معرفی کتب ارز دیجیتال

کتاب بیت کوین به زبان ساده

کتاب بیت کوین به زبان ساده

بیت‌ کوین مثال بارزی است از این‌ که چطور ارزهای رمز پایه می‌توانند در زمانی کوتاه شکل بگیرند و سرمایه‌داران باید چشم‌اندازی بزرگ‌تر برای آن تجسم کنند. محبوبیت بسیار و قیمت صعودی مواردی زودگذر هستند، اما توجه به موارد اساسی در رابطه با بیت‌ کوین و رقبای جزئی آن، به یک بررسی و تأمل عالی منجر خواهد شد و این امر آینده نزدیک بیت‌ کوین را تعیین می‌کند.

 

در کتاب بیت کوین به زبان ساده نوشتۀ نیل هافمن، همه‌چیز را از پاسخ به سؤال ساده "بیت کوین چیست" گرفته تا کد‌نویسی پیشرفته بیت کوین، استخراج و فناوری بلاک‌چین فرا خواهید گرفت.

 

بیت‌ کوین یک سکه واقعی نیست، یک "ارز رمزپایه" است، یعنی یک پول دیجیتال که توسط افراد مختلف در سراسر دنیا تولید (استخراج) می‌شود و امکان تراکنش‌های بلادرنگ همتا به همتا را در سراسر دنیا به‌ صورت رایگان یا با هزینه‌ای بسیار کم فراهم می‌کند. اکنون بیت‌ کوین به‌ عنوان اولین روش پرداخت در تجارت آنلاین شناخته می‌شود و ناظران پرشور ارزهای رمز پایه این واقعیت را به مثابه یک رژه پرقدرت در عرصه مالی می‌بینند و در سراسر دنیا در حال رخ دادن است. اما متخصصین بحثی جدید را مطرح می‌کنند و آن این‌که اکثر خریداران در بازار بیت‌ کوین، عده‌ای بورس‌باز هستند.

 

بیت‌ کوین مثال بارزی است از این‌ که چطور ارزهای رمز پایه می‌توانند در زمانی کوتاه شکل بگیرند و سرمایه‌داران باید چشم‌اندازی بزرگ‌تر برای آن تجسم کنند. محبوبیت بسیار و قیمت صعودی مواردی زودگذر هستند، اما توجه به موارد اساسی در رابطه با بیت‌ کوین و رقبای جزئی آن، به یک بررسی و تأمل عالی منجر خواهد شد و این امر آینده نزدیک بیت‌ کوین را تعیین می‌کند.

 

این کتاب با بحث‌هایی پیرامون نکات ابتدایی بیت‌ کوین آغاز می‌شود و سپس با زبانی ساده که برای همه قابل درک باشد، توضیح می‌دهد که بیت‌ کوین چگونه کار می‌کند؛ به این ترتیب با خواندن مطالب کتاب بیت کوین به زبان ساده (Mastering Bitcoin for Beginners)، هرگاه صحبت از جزییات شود، همه خوانندگان دانش کافی از جزییات بیت‌ کوین خواهند داشت.

 

پس از این اطلاعات اولیه، به این مطلب می‌پردازیم که چطور می‌شود بیت‌ کوین را با موفقیت استفاده کرد و در کنار آن از مزایا و معایب این ارز دیجیتال صحبت خواهیم کرد. بعد از آن خواهید دید که بیت‌ کوین و فناوری بلاک‌چین چگونه قرار است خدمات مالی را دگرگون کنند و این که چرا ارزهای رمز پایه تا این حد برای بخش عظیمی از مردم دنیا حائز اهمیت است.

 

از آن‌جا به بعد با چند اپلیکیشن آشنا خواهید شد که به خوبی در مسیر تغییر دنیا هستند و بعد از آن نگاهی خواهیم کرد به جزئیاتی که در پس بیت‌ کوین و بلاک‌چین نهفته است. سپس خواهید آموخت که چگونه بیت‌ کوین را خرید و فروش کنید و در آن سرمایه‌گذاری کنید و چگونه با معامله بیت‌ کوین درآمدی باورنکردنی داشته باشید. و در پایان خواهید دانست که چگونه نیل هافمن (Neil Hoffman) نویسنده کتاب، در عرض 6 ماه معامله بیت‌ کوین و ارزهای رمز پایه تبدیل به یک میلیونر رمز پایه شد.

 

در بخشی از کتاب بیت کوین به زبان ساده می‌خوانیم:

 

این واقعیت که بیت‌کوین‌ها توسط یک حکومت مرکزی منتشر نشده‌اند به این معنی نیست که بی‌ارزش هستند. اگر به عقب برگردیم و با یک درک اولیه به موضوع نگاه کنیم، این واقعیت نشان می‌دهد که چاپ نشدن توسط یک حکومت مرکزی، به این معنی است که در واقع نوع شرعی‌تری از ارزهایی همچون دلار، یورو یا سایر پول‌های ملی است.

 

به خاطر داشته باشید که ارز صرفاً وسیله‌ای برای تبادل است که طرفین یک تراکنش می‌توانند بر سر آن توافق کنند. به‌ رغم آن که تاکنون دلار رایج‌ترین ارز مورد استفاده در آمریکا است (می‌توانید به هر فروشگاهی بروید و هر چیزی را با دلار بخرید)، اما تنها راه مذاکره بر پرداخت نیست. برای مثال، اگر شخصی در یک رستوران سفارش غذا دهد و پس از میل کردن غذایی عالی، هیچ پولی برای پرداخت نداشته باشد، احتمالاً مجبور خواهد شد که به آشپزخانه برود و آن‌قدر ظرف بشوید تا هزینه آن وعده غذایی جبران شود.

 

اگرچه این وضعیت هم برای مشتری و هم برای مدیر رستوران آزار دهنده است، اما نشان می‌دهد که حتی بدون وجود دلار نیز می‌توان هزینه غذا را پرداخت کرد و در این مورد با شستن ظرف‌ها هزینه غذا پرداخت شد. خوب چه می‌شد اگر به جای دلار ارز دیگری وجود داشت که در شرایط مختلف ارزش مشخصی داشت و مردم همچنان می‌توانستند با آن خریدشان را انجام دهند؟ این ارز وجود دارد و نام آن بیت‌ کوین است.

 

فهرست مطالب کتاب

مقدمه

فصل 1: آشنایی با بیت‌کوین

بیت‌کوین چیست؟

تاریخچه بیت‌کوین

چگونه نخستین بیت‌کوین‌های خود را به دست آورید

ارسال و دریافت بیت‌کوین

فصل 2: پروتکل بیت‌کوین چگونه کار می‌کند؟

تراکنش‌های بلاک‌چین

تراکنش‌های بیت‌کوین

تراکنش‌های استخراج بیت‌کوین

فصل 3: بیت‌کوین چه فرقی با ارزهای ملی دارد

ارز

پول به‌عنوان ارز

بیت‌کوین به‌عنوان ارز

فصل 4: شناخت فناوری بلاک‌چین

تکنولوژی بلاک‌چین چگونه کار می‌کند؟

فصل 5: استخراج بیت‌کوین

ماینینگ یا استخراج بیت‌کوین چیست؟

استخراج بیت‌کوین چگونه است؟

فصل 6: کیف پول‌های بیت‌کوین

کیف پول بیت‌کوین چیست؟

چطور بهترین نوع کیف پول بیت‌کوینی را برای خودتان انتخاب کنید

چگونه کیف پول بیت‌کوینی‌تان را نگهداری و محافظت کنید

فصل 7: هسته بیت‌کوین

هستۀ بیت‌کوین چیست؟

شروع کار با هستۀ بیت‌کوین

کد منبعِ بیت‌کوین

ساخت نرم‌افزار بیت‌کوین با استفاده از کد منبع

فصل 8: نقاط قوت و ضعف بیت‌کوین

نقاط قوت

نقاط ضعف

فصل 9: نحوه خرید، فروش و سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین

پیش از خرید و یا سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین دنبال چه چیزی باشیم

کجا و چطور بیت‌کوین بخریم

چگونه بیت‌کوین را بفروشیم

سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین

فصل 10: بیت‌کوین چگونه می‌تواند نظام مالی را مختل کند

زیست قدرت

همتا-به-همتا مافوقِ زیست قدرت

فصل 11: پنج اشتباه بزرگی که هنگام معامله بیت‌کوین باید از آن‌ها پرهیز کنید

استفاده از کیف پول صرافی‌ برای ذخیرۀ بیت‌کوین‌

ذخیرۀ همۀ بیت‌کوین‌ها در یک جا بدون امنیت مناسب

وحشت از تغییر قیمت

تغییر مکرر از یک ارز به ارز دیگر

عدم آموزش کافی خودتان یا گوش سپردن به رسانه‌ها

فصل 12: استفاده از بیت‌کوین در دنیای واقعی

خریدهای آنلاین

کالاهای فیزیکی

تجارت الکترونیک

فروشگاه‌ها و مغازه‌های فیزیکی

تراکنش‌های خارج از کشور

فصل 13: چگونه من ظرف 6 ماه با معامله بیت‌کوین و ارز-رمزپایه میلیونر شدم

ارزهای جایگزین: راه جدیدی برای کسب درآمد بالا

فصل 14: آینده بیت‌کوین و چالش‌های پیش رو

آیا بیت‌کوین همان طلایِ بعدی است؟

نتیجه‌گیری

منابع بیشتر

درباره نویسنده

مشخصات کتاب

نام کتاب: کتاب بیت کوین به زبان ساده

نویسنده :نیل هافمن

مترجم  : مصطفی دهقان

ناشر چاپی: نشر داریا

سال انتشار: ۱۳۹۷

تعداد صفحات: ۱۲۰

زبان:   فارسی

شابک   978-622-99630-0-5

مطالب مرتبط

تگ‌ها

مطالب پربیننده

پربیننده
آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه