معرفی کتب ارز دیجیتال

کتاب بازار جدید ارز دیجیتال

کتاب بازار جدید ارز دیجیتال

بسیاری از افراد پولی را که بدست آورده‌اند خرج می‌کنند تا چیزهایی بخرند که نمی‌خواهند تا مردمی را تحت تاثیر قرار دهند که دوست ندارند.- برای ثروتمند شدن، باید در زمانی که خواب هستید نیز پول دربیاورید.- من دوست دارم مثل یک فقیر با یک عالمه پول زندگی کنم.- پول با زبانی صحبت می‌کند که همه دنیا آن را درک می‌کنند.

کتاب بازار جدید ارز دیجیتال: می‌خواهید تجارت کنید؟ دم در بد است!

کتاب بازار جدید ارز دیجیتال: می‌خواهید تجارت کنید؟ دم در بد است! نوشته‌ی محمدحسین طالب بیدخت، سعی بر آن دارد تا مفاهیم پیچیده ارز‌های دیجیتال و فناوری‌های نو، وابسته به عرصه دیجیتال را به ساده‌ترین شکل ممکن بیان کند.

 

محمدحسین طالب بیدختی در این اثر به شما خواهد گفت که چطور توانسته در عرض 3 روز بیت کوین معامله کند. کتاب بازار جدید ارز دیجیتال برای همه سنین مناسب است و با هدف آشنایی شما با بلاک چین، ارز دیجیتال و تجارت آن به نگارش درآمده است.

 

از ابتدای آفرینش تاکنون، بشر روش‌های مختلفی برای تجارت به کار برده است. اما مشخص است که با گذر زمان الفبای زندگی تغییر می‌کند و نیاز است همگان مفاهیم کلی تکنولوژی‌های پر استفاده مثل کامپیوتر و اینترنت را در سطح پایه بدانند. بنابراین محمدحسین طالب بیدختی در این کتاب به طرزی شگرف و در اوج سادگی، انقلاب دیجیتالیِ در راه را توضیح داده است.

 

جملات برگزیده کتاب بازار جدید ارز دیجیتال:

 

- بسیاری از افراد پولی را که بدست آورده‌اند خرج می‌کنند تا چیزهایی بخرند که نمی‌خواهند تا مردمی را تحت تاثیر قرار دهند که دوست ندارند.

- برای ثروتمند شدن، باید در زمانی که خواب هستید نیز پول دربیاورید.

- من دوست دارم مثل یک فقیر با یک عالمه پول زندگی کنم.

- پول با زبانی صحبت می‌کند که همه دنیا آن را درک می‌کنند.

 

در بخشی از کتاب بازار جدید ارز دیجیتال می‌خوانیم:

 

بانک و نظام بانکی به عنوان تعدیل و جاری کننده پول و ارزش مالی کشور، زیر مجموعه‌ای از نظام اقتصادی هر کشور به شمار میرود که با بخش‌های گوناگون تولید و صنعت و مردم رابطه‌ای نزدیک و تنگاتنگ دارد.

 

با رشد روز افزون معاملات تجاری الکترونیکی در سطح دنیا و نیاز تجارت به حضور بانک جهت نقل و انتقال منابع مالی، بانکداری الکترونیکی به عنوان بخش جدائی ناپذیر از تجارت الکترونیکی و دارای نقش اساسی در اجرای آن بوجود آمده است.

 

سرعت توسعه فن آوری اطلاعات، باعث ایجاد تغییرات عمده‌ای در شکل پول و سامانه‌های انتقال منابع در عرصه بانکداری شده و مفاهیم جدیدی را به عنوان پول الکترونیکی و انتقال الکترونیکی آن ارائه نموده است. این دو مفهوم، ایجاد کننده نوع جدیدی از بانکداری تحت عنوان بانکداری الکترونیکی می‌باشند.

 

بنا به فرهنگ آکسفورد: "بانکداری الکترونیکی روشی در بانکداری است که در آن مشتری از طریق اینترنت معاملات خود را انجام می‌دهد".

 

تا مدت‌ها، مشتریان برای دسترسی به خدمات بانکی از اسناد کاغذی و کارهای دستی استفاده می‌کردند ولی در نهایت با یکپارچه سازی سیستم‌ها و شبکه‌ای شدن و مرتبط کردن مشتریان با تمامی عملات بانکی، امروزه مشتریان برای دریافت وام یا خدمات بیمه‌ای یا دیگر خدمات بانکی بی‌نیاز از مراجعه به بانک می‌باشند.

 

تحولات شگرفی که در نظام پولی و بانکی جهان به واسطه انقلاب فن آوری اطلاعات و ارتباطات و دنیای مجازی بوجود آمده است، باعث به وجود آمدن مفهوم جدیدی از پول به نام پول الکترونیکی و در پی آن جرم پول‌شوئی، همچنین پول‌شوئی الکترونیکی شده است. که به دلیل ابعاد بسیار گسترده آن در سطح کشور و در سطح بین‌المللی، توجه نظام‌های اقتصادی، سیاسی و حقوقی کشور‌ها را به خود معطوف داشته است.

 

فهرست مطالب کتاب

مقدمه

فصل اول: چرا ارز دیجیتال؟

انواع معامله!

الف) کالا با کالای خودمان!

ب) اولین پول

ج) سکه

د) کاغذ

ه) بانک

و) بانک الکترونیک

ز) پول دیجیتالی

ارزهای دیجیتال

قردادهای هوشمند

اینترنت غیر متمرکز

فصل دوم: انواع ارزها

الف) آگر Augur

ب) نئو NEO

ج) استیم ایت Steem It

د) گولم GOLEM

ه) استوریکا Storiqa

و) ریپل Ripple

فصل سوم: کاربرد ارزها

فصل چهارم: استخراج mining

استخر استخراج MiningPool

فصل پنجم: چنگال‌ها Forks

فصل ششم: بلاک چین blockchain

کاربردهای دیگر بلاک چین

فصل هفتم: کیف پول

انواع کیف پول

الف) کیف پول نرم افزاری

ب) کیف پول تحت وب

ج) کیف پول‌های صرافی‌ها

د) کیف پول سخت افزاری

فصل هشتم: جزئیات و جمع بندی

الف) کارمزد

ب) توکن

ج) تغییر ارز به ارز دیگرExchange

د) خرید و فروش ارز

ه) جمع بندی

واژگان کلیدی

منابع

مشخصات کتاب

نام کتاب:   کتاب بازار جدید ارز دیجیتال: می‌خواهید تجارت کنید؟ دم در بد است!

نویسنده:    محمدحسین طالب بیدختی

سال انتشار: ۱۳۹۷

تعداد صفحات :  ۸۰

زبان :  فارسی

شابک:  978-600-8557-11-1

مطالب مرتبط

تگ‌ها

مطالب پربیننده

پربیننده
آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه