معرفی کتب جدید

کتاب تمساح

کتاب تمساح

تونل، دندان عقل، موسیقی ترنگ، نگاه کاغذی و فقط یک ستاره عنوان‌های داستانی کتاب «تمساح» است که توسط نویسنده شاهرودی منتشر و روانه بازار نشر شده است.

تونل، دندان عقل، موسیقی ترنگ، نگاه کاغذی و فقط یک ستاره عنوان‌های داستانی کتاب «تمساح» است که توسط نویسنده شاهرودی منتشر و روانه بازار نشر شده است.

به گزارش ایرنا، مجموعه داستان تمساح، به قلم شهناز امیری نویسنده بومی شهرستان شاهرود و برگزیده چندین جشنواره داستان نویسی استانی و کشوری توسط انتشارات کیان افراز در ۱۳۲ صفحه و قطع رقعی منتشر شده است.
شهناز امیری متولد تیرماه ۵۶ دانش آموخته ارشد حقوق بین‌الملل و دبیر انجمن اهل قلم شاهرود است. وی دانش آموخته انجمن سینمای جوان و فعال در حوزه نگارش فیلمنامه و منتخب و برگزیده چندین جشنواره استانی و کشوری در حوزه داستان و فیلمنامه است که نخستین مجموعه داستان او به نام سیزده زن در سال ۹۵ منتشر شد.
کتاب "تمساح" دارای داستان‌هایی شامل تمساح، تونل، دندان عقل، موسیقی ترنگ، نگاه کاغذی و فقط یک ستاره است.
این نویسنده در مجموعه داستان سیزده زن تلاش داشت نگاهی موشکافانه به حقوق و مسائل مرتبط با زنان جامعه داشته باشد و تمساح جدیدترین اثر وی، این مسیر را به اکمال رسانده است.
در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:
اتاق تاریک بود، یک تمساح از آب بیرون پرید و در یک آن، سر گاومیش را کشید لای آرواره‌های سنگینش گاومیش‌های دیگر معلوم نبود ترسیدند یا از اتفاق چیزی حس نکرده‌اند یک جا ثابت ایستادند سطح آب آرام شد صدای تلویزیون را کم می‌کنم و با پلک‌های سبک به ساعت نگاه می‌اندازم. شب از نیمه رفته نگاهم می‌سرد به میز عسلی کنار کاناپه. دستم دراز نمی‌شود «بار هستی» را بردارم و بخوانم سرم را یله می‌دهم به پشتی کاناپه و قبل از آن با مهارتی چندین ساله دست‌هایم را به پشت می‌چرخانم… چشم‌هایم را می‌بندم افکارم جان می‌گیرد و پشت پلک‌هایم رژه می‌رود اولین تصویر نورسا ایکدل است...

مطالب مرتبط

تگ‌ها

مطالب پربیننده

پربیننده
آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه