقه مندان فرهنگ ایرانی و اسلامی، مردم عزیز ایران و بویژه دهه شصتی های دوست داشتنی و سزاوار تکریم تقدیم می کنم و امیدوارم مورد استقبال و رضایت قرار گیرد.

وی با اشاره به تالیف کتاب ضرورت بازنگری در رسانه های ایران در چند ماه گفت: متاسفانه غیر از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه تاکنون هیچ ارگان فرهنگی حمایتی از این کتاب نکرده است.

این مولف و فعال فرهنگی و رسانه ای خاطرنشان کرد: این عدم حمایت ها آن هم در شرایط پرتورم کنونی کشور کار را به جایی رسانده که در بسیاری از مواقع تیراژ کتاب به زیر ۲۰۰ جلد کاهش یابد و این در حالی است که در کشوری مانند ترکیه تیراژ کتاب زیر ۶۷ هزار جلد نیست و جامعه ای به کتاب و جایگاه آن اهمیت ندهد با مشکلات و آسیب های فراوانی روبرو می شود.

مطالب مرتبط

تگ‌ها

مطالب پربیننده

پربیننده
آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه